Parasız adam gereksiz adam değil midir?

Bana sorulduğunda '' sevdiğimle beraber 1 simite bile razıyım '' diyorum ama aslında içten öyle düşünmüyorum tabi
Çünkü evini geçindirecek maddi güce sahip olmayan adam gereksizdir evlenilmez

1|4
19|48

En İyi Erkek Görüşü

• Hani kadın erkek eşitliği. O zaman parasız kadın da gereksiz kadındır.

1|2
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• evlenilmez konusunda haklisiniz ama tabi ki erkegin hangi durumda parasiz olduguna da bakilmali bu karakter olayi mi yoksa kader kismet mi ona bakilmali zaten karakteri saglam erkek ne yapar eder evini gecindirir kadinin soylemesine gerek kalmaz hic bir kadnin simite razi oldugunu dusunmuyorum ki suanin sartlariyla secenekler bu kadar cokken ama razi olmuyorsak bizde elimizmi tasin altina koymali bizde ailemize ekonomik destek olmaliyiz kisaca sorumlulugunu bilen erkek ya da kadin a laf demeye gerk yok zaten gerekeni yapar

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 47

• Feminist ruhunuz sadece işine geldiğinde ortaya çıkıyor galiba, acınası bana göre.
    Eğer kendinizi birisi tarafından bakılmaya, geçindirilmeye muhtaç kadar aciz görüyorsanız o da başka muamma...

1|2
    0|0
  • Parasız erkek gereksiz erkek değildir.
    Onursuz bir erkek gereksiz olabilir ama bir insanın parasız olması onu gereksiz kılmaz aynı şekilde babasından tonlarca para miras kalmış bir erkeği de gerekli kılmaz.
    Bir insanı gerekli kılan şey onuru ve haysiyetidir.

Bir evlilik sadece geçim üzerine kurulmaz da, karşılıklı anlayış üzerine de kurulur. Eğer bu yoksa istediğiniz kadar paranız olsun, bir evliliğiniz olmaz ve gereksizsinizdir.
    Ve gördüğüm kadarıyla sen gereksiz birisin.

1|0
    0|0
  • yani.
    bir ev geçindirecek adamda bir zahmet evlenmesin gizli
    ama herşeyi erkekten bekleyen kadında evde kalsın

0|0
    0|0
  • Haklısın bende hicbir kızın samimiyetine inanmıyorum zaten :) , siz bizim gelirlerimize baktıgınız sürece bizimde sizin giderlerinize bakmamıza kızmıcaksınız !

1|0
    0|0
  • Şimdi olay şöyle ki, bir kere sevdiğin adam önce '' Adam'' olacak. Bu ilk şart. Paradan da, boyundan da, posundan da önemli.
    Adam değildir, parası için evlenirsin, batıp iflas edebilir. Perişan olursun :)
    Adam değildir, evlendikten sonra parayı bulur, parasını eskortlarla harcar :)
    Ama adamsa, paralı da olsa yanındadır, parasızda olsa yanındadır. Ki adamsa, ailesini yuvasını canı pahasına korur, ihtiyaçlarını giderir korkma :)

0|0
    0|0
  • esınle elele verırsın ... bırlıkten guc dogar ... ama senın gıbı hazırcı zıhnoıyet ... acıyorum sıze ya vallahi

0|0
    0|0
  • 800 lira için inşaatlarda ömrü geçen adamlara gereksiz diyecek kadar çirkin karakterli kadınlar çok daha gereksizdir.

0|0
    0|0
  • Parasiz bilim adamlarimiz var bircok bulusa imza atmis hatta parasiz gazilerimiz sehitlerimiz var bazen gerekli adam olmak icin paraya ihtiyac yoktur ha eger bunlar gereksiz adamsa ben de gereksiz olmak isterim...

0|0
    0|0
  • parayı bir amaç değil araç olarak görmelisin

0|0
    0|0
  • Görüp geçirmediğin çok belli.
    Dolayısıyla başkalrını sömürmek istiyorsun

0|0
    0|0
  • benim param var, ama sevebileceğim kız çıkmadı karşıma. sevilmeycek kızda gereksiz kız'dır tıpkı sen gibi

0|0
    0|0
  • Öyle bir laf ettin ki ortalama günlük 1000 liraya yakın kazanıyorum senin gibi bir eşi allah kaderime yazdıysa bozsun.

0|0
    0|0
  • Elbette gereksizdir.
    Çocuğuna düzgün bir eğitim aldıramaz , ailesine kaliteli bir yaşam sunamaz. Kıt kanaat günü kurtarırsınız. Parası olmayan insanların evlenmemesi lazım zaten.

0|0
    0|0
  • doğru :

0|0
    0|0
  • Öyle bencede

0|0
    0|0
  • Aynen öyle.

0|0
    0|0
  • Deildir

0|0
    0|0
  • Doğru düşünüyorsun,"evini geçindirecek" güce sahil olmalı bir adam..

0|0
    0|0
  • Erkeği cüzdan olarak gören kız gereksizdir, olsijen israfı.

0|0
    0|0
  • kuruş param yok
    servetim sıfır

0|0
    0|0
  • İşte kızların gerçek yüzü.. Mesleği bir alayım hepinizi karpuz seçer gibi seçecem.. Durun siz durun bakalım, lise zamanına kadar pas vermeyip liseden sonra bir bok olamayacağını sanan kızlar öyle yamanamayacak..

0|0
    0|0
  • Peki ya sen? Sen evde bütün gün televizyon karşısında oturacaksın ve erkeğin para getirmesini bekleyeceksin, ve adamlığı para ile ölçeceksin.

' Sen gereksizsin, seninle evlenilmez. '

0|0
    0|0
  • Kesinlikle en az klasik evlilik manyağı olan, geçim derdi düşünen, dürüstçe parasız adam gereksizdir diyemeyip simit muhabbeti yapan kadın kadar gereksizdir. Bundan adın gibi emin olabilirsin.

0|0
    0|0
  • Eğer çabalayıp bir iş vs bulamıyorsa gereksiz değildir ama gece gündüz uyuyp koşturmuyorsa gereksizdir.

0|0
    0|0
  • Doğru para dan kasıt budur zaten para tapan biri olduğunu döşünüyorum ama ben bir kız olsan evlinicem kişinin kendi evi olmasını isterdim doģal hakınız para göze girmiyor

0|0
    0|0
  • Yan gel yat akşama kadar sonra para yetmiyir. Az ye azzz.

1|0
    0|0
  • haklısın ama zaman koşullarınıda göz önüne al1300 tl maaş nasıl ev geçindirilir

0|0
    0|0
  • gizliden de olsa durust olmak guzel :D

0|0
    0|0
  • haklısın

0|0
    0|0
  • Sen aciz adamla parasız adamı karıştırıyorsun

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    17

Kızlar Ne Diyor 18

• Çok iğrenç. Kadınlığımızı ömür boyu tek bir adama satmak değil mi bu? Çocukluğumuzdan beri en değerli varlığımzın bu olduğu bize aşılanarak yetiştiriliyoruz ve bizi var eden ve bize birer ''vasıf'' kazandıran tek şeyin dişiliğimiz olduğuna inanarak büyüyoruz. Bu sebeple de saygınlık bekliyoruz. (Erkeklerle de ilgili eleştiriler yapabilirim ama şu an konu buna uygun değil.) Parasız erkek gereksizdir düşüncesini beyan edebilmek için evlenmek için seçtiğin adamla eşit ya da ona yakın miktarda bir parayı eve getiriyor olman gerek. O zaman bundan bahsedebilirsin. Öte yandan evlenip, iki çocuk çıkartıp sonra da kıçını büyütüp adamın parasını yeme hayali kuruyorsan o zaman çok çirkin bir cümle kurmuşsun arkadaşım.

0|0
    0|0
  • Gereksiz demeyelimde sorumsuzdur vurdumduymazdır alenen bir simite kuru ekmek soğana razı olan kızlarla evi geçindiremeyen erkekler var ya

0|0
    0|0
  • sen çok daha gereksizsin. şu dünyada elbette para çok önemli büyük ihtiyaç kabul ama günümüzde parayı kazanmak erkeğin görevi değil. erkek ve kadın istedikleri takdirde para kazabilirler. paraya düşkün insan milletin ağzına bakmak yerine oturup kendine kariyer seçip çalışsın bir zahmet. ha olay şöyle ya sen hiç sevmemişsin ya da tek aşkın paraymış sen kimsin ki bir bireye maddi durumu yüzünden gereksiz diyebiliyorsun. para geldiği gibi gider unutma

0|0
    0|0
  • Fakir edebiyatina gerek yok, öyle.

0|1
    0|0
  • Parasiz kadinda oyle.

0|0
    0|0
  • maddi durum yoksa evlilik gerçekleşmemeli zaten.

0|0
    0|0
  • Yani iki yüzün var olduğun gibi görünmüyorsun

0|0
    0|0
  • Parasız adamla evlenilmez tabi

0|0
    0|0
  • Evini geçindiremeyen birini kim ister ki zaten, bunu yargılayanları anlamıyorum ilginç

0|0
    0|0
  • erkek dedigin calisip kazanicak. kazanmayan adamim diye gecinmesin. ben kiz basima hem okuyup hem calisiyorum aileme yuk olmamak icin.

0|0
    0|0
  • Tabi ki erkegin evini gecindirmesi lazim ama gereksiz demek hos bir tabir degil

0|0
    0|0
  • Ev gecindirmek tabiki onemli ama hayatin ne gosterecegi belli olmaz. Böyle dusundugune gore zor bir durum mesala iflas eden bir esin var, sen hemen bosanirsin. Ve bu durumda gereksiz olan da sensin. :(

0|0
    0|0
  • Hayat müşterek

0|1
    0|0
  • Parasiz degil tembel adam gereksiz.

0|0
    0|0
  • NolduM demicen nolucam dicen; )

0|0
    0|0
  • Adam adamdir para da paradir

0|0
    0|0
  • Öyledir tabi. Haklısın. Erkeğin gücü parası bu devirde. Onlar nasıl helal süt emmiş Adriana lima arıyorlarsa biz de zengin koca arıyoruz. Gayet doğal

0|0
    0|0
  • Varlığı da yokluğu da bilen biri olarak kesinlikle aynı fikirde değilim.

0|2
    0|0
Yükleniyor...