Adana'yı doğuda mı sanıyorsunuz?

Adana'yı doğuda mı sanıyorsunuz cidden?

Ve aslen adanalıları yobaz, cahil vs de sanıyorsunuzdur siz. Adana akdenizde bölgesindedir ve doğudan en çok göç alan şehir. 2.5 milyon nüfusunun 1 milyonu doğudan, 500 bin'i suriyeden göç.
Adana'yı doğuda mı sanıyorsunuz?

• Evet doğuda sanıyorum
    21% (9)19% (9)20% (18)Oy Ver
  • Hayır
    79% (33)81% (38)80% (71)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
17|31

En İyi Erkek Görüşü

• adanayi cingenler dogudan gelenler kendi memleketi saniyor orasi sadece orali olanlarin memleketi, memleketi batiranlar cingenler tuhaf dini olan araplar

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• adanalı çok arkadaşım var, bu yüzden iyi bilirim o tarafları

0|0
    0|0
    • Cahil yobaz insanlar mı :D

• benim eski erkek arkadaşım adanalı. kendisi acil tıp teknisyeni, gayet medeni hala arada arar hatırımı sorar. evglendi eşi bildiği halde gayet medeni faceden bile sildirtmedi. geçmiş geçmiştir dedi.. gene bir adanalı tanıdığım var tanınmış ünlü bir dj o zaten ayrı bir değişik çok modern fazlasıyla modern :))) ama gel gelelim gene bir adanalı tanıdığım var, aşırı yobaz ve öğrendiğim kadarıyla kökleri kürtmüş. burda da senin yazdıklarına çıkıyor sonuç.. kimse alınmasın ama asıl adanalılar hiç yobaz değil, her şehrin ya da bölgenin kendine göre aksanı olabilir o ayrı ama gayet modernler adanalılar bence..

• Aynen dediğin gibi. Ben adanalıyım ve tüm çevrem aslen adanalıdır. Zaten adana ikiye ayrılmış durumda, kuzeyde aslen adanalılar yaşar çukurova ilçesinde. Bu yobaz cahil olanlar da göçle gelmiş kişiler seyhan yüreğir ilçelerinde yaşar ve o tüm olaylar oradan çıkıyor. Aslen adanalıalr dediğiniz gibi tam bir akdeniz insanlarıyız ama şu medya mahvetti imajımızı, sanki türkiyenin en berbat insanları gibi bakıyorlar dışarıdan bize oysa ki tam tersi..

Erkekler Ne Diyor 30

• Coğrafyaya hakimim Adana nın akdeniz bölgesinde olduğunu biliyorum Akdenizin doğusunda kalır sıcak ve güzel bir şehirdir. Hatta her ne kadar Antep den ayrılmış olsada daha çok Antep kültürünü barındırıyo olsada Kilis bile Akdeniz Bölgesinde kalır coğrafi olarak :)

0|1
    0|0
  • Doğuda sananın yer yön harita bilgisi yoktur Mersin Nasıl Akdeniz Bölgesiyse İlerisi İşte Adana :)

Yani Adana Akdeniz Bölgesinde Oluyor :D :D

0|0
    0|0
  • Doğuda sanan yok cografi haritayı bilmeyen adam bile adananın nerde oldugunu bilir ama işte adanalılarda hep bir gariplik oluyo birazda karışık şehir kürtler basmış mahvetmiş oraları hep mersin adana falan onlar yüzünden bu halde tanınıyor.

0|0
    0|0
    • Aynen öyle adananın böyle görülme sebebi göçler. Şehrin yarısı göçle gelmiş insanla dolu, aslen adanalılar da onlar gibi sanılıyor

• Adanaya hiç gelmediğin çok belli. Önyargılarınız öyle kuvvetli ki şu anlattılarıma inanmıyorsun bile.

• evet hiç gitmedim ama cok güzel şehir oldugunu duydum. sanki orda sokakta yürürken bile bişey olcak gibi geliyor önyargı var hakkaten.

• Coğrafyada doğuda olmaması bir şey değiştirmez. Adananın arkasındaki iller doğu illeri. Bana göre doğuda sayılır.

0|1
    0|0
  • Adana'yı sevmem de Adanalı tanıdıgım insanların hicbiri cahil, yobaz falan degildi. Ayrıca yok Türkmenistan'da a mk dkskck

0|0
    0|0
  • Akdeniz Bölgesi

0|0
    0|0
  • Adana adana işte nerde olduğunun önemi yok imajını hepimiz biliyoruz

1|1
    0|0
  • "http://i. hizliresim. com/EJ636q. jpg

0|0
    0|0
  • Doğuda sanmıyorum biliyorum

0|0
    0|0
  • Zaten doğuda öyle değil mi? Adana İzmir ve İstanbull'a göre doğuda hatta Kayseriy göre yine doğuda, Van'a göre batıda nolmus yani? İstanbul da Atina'ya göre doğuda şehirler kendi konumlarıı ve diğer şehirlerle kıyaslanır

0|0
    0|0
  • Akdeniz bölgesinde güneydoğu anadoluya yakın bir yerde. Doğduğumda ilk seneni geçirdiğim şehir.

0|0
    0|0
    • Güneşdogu anadolunu hangi şehrine yakın pardon da? Adana ile şanlıurfa arası 5.5 saat. Yani istanbul-ankara mesafesi gibi. O zaman İstanbul da içanadoluya yakın senin mantıga göre.

• Adana; hatay, maraş ve osmaniyeyle komşu. Maraş da mı güneydoğu anadolu değil? Harita bilgini bir güncelle.

cografyaharita.com/.../...i_bolgeler_haritasi2.png

• Maraş akdeniz bölgesinde. Bilgisiz oldugun halde karşıdakini bilgisizlikle suçlaman komik.

• Ben adanalıyım ve adanada oturuyorum sosyal alemde adanaya karşı alınan tavırdan dolayı da çok rahatsızım..

0|0
    0|0
    • Ben de öyle. Ben İstanbul'da yaşıyorum üstelik. Adanalıyım deyince şöyle bir süzüyorlar sonra şaşırıp adanalıya benzemiyorsun diyorlar. Adanalı imajı ne halde gör..

• aynı şekilde bir insanla tanışırken adanalıyım diyorum haberlerdeki gibi insanları şöyle mi kilplerdeki gibi mi diye soruyorlar güzelim şehirimin içine ettiler.

• Doğuda olduğunu değil ama nüfusunun % 90 ının işe yaramaz olduğunu düşünüyorum

0|0
    0|0
    • %90 değil ama yarısı işe yaramaz. Çünkü çok göç almış bir şehir adana. Aslen adanalı olanlar düzgün insanlar

• Mısırda değilmiydi adana

0|0
    0|0
  • Akdeniz ;)

0|0
    0|0
  • İyi de Adana Doğu Anadolu ya da Güneydoğu Anadolu diye sormamış ki, Doğu tarafından bahsediyor. Yön olan Doğu.

0|0
    0|0
    • Akdeniz şehri nasıl doguda oluyor, haritayı aç bak.

• Senin mantıgına göre İstanbul da doğuda. Edirnenin dogusunda.

• Evet. Çünkü soruda coğrafi bölge yöneltmemiş. Coğrafi yön belirtmiş, doğuda demiş. Saydığı şehirler Kuzey Doğu dan Güney Batı yönüne parelel çizmiş. Haritayı açarsan görürsün ;)

• Soru ne alaka.

0|0
    0|0
  • Doğu gibi olduğundan heralde

0|0
    0|0
  • akdeniz de

0|0
    0|0
  • Lisede coğrafya dersi işlemeyenler doğuda sanıyor. Aslında ilk okulda da gösteriyorlar da neyse.

0|0
    0|0
  • Allahtan K. Maraş dememiş. Öperdim :D

0|0
    0|0
  • Sabancının memleketi

0|0
    0|0
  • Ne saçma bisey mhpnin akdenizdeki sarsılmaz gücüdür Adana nasıl doğuyla karıştırılır?

0|1
    0|0
  • İrkci degilim ama bir Adanali olarak adana irkini savunuyorum.

0|0
    0|0
  • Hadi Akdeniz'i bilmiyorlar bari Çukurova'da desinler

0|0
    0|0
  • Adana denince akla Cono aşireti gelir.

0|0
    0|0
  • Nerde olduğu pek önemli değil önemli olan insanları Nasıl

0|0
    0|0
  • adanalımısın

0|0
    0|0
  • RLa Rn

0|0
    0|0
    • Lan mal dogu insani yobaz cahilmi olur. evet sen yobaz ve cahilsin

• Ben Erzurumluyum dogu cocuguyum gururluyum dogulu oldugumdan. bir bak batiya tutarmi dogunun yerini. ne din kalmis ne iman gel bak erzuruma ramazanda oldugunu anlatsin. kalkmis doguya cahil yobaz diyor cahil insan ne olacak

• Doğuda olsa ne olur akdenizde olsa ne olur

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 16

• Adana'yı batıyada çeksen kafayı değiştirmedikçe Şırnak'tan farkı yok. Cidden yobaz bir memleket. 5 sene önce Suriyeliler yine 500 bin miydi? Ne olmuş yani Akdeniz'de ise? Beyinleri mi değişti?

0|0
    0|0
  • Yok artık.

0|0
    0|0
  • Adanayı doğuda sanmak ilginçmiş.

0|0
    0|0
  • Ahahha ne dogusu la?

Hangi cahal yazdı onu 😀

0|0
    0|0
  • Adanaya gittim hemen belli ettiniz kendinizi gerek yok tartışmaya uçurum var aramızda.

0|0
    0|0
  • akdeniz de evet bunu kim bilmez?

0|0
    0|0
  • Akdenizde olduğunu biliyorum

0|0
    0|0
  • Hayir😃

0|0
    0|0
  • Hahahaha bu ne ya

0|0
    0|0
  • Doğuda olsa ne olacak

0|0
    0|0
  • Sanmıyorum da doguda olsa ne olur pardon? Akdenızde olması neyı degıstırdı? İnsanlarda yermeye calıstıgın yanlısı kendın yapıyosun.

0|0
    0|0
  • dogu akdeniz tarafi iste la

0|0
    0|0
  • Akdenizle doğu karışımı bir yer bence.

Ayrıca doğu= yobaz, cahil demek değil.

0|0
    0|0
    • Mersin için ne düşünüyorsun. O da akdeniz dogu karışımı mı?

• Ben Muğla ve Antalya'yı baz alırken bu bölgenin yerlilerini değil şu an yaşayan insanları kastettim zaten. Benim çevremdeki çoğu insan -ben de dahil- İzmir, Eskişehir gibi yerlerden göç etmiş. Asıl adanalılar veya asıl antalyalılar diye ayırıp şehir ırkçılığı yapmaya gerek yok, cidden doğuya yakın olmak kötü bir şey değil.

• Bahsettiğim şey de o zaten. Aslen adanalıların İzmir veya eskişehir insanından farkı yok

• Yok öyle bir sey :D adana komşu şehir :)

0|0
    0|0
  • Hayır doğuda değil

0|0
    0|0
  • Adana merkez Patlıyo herkez sanıyodum

0|0
    0|0
Yükleniyor...