Bayan lafı neden sevilmiyor?

"Bayan" kelimesi neden sevilmez? Onun yerine kadın kelimesi neden daha doğru bulunur?

0|0
15|24

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Çünkü kadındır o kimlikte kadın yazar cinsiyet olarak kadın yani. Bayanı sevmiyor değilim nötr yani ama doğrusu kadın

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 23

• ilginç bir algı gerçekten. banada kadın demek kaba ve öküzce geliyo , bayan ya da hatun derim. kadın nedir ya karı der gibi ve bu kızların hoşuna gidiyo. harbi tuaf varlıklarsınız

2|0
    0|0
  • Bayan sıkıcı anlamı taşıdığı için

0|0
    0|0
  • Boş boş şeylerden. Böyle yaparak eşit olacaklarını düşünüyorlar. Bence sadece saçmalık. Buna kafa yoracaklarına gerçekten farklı konulara kafa yorsalar aradıkları eşitliği bir nebze olsun bulabilirlerdi belki.

0|0
    0|0
  • Çünkü Türk dil kurumunda bayan diye bir kelime yok. Bayan lafını kullanmak bizi daha nazik yapmaz. Ama toplumda kadın , bekaretini kaybetmiş kimse sıfatı taşığı için mecburen kullanılıyor bazen.

1|0
    0|0
  • insanlarım tercihidir. ben hatun derim mesela

0|0
    0|0
  • insanların beyniyle problemi var.

0|0
    0|0
  • Bayan sıkıcı anlamı taşıdığı için 😆

0|0
    0|0
  • Kadın kelimesi daha narin bence

0|1
    0|0
  • hak eden yok ondandir

0|0
    0|0
  • Sevilir

0|0
    0|0
  • Karılarsoruyor

0|0
    0|0
  • baydan türediği için. bayan diyen kızlara da çok gıcığım, genelde kıro oluyorlar,

0|0
    0|0
  • Baydiklarini kabul etmedieri icin

0|0
    0|0
  • Ben de anlamış değilim

0|0
    0|0
  • Bayan ne demek?

0|0
    0|0
  • Ben seviyorum ❤️❤️

0|0
    0|0
  • Yerine göre değişiyor bayan :D

0|0
    0|0
  • bir bayan olarak sen buna cevap ver

0|0
    0|0
  • Bayanlara sormak gerek

0|0
    0|0
  • bağyan daha güzel

0|0
    0|0
  • avrat diyecen o zaman

0|0
    0|0
  • IngiliZ ce cunku

0|0
    0|0
  • kadın kelimesi daha cekıcı sexsi ayrı bir seksepalitesi var

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 14

• Arpaları fazla geliyor, eleştirecek bok bulamayınca ortaya böyle deli sorular çıkıyor. Sosyal ortamda insanlar birbirine "kadın bakar misin" dese ne kadar abes durur değil mi? Oysa bayan veya hanımefendi diye hitap etmek daha doğru olur.

2|1
    0|0
  • Ben de sormuştum gecen bunu sacma degil mi bayan kadin ayni şey neymis bayan bay maktan geliyomis 😄 kiclarindan element uyduruyolar

0|1
    0|0
    • 😂😂👍👍👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👑👑

• hah şimdi bin tane farklı ve gereksiz neden söyleyen çakma feministler gelir

1|0
    0|0
  • Bence hanim cok güzel erkek icinde bey

0|0
    0|0
  • Kadın denmesi bana da kaba geliyo bayan denmesi daha uygun bence erkeklerde eşlerine hatunum desin çok tatlı 😍

0|0
    0|0
  • bayan kelimesi kadar güzel kelime var mı

0|1
    0|0
  • Bay an olmuş bayan kadın dururken neden erkeğin kıstası olan bay sözcüğünün arkasına an getiriliyor?

0|0
    0|0
  • Bay ve Bayan lakaplarını seviyorum ve heyecanlandırıyor

0|0
    0|0
  • Çünkü bayan cinsiyet değil hitap kelimesi.

0|0
    0|0
  • bayan bay kelimesinin eküri ya da yardımcısı veyahut ondan türemigibi hissedlip alcaklık kompleksine sebep olduğu için

0|0
    0|0
  • Bayan bay kelimesinden türemiştir

0|0
    0|0
  • Baydan turedigi icin

0|0
    0|0
  • Baymak falan diyorlardi ben rahatsiz olmam

0|0
    0|0
  • Bayan bir hitap şeklidir. Kadin ise cinsiyet belirtir. Erkekler diyorsan kadinlar demelisin. Baylar diyorsan bayanlar. Erkekler ve bayanlar kullanimi yanlistir.

0|1
    0|0
Yükleniyor...