Müslüman mısınız? Değilseniz sebebi ne?

Sadece merakımdan düşüncelerinizi öğrenmek istiyorum

0|0
15|11

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Hristiyanım diyenler şu an neye inandıklarını kendi dahi bilmiyor. İsa tanrımı peygambermi onu bilmiyolar. kutsal ruh olayını açıklayabilen zaten yok. ama islamda tüm peygamberler elçidir yalnızca hiç bir şekilde övülmezler hamd allaha mahsustur. onun oğlu yoktur. Zaten ihlas suresini okuyan bir kişi herşeyi anlar xD

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 14

• Müslümanım. :)

0|0
    0|0
  • Muslumanim. Arastirip oyle sabitledim kendimi

0|1
    0|0
  • Değilim çünkü aşırı mantıksız

0|0
    0|0
    • sebebi nedir? Mantıksız gelen şeyleri söylersen açıklayabilirim

• bok açıklarsın :d:d:d. d komiksin yaa

• Bok açıklarsın derken? Burada yanlış bir şey mi söyledim kardeşim lütfen terbiyeni takın

• müslümanım diyemem çünkü dini gerektirdiği gibi yaşamıyorum

0|1
    0|0
    • Peki neden yaşamıyorsun? 70 80 senelik bir hayatında yaşadığın 1 2 saatlik zevkler sonsuz hayatından daha mı güzel geliyor? Zaten dünyadaki çoğu insan ailesi yüzünden müslüman

• @Adsızon Ben bayadır bu konuları araştırıyorum ve bu adamların söyledikleri gerçekten doğru çoğunu kendim de araştırdım sana da tavsiye ederim

• kuranda olmuyan birseye inaniyosun öylemi ben hadislerin cogunada inanmiyorum kuran disi saten mantiksiz mantik acisindan düsün asil anlatilmak istenen nedir, millet keyfindenmi ateist hindistanlar bosunami inege tapiyo

• Hristiyanım

0|0
    0|0
    • hristiyansin ama enazindan kendi dinini yasiyon bizdekiler iki yüzlü sorsan herkes müslüman hemen övünürler müslüman olmakla halbuki uzaktan yakindan alakalari yok, kendilerince deistirmisler müslümanligida.

• @Adsızon Müslümanım diyip Kafir gibi yaşayanlar zaten en büyük azabı tadacaklar. Bırak onları sen boşver İsami insanlara göre yargılama

• Müslümanım

0|0
    0|0
  • Değiliz farzet soydan gelir herhangi bir sebebi olamaz bu işlerin

0|0
    0|0
  • Elhamdulillah

0|0
    0|0
  • Elhamdulillah müslümanım

0|0
    0|0
  • müslümanım:)

0|1
    0|0
    • Doğuştan gelen müslümanlık mı? Hiç araştırıp öğrendin mi bazı şeyleri

• Yanlış bir tabir açıp okursan Zinaya yaklaşmayın dediğini göreceksin. Yani el ele tutuşmak sevgili yapmak vs bunlar yaklaşmak olduğu için haram diyoruz

• Teşekkür ederim 😊

• Müslüman sorguladığım ve seçtiğim

0|0
    0|0
  • Elhamdülillah müslümanım.

0|0
    0|0
  • Müslümanım elhamdülillah.

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Erkekler Ne Diyor 10

• tabiki müslüman ama tüm hadisleri kabul etmem

0|1
    0|0
  • Değilim nedeni ise mantığıma uymuyor

0|0
    0|0
    • Aklında hangi sorular var kardeşim teker teker açıklıyayım :D

• bir insana dinini sormak cok ayıptır

0|1
    0|0
  • biri bana anlatsin bisiler ya yeter boslukta olmaktan sikildim :D

0|0
    0|0
    • İstediğini sor anında cevaplarım şu an işim yok

• Adam akıllı sorular sorsana ne fantazi yapıyon :D İsterse başka bir yere atsın Toplu katliama girer bu dinle alakası yok

• reis soru iyi di ya sunu demek istiyorum
      onceden tanri kabeyi koruduysa yine korur dimi neden korumasin korumayacaksa onceden neden korudu
      kafan karistiysa ozur dilerim istersen cevabini bulup soylerim 2 gune kadar

• Ateistim

0|0
    0|0
  • müslümanım çünkü bu evrenin sebepsiz yere varolacağını düşünmüyorum

0|0
    0|0
    • Ama haram işlerken hiç öyle demiyon demi :D

• Kardeşim ben de öncesine kadar çok sapkın bir kişiydim ama sanki bir şey beni koruyor gibi hissediyordum (hep sevgilim olmasını istedim olmadı el ele tutuşmak istesem ve birçok zinaya girmek istesem bile bu hayatımda gerçekleşmedi) Ondan sonra birgün tık etti habire araştırmaya başladım ve neden olmadığının ve iyiki de olmadığını daha iyi öğrendim

• zamanında ben büyük günahlar haricinde çoğu günahı işliyecek potansiyaldeydim okuduğum okuldaki öğretmenler imansızdı kendi düşüncelerini aşılayınca öğrenciye bende imansızlığa gidiyordum bir süreç geçirdim ondan sonra imana geldim halimden baya memnunum o süreç olmasa bende bu halde olmazdım :)

• Herkesin dinine saygı duyarım.

0|0
    0|0
  • elhamdülillah müslümanım ama ne derece bilmiyorum Çünkü aklımda çok sorular var zayıf kalıyorum sorduğum kişiler de mantıklı cevap veremiyor sorgulayıncada din düşmanıymış gibi bakıyorlar insan kendi dinini merak etmez mi? Sorum şu Allah her şeyi önceden biliyorsa bizim dünyada ki sıvamızın sonuçunuda biliyor peki bizi neden sınava sokuyor

0|1
    0|0
    • Araştıran sorgulayan akıllı bir mümin :)

• Kardeşim kusura bakma seni biraz aksattım gibi oldu ama hemen açıklıyayım. Allah insandan önce melekleri yaratmıştır ve bu melekler şuursuz varlıklardır. Denilen her emri %100üne kadar yaparlar. Sonra bize insan sıfatı verilmeden önce Allah sordu. Melek mi olmak istersin insan mi? diye Eğer melek olursan şuurun olmayacak ve günahsız olacaktın. Ama eğer insan olursan şuurlu bir varlık olduğun için ve seçimini kendin yaptığın için meleklerden daha üstün bir konuma gelebilecektin veya şeytandan da düşük konumda bulunma ihtimalinde vardı. Yani sen ve diğer bütün insanlar dünyaya yollanmadan önce bu sorular soruldu ve mantıkende insan olmayı seçtin.

• deistim

0|1
    0|0
  • Kuran değiştirildi
    İncel zaten yalan kafan atılmış
    Tevrat akla mantığa saçma

0|0
    0|0
    • Bana kuranın değiştirildiğini ispatla bin takla atıp videoya çekeceğim kendimi

• Felsefe bölümü mezunuyum neyin kafasını yaşıyorsun?

• Felsefe okuyunca ne oluyor? Diğer insanlardan daha bilgili mi oluyorsun? İstediğin kadar soru sor sen böyle içine kapanık olup diğer insanları kendinden salak gördüğün sürece hiç bir hakikate erişemezsin

Yükleniyor...