Kanserden dolayı saçları dökülen birisine saçlarınızı bağışlar mısınız?

Kanserden dolayı saçları dökülen birisine saçlarınızı bağışlar mısınız?Sanırım dün bir haber geldim bir Televizyon kanalında haberde kanser tedavisi gören hanımların kemoterapi nedeniyle dökülen saçlarının onlar için ne kadar üzücü bir durum olduğunu öğrenmiş bulunmaktayım

Peruk kullanmak zorunda kalmaları bir yana kullanılan perukların sentetik olmasından dolayı zaten sağlık durumlarının kötü olmasından dolayı bu maddelerden etkilenebileceklerini duyduğumda onlar adına üzüldüm.

Ancak tabi üzülmek yetmiyor.. Kızlar Soruyor sitesi büyük bir aile ve bu aile içinde gerçekten duyarlı insanların olduğunu düşünüyorum. Bu konudan bahseder birkaç kişinin dikkatini çekersem ve bir faydamız dokunursa bu insanlara ben gerçekten çok mutlu olacağım. Benim gibi düşünen dostların desteğine ihtiyacı olan bu insanlara yardım etmenizi sizden rica ediyorum.

Peki siz gerçekten saçları dökülmüş öz güveni kırılmış bir insana yardım etmek istemez misiniz?

Bu konuyla ilgili haber videosunu aşağıya koyacağım daha fazla bilgi almak isteyenler..
Topluluğun Facebook linki

Bir dergide çıkmış olan yazı
Yukarıdaki linklerden daha detaylı bilgide almanız mümkün

Ve ilgili Haber Videosu

İlginize şimdiden teşekkür ederim Umarım site olarak duyarlı davranır ve bir nebze olsun faydamız dokunur.

Güncellemeler:
Arkadaşlar.. bu sadece gönüllülük esasına dayanan bir durum.. Ve haberlerde gördüm sitedeki duyarlı arkadaşların belki faydası olur umidi ile soruyu paylaştım
Soruda eksiklikler olabilir.. ancak niyetimiz bu gibi insanlara istiyenlerin yardım etmesi
Lütfen bu soruyu eglence malzemesi olarak kullanmayın
Arkadaşlar Saç kanserden dökülmez tedaviden dolayı dökülüyor bunu hepimiz biliyoruz oradaki başlıgı okuyup soruyu okuma zahmetine girmeyen arkadaşlar lütfen soruyuda okusunlar
Saç uzunlugu 30 cm olan kişilerin bagışlarını kabul ediyorlar daha merak ettiginiz konular için lütfen facebook linkine tıklayın..
Ve sacınızı zorla bagışlamanızı kimse istemiyor bagışlamayacaksınız hayır bagışlamayacagım yazmak çok saçma geliyor bana.. lütfen bu gibi cevapları vermek yerine daha başka soruları cevaplama

26|11
115|79

En İyi Kız Görüşü

• 8 ay önce lösemi oldum. Bir kız olarak her saçımı taradığımda kafamın diplerini daha iyi görüyordum. Saçlarım kazıtılmadı ama seyrelmiş saçlarım yüzünden aynalara bakamaz olmiştum. Şimdi tedavi görüyorum. Biraz daha iyiyim. Size de paylaşım için teşekkür ederim.

6|5
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• çok güzel bir kampanya olmuş, tebrik ediyorum düşünenleri.

burada benim saçım kısa vs yazmak yerine destek de olabilirsiniz arkadaşlar.
    Gönüllü olabilirsiniz,
    Maddi durumunuz yerindeyse başta LÖSEV olmak üzere kanserle mücadele eden vakıflara bağışta bulunabilirsiniz. http://www.losev.org.tr/v2/tr/content.asp?ctID=428

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 114

• Veririm tabi. Benim çok yakın bir arkadaşım kaza geçirmişti beyin ameliyatı olması gerektiğinden saçlarını sıfıra vurmuşlardı bende o üzülmesin diye aynı şekilde yapmıştım. Sonuçta kökü bende Mutlu olmasına sebep oluyorsam veririm tabi

9|7
    0|0
  • Saçım yok ya valla olsa bağışlarım çok ince ve sürekli de dökülüyor bu gidişle bana bağışlayacaklar
    Allah şifa versin

4|5
    0|0
    • Internette miracle losyon var. Ben kullaniyorum ise yaradi sanki. Benimki de ince ve birden dökülmeye başladı. Kendin hazirliyorsun losyonum kadinlar icin farkli tedaviler de var sizin icin cozum daha fazla bizden. Cok can sıkıcı olduğunu bildigim icin yazayim dedim.

• @DryIce
      Teşekkür ederim önerin için doktor bir ilaç verdi şu an ona başladım iyi gelmezse bir araştırırım :))

• Rica ederim. Ilac ne ilaci? Ben de araştırmalara devam ediyorum :) erken hareket etmek lazim giden saci geri getirmek zor :))

• Biraz daha uzattıktan sonra verebilirim tabiki. Sonuçta kökü bende. Uzun vadede uzuyorlar ama uzuyorlar. Saçlarım bir dönem belimde idi. Bana geldiler kestirdim. Erkek saçı gibi o saçları ne yaptılar bilmiyorum. O zamanlarda olsa idi böyle şeyler kesin verirdim o saçlarımıda.

1|1
    0|0
  • şu an saclarım oldukça uzun ve bagışlamayı düsünüyorum.

2|2
    0|0
  • Saçlarım dokuldugunde perukla idare etmiştim ve dostlarımın desteğiyle tabiki :))

@amoun @ceycess @huysuzdeve @coffein @nickimneolsunki @_vesta @kışgüneşiyim sahuru yiyip gelin bakalım 😍

3|2
    0|0
  • Bağışlardım, bir insanı mutlu edebilmek beni de çok mutlu eder.

1|1
    0|0
  • olabilir gayet uzun verebilirim

1|1
    0|0
  • bende sabah bir haber okudum ilkokul öğrencisi (erkek) saçlarını uzatmıs.
    Onunla arkadasları dalga bile gecmıs sen kız mısın diye.
    Ama o hiç aldırış etmemıs. Saçları belli bir seviyeye gelıncede kanser tedavısı gören hastalara bagıslamıs. Ne büyük gurur, küçücük çocuktan ders alması gereken insanlarımız var şu toplumda.

0|2
    0|0
  • Peruk olmasi icin 25 cm bagislamak gerek en az sacim yeterince uzun olsaydi bagislardim ve @kanserle_Savaş bu abide bu kampanya icin caba gosteriyor

1|1
    0|0
    • Sabanci gönüllülerinin düzenlediği Kökü sende kampanyasına destek olmaktayız. Kesilen 25 cm lik saçlardan peruk yapılmakta. Facebook ta Kökü Sende sayfasından bilgi alabilirsiniz

• Biraz daha uzattıktan sonra bağışlamayı düşünürüm. Allah yardımcıları olsun ya:/

1|1
    0|0
  • Benim bir arkadaşımın annesi aynı durumu yaşıyor. Onunla konuştuğumuzda da "birilerinin bana sen kelsin yazık al benim saçımı" demesi çok ağırıma gidiyor, ben saçım olmadan da güçlü bir kadınım, neden saçım olmadığı için beni güçsüz, mutsuz, yıkılmış olarak görüyorlar anlamıyorum" diyor. Karışık bir durum bence.

0|1
    0|0
  • verirdim ama saclarim cok kisa.

0|1
    0|0
  • Çok güzel düşünülmüş.. Ancak ben bağışlayamam sanırım.. Uçlarından aldırmaya gittiğimde bile için acıyor. Bazen düşünüyorum, ya bir gün bende saçlarımı kaybedersem diye.. Sanıfım o zaman beni hastalık değil, saçlarımı kaybetmek yıkar.. Hepsine acil şifalar diliyorum..

0|1
    0|0
  • ben bağışlardım büyük ihtimale
    Hatta geçen günlerde Harry Styles kanserli kız çocukları için saçlarını bağışladı
    www.eonline.com/.../...Hair-Cut.ms.050616_copy.jpg

0|1
    0|0
  • Bu bagislardim diyenlerin evine gidip saclarini kesip o kanserli hastaya vermek geldi icimden.☺. lafa gelince hepiniz sedat peker , ama icraata gelince pamuk şekersiniz. egri oturup dogru konuşun...👊😝

0|1
    0|0
  • İliğimi bağışlarım ama saçımı değil.
    Hayati bir önem taşımıyor sonuçta.

0|1
    0|0
    • Manevi bir değer taşıyabilir ama. Onun mutluluğu kemiklerinin içindeki iliklere kadar işler. Aynaya baktığında ki mutluluğu ne sen ne ben bilebiliriz kardeşim

• Dibinden kestirebilirim. Nasilsa yine uzar. biraz ince olur peruk icin ama olsun. Gidince bu konuyla ilgilenmek lazim. Turkiyede yasamiyorum.
    Allah sifa versin hemcinslerime 😔😔

0|3
    0|0
  • Bence burada en büyük duyarlılık kuaförlere düşüyor. Saçını kestirmek isteyen arkadaşlar bu kampanyaya sağduyulu yaklaşmalıdır.

0|1
    0|0
    • Aslında facebook sayfasında hangi kuaförlerin bu uygulamaya katıldıgı yazıyor..
      yani bilgi alabilirsiniz

• vermem saçlarımı.

0|1
    1|0
  • Gözükmüyor zaten paylaşalım😂

1|1
    0|0
  • Hayır çünkü saç satmak veya vermek dinimizce haram perukta günah zaten kaldıki saçın başkasında gözükmesi günah

0|1
    0|0
  • Bağışlarım, saçlarımı kaç kere kestim bir kerede onlar için kazıtırım feda olsun

0|3
    0|0
  • Kopmle kazitip vermezdim ama uzunken kestirip verirdim

0|2
    0|0
  • saçlarım biraz bakımsız ama bağışlayabilirim sanırım. sadece kestirip versek olur mu ya? erkek gibi gezicemde :D bu arada kime verildiğini falanda görebilirmiyiz?

0|1
    0|0
  • peruk dolu ortalik zaten.

1|1
    0|0
  • belki yaz yaklaşıyor küt kestirmeyi düşünüyorum zaten bari bir işe yarasın

0|1
    0|0
  • Sanmıyorum sacsiz mutlu oldugumu gösteririm iyilesene kadar tanıdığım için böyle ama bir çocuğa veririn

0|1
    0|0
  • benım aklımdan gecıyor hatta kazıtmak komple zaten kapalıyım işe yaramıyorlar ama pek bakımlı değiller

0|1
    0|0
  • Saçlarım o kadar kısa ki bağışlayabilmem için minimum 4 sene falan lazım.

0|1
    0|0
  • Bagislamam sanirim

0|1
    0|0
    • soru kapalı olduğu için buraya yorum yapıyorum, malesef bağışlayamam. Başka destek de gücüm el verdiği sürece bulunurum fakat saç işi bozar. Saçlarıma çok değer verdiğimden değil fakat kendi kapattığım saçın başkasında görünmesini istemem.

• @foreveres son olarak şunu söyleyip bidaha yorum yapmicam.. sen kafana göre saçımın sadece başımda değil tamamen görünmesi yasak diye bişey söyleyemezsin dediğin gibi saçın baş dışında görünebilir şeklinde bir ayet yok ama başkasının kafasındada görünmeyecek şeklinde bir ayette yok :) ayrıca dinini bu kadar iyi bildiğini sanman üzdü bir miktar.. sen oranı buranı kapıyosan emin ol bu erkek tahriği yüzündendir.. sonuçta kıldan bahsediyoruz onun kapatılmasının yaratıcıya ne gibi bir faydası olabilir? lafta senin korunman işte çünkü erkek faktörü var.. hala inkar ediyosan kuranı açıp bile okumamışsın demektir.. ve ben normal bir şekilde destek olmazsın gibi bişey demedim bu kampanyanın amacı var onuda yazmışlar okuman var iyi bari ama anlamaya çabalasıydın birazda.. onlar senden saç istiyo ortada başörtü filan yok.. ayrıca iki çaput parçasını aşağılamam gayet normal önemli olan onu kafasına takan kişinin sadece kafasını örtmüş olması değil kalbinide örtmüş olmasıdır :) neyse by

• @fiasia cevap vermesen de okuyacağını bildiğim için yazıyorum, herkesin iyiliği, inancı şuyu buyu kendine. sana yargılamak düşmüyor, muhalefet olan sensin. ben inancım gereği vermem dedim kendin kaşındın buraya gelip. çaput senin kafanın içindeki olmalı ne yazıkki. Kapanmanın amacı ne olursa olsun Allah bunu emretti mi, etti, o zaman iş bitmiştir. Şimdi sana by

• Kızlar Devam
    84

Erkekler Ne Diyor 78

• Çörek otu yağı kullanılsın saçlar dökülmez lakin bu teşhis öncesinden başlanmalı.

Annemin arkadasinin eşi onceden kullaniyormuş , kemoterapi gormus ama saclar saglam :) doktor sormus bilmem demiş. Surekli kullanilan ilac varsa danisip kullanilmali corek otu yagi.

0|1
    0|0
  • Güzel olur , ufakta olsa umut kaynağı olur. Fakat saçı uzun arkadaşlar daha fazla yardımcı olur sanırım

0|1
    0|0
  • Saçlar kanserden dolayı dökülmüyor. Kemothrapi tedavisinden aldığı yoğun ilaçlardan dolayı geçici dökülüyor. Bu ilaç tedavisi bitince tekrar da saçlar çıkıyor.

0|2
    0|0
    • bilmiyorduk kardeş iyiki aydınlattın bizi
      ama soruyu okusaydın öyle oldugunu anlardın başlıga dayalı cevap vermek yerine soruyu okuma zahmetine girmeliydin

• Bu konuda devamını okuyup ayrıntıya girmek istemedim, zaten 7 yıldır Onkolojinin içindeyim...

• http://i.hizliresim.com/J2383B.png
    Böyle insan olsaydık yeterdi aslında. Hem dünya kazanırdı hem de hasta insanlar.

1|1
    0|0
    • peruklar sentetiklerden oluştugu için zarar veriyormuş
      aslında yazıyor soruda :)

• aaa yok o kadar iyi biri değilim ://

1|1
    0|0
  • Saçlarım gür ve çok sağlıklı ama 30cm uzunluğunda değil, isterdim ki bu haliyle de bağışlamayı.

1|1
    0|0
  • Kanserden dolayı insanların saçı dökülmez... Kemoterapi gördüğü için ilaçların etkisi ile dökülür... Kemoterapi bittiğinde saçlar tekrar çıkar.. Bu da çok uzun bir süre değildir... Kişi ya iyileşir ya da ölür.

3|2
    0|0
    • sonuç itibari ile o süreçte insanların yaşadıkları hele bir hanımefendinin yaşadıkları oldukca riskli bir durum ve üzücü..
      zaten eklerde bu durum anlatılıyor.. bunu herkes biliyor burada muhim olan bu konudaki duyarlı insanları harekete geçirmekti.

• Kemoterapi insanları öldürür. Avrupa da kanser tedavisinde çoğu hastane kemoterapi ile tedaviyi bıraktı.

• @arsiz_belayim Bu konuda bilgim yok ancak çevremde kanserden ölenlere baktığımda hak verebilirim.

• Hayir.

0|1
    0|0
  • param olsa yardımda bulunurdum elbet. Ama saçsız benımde özgüvenım 0 kesinlikle. saç bağışlamam ama can bağışlansa bağışlardım. kırmızı çizgilerimde saç var mesella. Allah şifalarını versin

0|1
    0|0
  • Keşke o kadar dayanıklı saçlarım olsaydı düşünmeden hepsini bağışlardım.

Bebek saçı gibi çok ince ve güçsüz umarım gereki desteği bulurlar.

1|1
    0|0
  • kızlar versin onların sacı dasha uzun

1|1
    0|0
  • Bağışlarım tabii nolacak da

0|1
    0|0
  • Bağış yapınca bizde yine çıkıyor mu?

0|2
    0|0
  • Tereddüt etmeden bağışlarım..

2|1
    0|0
  • Saçlarım o kadar uzun değil. Ama yine de uzatıp bağışlarım.

Genelde bayanların bağışlaması daha kolay.

Canları saolsun.

0|1
    0|0
  • Kanser hastası için en önemli şey moral eğer bir parça katkım olacaksa hemen bağışlarım taksim de bir peruk mağazası kanser hastası için ücretsiz peruk vereceğini açıklamıştı

0|1
    0|0
  • Buna destek olmak isterim ama ben ne yapabilirim him bu konu hakkinda bilgilerdirme yapabilirim olabilir

0|1
    0|0
  • saç erkeklerde de çıkıyor bence devlet kurumları bu işe el atsın ve erkeklerin saç uzatması sertbest bırakılsın uzatır bağışlarız diye düşünüyorum
    kadın belki saçını kestirmek için çok düşünür ama erkekler bunu düşünmez daha kolay olur diye düşünüyorum nasıl fikir

0|1
    0|0
  • Çok isterim ama aynı konumdayım

0|1
    0|0
  • eğer bende tekrar saç çıkacaksa seve seve :D

0|1
    0|0
  • Hayır

0|1
    0|0
  • Bağış kabul edebilirim :)

0|1
    0|0
  • Ewela sac kanserden degil kemo terapi radyo terapi adi verilen hesapta tedavi adi verilen zarari yararindan cok nukluer isinlardan dokulur

0|1
    0|0
    • sado bilmiyorduk aydınlattıgın için teşekkür ederiz
      ama soruyu okusaydın zaten bu saç dökülmesinin tedaviden oldugunu anlardın..
      Ve resme baksaydın bu yorumu yazmaya zahmet etmezdin

• Evet okumadim isin gercegi ama o hastaliga kapilanlardan okuyan olur diye ustune basa basa soyliym o hastaligin tedavisini gelenksel tip cok daha iyi yapiyo 1 isirgan yemelisin mumkunse taze kavrulmus 2 zerdecal almalisin 3 mix bir yigin bitki var faydali az az kullanilmali 4 sık sık hacemat bu dordunu duzgun yapan ekseri kurtuluyor

• bagislarim tabisi bunda ne varki

0|1
    0|0
  • Saçlarımın üst kısımı david beckham tarzı 13 cm falan kabul ederlermi?

0|1
    0|0
  • Hayır

0|1
    0|0
  • bağışlamam

0|1
    0|0
  • Saçlarım çabuk uzar
    Düşünmeden ederim

0|1
    0|0
  • Çok saçma yaw... Bağışlarım ama çok saçma yaw...

0|1
    0|0
  • Değil sacimi bağışlamak, organ gerekiyor ise tüm samimiyetim ile söylüyorum 1 dakika düşünmeden organimi bile verebilirim
    RABBIM nerde bir şifa bekleyen insan varsa ŞİFA versin.

0|1
    0|0
  • Erkekler Devam
    48
Yükleniyor...