İslamla İlgili Takıldığınız Konu veya Soru?

Öncelikle herkese merhaba arkadaşlar. Biraz siteyi gezdim ve sorulan soruları takip ettim ve anladığım kadarıyla pek bu konular hakkında bilginiz yok çekinmeden istediğiniz her şeyi sorabilirsiniz elimden geldiğince cevaplamaya çalışacağım

Güncellemeler:
Öncelikle herkese merhaba arkadaşlar. Biraz siteyi gezdim ve sorulan soruları takip ettim ve anladığım kadarıyla pek bu konular hakkında bilginiz yok çekinmeden istediğiniz her şeyi sorabilirsiniz elimden geldiğince cevaplamaya çalışacağım

0|0
1|2

Kızlar Ne Diyor 1

• Allah bizim cennete veya cehenneme gideceğimizi zaten biliyorsa neden bizi dünyaya göndererek sınamaya çalışıyor? Zaten biliyor ne olacağını.

0|0
    0|0
    • Allah önce melekleri yaratmıştır. Melekler şuursuz varlıklardır denilen her şeyi %100 üne kadar yaparlar. Allah insan sıfatını vermeden önce bize sormuştur melek mi olmak istiyorsun insan mı? diye Eğer meleği seçseydin bilgisayar programı gibi sadece denileni yapacaktın. Ama insan şuurlu bir varlık olduğundan sevaplarıyla melekleri de geçebilir şeytandan da düşük kademeye gelebilir. Yani sen önceden seçimini yaptın dünyaya gelmeden önce ama hatırlamıyorsun. Sonuç olarak her şey senin seçimin ve cezasına da sen katlanıcaksın. İnşallah bundan sonra da İslama daha çok yaklaşırsın ve soruların varsa sorabilirsin

• @hasnickdir Kardeşim ben bu görüşümü Dr. Zakir Naik ve Nouman Ali Khan dan duydum onlarda böyle diyorlar

• benim bildiğim bu.

Erkekler Ne Diyor 2

• Kuran ile hadisi serif ters düşerse hangisine uymalıyız?

0|0
    0|0
    • Tabikide Kurana kardeşim. Kuran Allah kelamıdır ve kusursuzdur

• kuranı kerim ile hadis i şerif ters düşemez. kuranı kerimin allahü tealanın kelamıdır yani sözüdür. direk mana çıkarılamaz. açıklamasını peygamber efendimiz hadis i şerifler ile yapmış. yani tefsirini yapmış.

• @hasnickdir Bazı durumlarda insanımız bunu yanlış aktarabiliyor onu söylemek istedim. Doğrusunu bilip ona göre hareket etmek gerekir

• senin çok bilgin varsa kendine sakla dostum.

0|0
    0|0
Yükleniyor...