Ramazan kapıya dayandı ne hissediyorsunuz?

Ramazan kapıya dayandı ne hissediyorsunuz?

En sevdiğim Dini Bayram çoçukluğumun Şeker Bayramı olan Ramazan Bayramıdır. Ramazan davulcularını ve iftar sofralarını çok severim ailelerin bir araya gelip kaynaşması cümbür cemaat bir ortam çok hoşuma gidiyor 😃 Küçükken kuzenlerle Ramazan topunun patlamasını izlemek için balkona doluşurduk falan ne güzeldi be 😊 Siz neler hissediyosunuz?

1|5
7|25

En İyi Erkek Görüşü

• Ramazan Ayında Oruç Tutacak Er Kişiler İle Hatun Kişilerin Oruçlarını ALLAH (C. C.) Kabul Etsin.

Geçen Sene Bizim Davulcu Galiba TSK Bando Okul Komutanlığı'ndan Emekliydi Lavuk Bir Çalıyordu Moda Giriyordum..

1|0
    0|0
    • Amin... ahaha bizimki de Angara havasindan giriyodu Gayseriye kadar devam 😂

• Bir Ara Diyarbakırda Bir Davulcu Vardı Hıyar Ağası Davula Bir Koyuyor Kaç Mahalle İnliyordu Birgün Baktım Ayının Evcilleştirilmişi..

• Şehrin ismini okurken yüzüm buruştu 😂 dogaldir oralarda

En İyi Kız Görüşü

• bakıyorum da çoğu insan oruç tutacağı için stresli. annem babam çalışıyorlar çalışırken zor olucak hava zaten sıcak diyip duruyorlar. bayramlar güzeldir zaten yiyip yiyip duruyoz.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 24

• Eğer geçen sene ki davulcu gelecekse yandığımızın resmidir. Abicim, adamı Beşiktaş Çarşı tribününden kapıp getirmişler. Birisi şuna bizim mahallenin tribün olmadığını anlatsın artık. Bam bam vurarak, gürültü yaparak davul çalınmaz ki.

Tatlıların bir çoğunu çok severim ama güllaç ile hiç aram yok. Bir de aşureden pek hoşlanmıyorum.

Ne aile toplanması. Şehir hayatında kim nereye toplanacak. Annem bizleri toplarsa toplar. Dahasını aramam.

Herhalde iri kıyım bir çocuk olduğum için bana hiç bayram harçlığı verilmedi. Beni bayram ziyaretlerine götürür ama hiç harçlık vermezlerdi. 17-18 Yaşlarındayken bir kere hesabını sorayım dedim üstüne borçlu çıktım. Babam biriktirmiş olduğum 100 dollarıma el koydu.

1|0
    0|0
  • Olumlu yönlerini ne güzel yazmissin birde bosuna aclik mantigi nedir anlamam diyenler var. Pide kuyrugunuda unutmamak lazim ramazan gercekten anlatilmaz yasanir :) 11 ayın sultani diyolar az bile bence yapilan itifatlar keske müslümanlar her günunu her ayını ramazan ciddiyetinde gecirebilse.

1|0
    0|0
  • Ramazan davulcuları dışında bir sorunum olmaz
    adamlar oyun havası çalıyor resmen gece gece:))

Ama Ramazan iyidir.. her şeye ragmen

1|0
    0|0
  • Bizim açımızdan gerçekten mükemmel bişe fakat diğer açılardan bakınca kimse görevlerini yapmıyor. Oruç tutuyoruz. Fakat akşam yemekte yiyebiliyoruz. Birde oruç tutup yemek yiyemeyen ya da çok azla yetinen kesim var. Böyle düşününce yediğim her lokma haram gibi geliyor.

1|0
    0|0
  • Elhamdülillah bir Ramazana daha kavuştuk. Rabbim hakkı ile geçirmeyi nasip etsin tüm Ümmet-i Muhammede.

1|1
    0|0
  • huzur doldu mübarek içim

1|0
    0|0
  • Deistim ama nedense ramazan aylarında bende bir huzurla doluyorum :) Orucu kaçırmadan tutanlardanım. Kendimle çelişiyorum ama yinede tutuyorum.

1|0
    0|0
  • Ayni cocuklugu bende yasadim bakalim hayirlisi ile bu ramazanida kazasiz belasiz atlatirsak ne mutlu bize

1|0
    0|0
  • Vallahi her ramazanda içim huzur dolar kendimi çok mutlu hissederim inşallah kazasız belasız da oruçlarımızı tutarsak bayrama da daha keyifli girerim.

1|0
    0|0
  • Sokaktakı cocuklardan seker alacagım yıne ((:

1|0
    0|0
  • Çok mutluyum :D

1|0
    0|0
  • sen nasıl dayanacan obur :)

1|0
    0|0
  • Her zamanki gibi

1|0
    0|0
  • Pide nerede kız :D hele bide pide kuyruğu vardır ki anlatılmaz yaşanır :D

1|0
    0|0
  • Ramazan bizden razı olsunda ben bişey istemem..

1|0
    0|0
  • Rabbim hayirlara vesile eylesin

1|0
    0|0
  • Pide kuyrukları :) maraton başladı benim için.

1|0
    0|0
  • Sıcak sıcak susamlı pideler :D

1|0
    0|0
  • Huzur. Bereket. ibadet

1|0
    0|0
  • birlik beraberlik, şekerler tatlılar, çikilatalar :D

1|0
    0|0
  • oruçlu hissediyorum

1|0
    0|0
  • Git gide yazdan çıkıyor olması güzel

1|0
    0|0
  • davulcular rahatsızlıktan başka bişey değil herkes alarmını kursun birde para toplamaya geliyorlar bazen edepsizlik ediyorlar illa ki alacak senden para birde verdiğinide bağenmiyor

0|0
    0|0
  • Sokakta sigara içerken gelen geçen dayılar karılarına hallenmişim gibi bakıcaklar gene 1 ay çile

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

Yükleniyor...