Beyin göçüyle yurtdışına verdiğimiz türk bilim adamlarımız Türkiye ‘ye gelse davul zurna çalar mıyız?

24 bini Almanya da , 15 bini amerika da olmak üzere yaklaşık 50 binden fazla türk gencimiz yurt dışında egitim görüyor. ve her 100 kişiden 59 u geri dönmüyor.. yani kısaca cep dolmayınca beyin göçüyor demek ki..

1|0
7|18

En İyi Erkek Görüşü

• Düzen, para, deger hepsi orada burada ne yapsinlarki?

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Çalmam çünkü maalesef burda ordaki muamele ve imkanları görmezler

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 17

• Türkiye'de kalıp da ne yapsın. Ülkelerinin salak'lar yüzünden şeriat'a gidişini mi seyretsinler?

2|1
    0|0
  • Yakın zamanda bende onlardan biri olacağım 3 ay sonraya ama yanlış biliyorsun''kısaca cep dolmayınca beyin göçüyor demek ki..'' demişsin aksine parayla alakalı değil ülkemizdeki bilime verilen değer az misyonsuz ve vizyonsuz bir araştırma geliştirme merkezi olunca ben ve benim gibiler yurtdışına göç etmeye devam edecek ;)

1|0
    0|0
    • aslında gayette haklısın :D

• Başta çok özgüven sahibi ve azimlisiniz :-) değil mi?

• Oda diğer etkenler arasında ;)

• bilim adami tek tük varsa var aralarinda, mümkünse geri dönmesinler kalabalik yapmasinlar biz burda sefil yasam sürelim sürünelim adamlar orda bedavadan üniversitede askerlik vs. oh birde burda gelsinler bedavaya yasam sürsünler yokya orda kalsinlar birde denizleri kirletiyorlar havayi kirletiyorlar gelmesinlerrr uyanik sanmasinlar kendinleri istemiyoruzzzz ben ve cok kisi istemiyorrrrr sikayet bile etti kackisi onlari halada ediyorlar istemiyoruz

1|0
    0|0

• bırakın yurt dışındakilerin gelmesini elimizdekileri tutmaya çalışan var mı?
    mesele sadece cebin dolması değil. bilimadamına saygı yok. çaışılacak imkan yok. kendi çabalarıyla bilim yapanların da başına gelmeyen kalmyor.

1|0
    0|0
  • Bir ülkede ilahiyatın kontenjanı mühendisliklerin kontenjanını geçiyorsa o ülkeden bir skm olmaz. Adamlar yurt dışında değer görüyor. Tamam elhamdülilah bizde müslümanızda bu kadar dini öne atıp prim yapılmaz. Adamlar doğru olanı yapıyor.

1|0
    0|0
  • Ben geçim sıkıntısı yüzünden çok sevdiğim Fizik bölümünü okuyamıyacağım sonra başka ülkeye gittim diye ben suçlu olacağım bırakın bu işleri eğitime destek vermesse bir ülke olacağı budur !

1|0
    0|0
  • Hayir

1|0
    0|0
  • Çağırın şu cocukları. Tutun kulağından getirin . Sokun labaratuvarın içine bilim yapın lan diyin!

1|0
    0|0
  • Bilim, bir iklim meselesidir ve ancak hür iklimlerde yetişir. İdeolojik takıntılarin zikip attığı beyinlerin olduğu topraklarda değil...

1|1
    0|0
  • Bize cami hocasi makbul

2|0
    0|0
  • Cebi değil ülkesini düşünselerya

1|1
    0|0
  • Çalarız

1|0
    0|0
  • gelse ne olacak beynini mi yaksın burda

1|1
    0|0
  • beyin bol sıkıntı yok

1|0
    0|0
    • beyin bol da herkes aklını kullanmıyor şu an da bilim de teknoloji de belkide biz önde olabilirdik dimi..:)

• türkiyede yaşamak dünyanın en büyük işkencesi...

1|0
    0|0
  • demek ki Almanyalı bilim adamları buldu dendiği zaman aslında Türkler bulmuş oluyor.

1|0
    0|0
  • almanya meraklisi turkler oraya da kaciyor

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Cep dolmayınca değil sen adamların önünü kapatırsan, beyinlerini kullanmalarına izin vermezsen onlar da kullanabilecekleri yere göç ederler tabi.

2|0
    0|0
  • Hayır , tutup bilim adına açıklamalar yaparlar bazı çevrelere ters düştüğü için , hapse atar , yargılar sonrada özür diler , çıkarırız. Bence adamların rahatını bozmayalım :) .

1|0
    0|0
  • bu kadar yobaz milletin arasına gelip de ne yapacaklar? bilim icra etseler halk anlamaz zaten. en iyisini yapıyorlar gitsinler yurtdışında yaşasınlar. türk her yerde türktür. adımızı yine duyurabilirler ne de olsa. ha biz gelişemeyiz belki ama müstahak bize. böyle dinci yönetimi alıp da başımıza geçirirsek olacağı bu zaten.

1|0
    0|0
  • onlar hakediyor o öğrencileri! ben olsam bende türkiyeye gelmem! bilime değer vermiyorsunuzki. cep dolmayınca değil, doldurmuyosunuz. din adamlarına verdiğiniz kadar onlara verseniz...

1|0
    0|0
  • Adamlar cepten önce geleceği ve imkanları öne sürüyor. Haklılar, biz hala saçma salak o caiz mi bu caiz mi diye tartışalım adamlar neler yapsın?

1|0
    0|0
    • adamların dinle alakası mı var hafta da ayda veya yılda pazar günü kiliseye giderler bu ama haklısın gelecege de yatırım yapmak lazım :D
      yorumun için teşekkür. :)

• aksatmayan da var bunda genelleme yapmamak lazım :)

• Herkesin dini kendinedir

• İcat çıkarmayın başımıza (!)

1|0
    0|0
Yükleniyor...