Türkiye'deki ve Doğudaki Müslümanlar neden Avrupa'daki ve Amerika'daki Müslümanlar gibi olamıyor?

Arkadaşlar bilmiyorum ama Avrupa'da olsun gerek Amerika'da olsun buradaki Müslümanlardan çok farklı nedeni ise Türkiye'de ve Doğu ülkelerinde Müslümanlık tam olarak yaşanmıyor ve Avrupa'daki Müslümanlar Allah'a daha yakın oluyorlar daha imanlı daha saygılı gibime geliyor sizce biz Türkler neden Avrupa gibi olamıyoruz Çünkü Avrupa'daki Müslümanlara bakıyorum daha inançlara saygılı oluyorlar aynı zamanda dindar ve Müslümanlığın kıymetini bilen insanlar var ama maalesef bizim ülkemizde bu yok burda ise sahte Müslümanlık var anlayacağınız sizce neden Türkler ve Doğudaki Müslümanlar dinden uzak yaşıyor daha doğrusu dinimizin kıymetini neden bilmiyoruz?

0|0
0|4

En İyi Erkek Görüşü

• Burakiler çünkü müslümanlığı seçmiyorlar.
    İçinde yaşıyorlar ve adopte oluyorlar.

Avrupa'da azınlık olarak yaşayanların sıkı sıkı tutunmaktan başka bir çaresi kalmıyor. Orada İslam'i kafana bükemezsin.

Ama bizde yüzyıllardır devlet aracı olarak kullanıldığından, sürekli bükülen bir şey din.

0|0
    0|0
    • @Grimmjow256 aynen ordaki insanlar daha dindarlar bizden daha iyi müslümanlığın kıymetini biliyorlar

• Dediğim gibi bir yerde araç, bir yerde amaç.

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 3

• Avrupadaki müslümanlar derken umarim Almanyadaki müslümanlari bunun disinda tutuyorsundur. Almanyadaki kendini sözde müslüman sananlar Türkiyedekilere göre cok cok daha bagnaz ve bilincsizler. Gösteris olsun diye yapanda cok cok fazla

0|0
    0|0
    • @sananeneki ama Müslüman toplumlarına bakıyorsun örneğin zenginler ama cimriler Avrupa'ya bakıyorsun oradaki Müslümanların paraları var ama cömertler yani anlayacağın devir değişti bu devirde iman edenler inkar ediyor inkar edenler Hristiyanlar olsun Yahudiler olsun gerek İsveç'teki ateistler olsun iman ediyorlar Ama Türkiye gibi Müslüman ülkelerdeki insanlar Allah'ı inkar etmek için can atıyor yani anlayacağın eskiden güneş doğu'dan doğardı şimdi ise batıdan doğuyor

• Coğrafya farklı. Hep o makı bıtkı örtüsünün etkileri.

0|0
    0|0
  • Sen biliyormusun dostum

0|0
    0|0
    • @_tDenizt_ evet elimden geldiğince ama maalesef Müslüman gibi geçinen çok var bu ülkede Avrupa gibi olamıyoruz benim düşüncem böyle onlar daha Allah'ı tanıyorlar aynı zamanda şükür duygusu da var hiçbir şeye isyan etmezler

Yükleniyor...