Türkiye'de erkek olmanın zorlukları nelerdir?

Şimdiye kadar hep ataerlik bir toplum olduğumuz, Türkiye'de kadın olmanın çok zor bir olay olduğu anlatılmıştır. Hep bu konuda tartışmalar dönmüştür.
Ben bu ülkede kadın olmak kadar erkek olmanın da zor olduğunu düşünüyorum.
Sizce bu ülkede erkek olmanın zorlukları nedir?

Güncellemeler:
İşin sosyal boyutundan bahsediyorum, cevaplarınızı buna göre verirseniz sevinirim.

2|2
9|29

En İyi Erkek Görüşü

• Genelleme yapılması mesela gereksiz insanlar yüzünden sanada aynı tavırlarla ön yargıyla yaklaşılması bu çok kötü bir mevzu.

1|0
    0|0
    • Katılıyorum. Kurunun yanında yaş da yanıyor.

• Günlük hayatta da bu tarz sorunlar olmuyor değil.

• Aynen zaten ondan bahsettim dostum burdan örnek vererek Neyse cok fazla sey yapmamak lazım bol şans.

En İyi Kız Görüşü

• Türkiye'de insan olmak zor.
    Erkeklere yüklenen sen evin direğisin, sen kazanacaksın, sen doyuracaksın sorumlulukları fazla ağır bence. İşte erkek adam karısına çocuğuna bakar.. Sanki evin tüm maddi yükü erkeğin üstünde. Böyle olunca eşini çalıştırmak istemeyen erkekler yetişiyor. Altında ezileceğini düşünerek. " Ben adama bak karısını çalıştırıyor dedirtmem! " Kelebek etkisi bunların hepsi.

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 28

• Bir baba vardı köprüden atacaktı kendini polis sormuştu derdin ne diye manavın önünden geçerken çocuğun gözünü kapatıyorum canı çekmesin diye demişti.

Şunu bir düşünün sonra erkek olmanın ne zorluğu var ki yeaaa mantığınızı sorgulayın.

1|3
    0|0
  • Ego konusunda dünyanın 1 numarası
    Dünya trip şampiyonu
    Para için herşeyi yapacak
    Sadakatten vefadan yoksun
    Bakım özürlü
    Tek vajinanın kendisinde olduğunu sanan
    Üstelik sürekli bizi yeren kızlarla sürekli uğraşıyoruz.
    Bu yetmezmiş gibi ben ve benim gibi onlarca gerçekten iyi niyetli tip abazalarla aynı kefeye koyuluyo.
    Aynı gün içinde şu iki soruyu 5er kere görebilirsin
    1- Sevgilim beni öpmeye çalıştı ittim beni kullanıyo mu sevmiyo mu?
    2- Sevgilim beni hiç öpmüyo sizce beni arzulamıyo mu sevmiyo mu?

1|1
    0|0
  • Kesinlikle zor kendini begenmiş egolu kızdan başkla birşey yok oturup iki muhabbetleri bile yok tek dertleri türk dizilerini izleyip kaslı küfür eden içip sızan yakısıklı biri gelsin beni alsın akılları sadece buna calısıyor sonra yok aldattı benı yok bilmem ne o yüzden beyniyle düşünen kız sayısı cok az artık ülkemizde ama genede ege akdenizde falan muhabbeti iyi olan tipler denk geliyor.

1|1
    0|0
  • Eğer benim gibi bir erkekseniz bu Türk erkekleriyle anlaşmanız çok zordur... Çünkü hepsi sözde bide müslüman olucaklar ama hicbirisinde ne ahlak ne namus hiçbirşey yok biz öyle bir ülkeyizki namus dedikleri şey sadece kadınlara has zanlediyorlar ve erkeğin namusu ve iffeti yokmuş gibi öğretiyorlar erkeklerimiz bu yüzden okadar sapık ve uçkuruna düşkün oluyorki bazen bu iğrenç yaratklarla aynı kanı taşıdığım için utanıyorum. ... keşke Türk olmasaydm dediğim zamanlar bile oluyor diğer erkek arkadaşlarım ise ben sırf onlar gibi abazan uckuruna düşkün bir erkek değilim diye benim hakkmda 'top ' gay biseksuel' "yarım erkek - erkek kurusu' gibi şeyler söylüyorlar ve bu durumdan öyle rahatsz oluyorumki... yani bu ülke sözde müslüman bir ülke olucak ama erkeklerinde ahlak denen birşey yok ahlaklı namuslu iffetli olan bir erkek hakknda ise yukardaki iğrenç yakıştırmalari yapıyorlar. ... kim hakkmda böyle iğrenç şeyler düşünüyorsa hepsi allahından bulsun!!!

0|2
    0|0
  • "Kaç para lan bir flüt?" mevzuları. Zordur o meseleler. Erkeksen kendini kanıtlamak zorundasın, ailen olduğunda en güçlü sen olmak zorundasın, senin güçsüz, zayıf olma lüksün yok, ağlama lüksün yok, mızmızlanma lüksün yok. Daha çok konuşulur da bu mevzular gerek yok.

1|1
    0|0
  • Tabiki zorluğu var. Hem toplum içersinde hem kendi hayatı içersinde. Ama çok fazla sebep var saymak istemem.

1|0
    0|0
  • Karı bulamıoz kanks hatunların cogu cılgın bakıre

0|3
    0|0
  • Genelleme yapılmamasından yanayım. Örneğin siz erkekler hepiniz aynısınız diyerek yaklaşmanızın doğru olmadığını düşünüyorum. Bu durumlarda da bizim alttan almamız ve bazı şeylerden fedakarlık yapmamız gerekiyor.

1|0
    0|0
  • Cok seversin cok sevince terk edilirsin kiymetin bilinmez ona herseyini sunarsin ama yetmez yapamayacaklarini ister yapmaya calisirsin sirf mutlu olsundiye bir umit yaparim dersin basaramazsan terk edilirsin

1|0
    0|0
  • Evet zor

Sürekli ks de sarkik meme
    Ve sisman kız görüyoruz

0|1
    0|0
    • Biz de keko tipleri görüyoruz ona bakarsan :D

İşin sosyal boyutundan bahsettim.

• Iki mErhaba sonrası hemen evlilik lafı acıyor lar :) gerçekten erkek olmak zor. hemen bir kiz kakalamaya çalışıyor kendini:p

• Sahsen ben yurtdisindan yasiyorum. Metrobus olaylari korkutiyor iftira falan filan

1|0
    0|0
  • bu ülkede bayanların egolarıyla uğraşmaktan bilim gelişmiyor. bilinçsiz olduk çıktık...

1|0
    0|0
  • Zor degil

0|0
    0|0
  • birbirlerinin irzina bakan hayasizlar dolu mslüman görünümlü dinde olmuyan dinin kurallarina uymayan insanlarin kafalarinca yeni din cikarmalari bunu iclerinde yasamalari koca koca insanlarin ahlaksiz olmasi bunlarla ayni yerde yasamak cok utanc verici, kiyamet kopsa su ramazanda hepsi yalvaracak kadar korkak aciz zavalli insanlar var zorlukmu rezillik

0|0
    0|0
  • Eşiniz vaya sevgilinizle sokakta yürüyememek mal mal bakan şeref yoksunu insanlara sabretmek en zoru,
    Çok tatsız olaylara sebep olabilir hatta olur ve hatta oldu

0|0
    0|0
  • İnsan gibi yaşadıktan sonra zorluk yok

0|1
    0|0
  • Bayanlarla kıyaslama yaparsam hiç bir zorluğu yok

1|0
    0|0
  • Göğüs uçlarım çok çıkık ve ne giysem belli oluyor. Bunun tacizine çok maruz kalıyorum :/ erkek olmak zor yani :/

0|0
    0|0
  • yaptığın fedakarlıklar çok az bilinir.. bilinenler de ya görevin ya da boynunun borcudur

0|0
    0|0
  • Sıradan bayanlar sözüm size; kendinizi beğenmişliğinizle Antalya ve Kemere gelen hatunları bizler için biçilmiş kaftan haline getiren sizsiniz.

0|0
    0|0
  • Türkiye'de erkek olmanın her hangi bir zorlugu yok. :D

0|0
    0|0
  • Bana gore hicbir zorlugu yok , denk gelirse göz kapaklarini indirmeye calisiyoruz okadar

0|0
    0|0
  • Erkek olmanın zorlukları
    Askerlik yapmak
    Çalışmak zorunda olmak

0|0
    0|0
  • Kadın olmak daha zor.

0|0
    0|0
  • çok laf atıyolar çok erkek olmak çok zor

0|0
    0|0

3 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 8

• bence tenha ve karanlık bir yerde giderken yolda sadece kendisi ve bir kadın varsa onu tedirgin etmemek için hızlıca önüne geçerek seni takip etmiyorum yanlış anlama mesajı verirler. bu durumu yaşamaları zor olsa gerek.
    kızların paralarına mı yoksa kendilerine mi geldiklerini bilemezler bazen
    hayatta bir çok şeyi yapmanın verdiği rahatlıkla belli dönemlerde bir boşluğa düşerler
    hep onlar çalışmak zorundalarmış para getirmek zorundalarmış ve evde otururlarsa laf edilirmiş psikolojisinde olduklarından ömürlerinde bu anlamda pek rahat edemezler (halbuki kadın çalışıp erkek ev işlerini yapabilir çoluğa çocuğa bakabilir bu çok normal)
    hesabı kızın ödediği bir ilişkide (kızın durumu daha iyi olduğu için) kız parası yiyene çıkar adları
    çoğu bakire kız ararken genellikle farkında olmadan dürüstçe ona bakire olmadığını söyleyen kızları elerler ve diktirmiş ya da bir şekilde bakire sanılmasını sağlamış kızlarla olurlar. kadınların utangaç rolünü vs çok iyi yaptığını anlamazlar ve çoğunlukla tav olurlar.
    erkek farkında olmadan başkasının çocuğunu büyütüyor olabilir.
    hep güçlü kuvvetli olmak ve sert durmak zorundadır yoksa erkeksi bulunmaz.
    kılın tüyün çıkmasın sakalın bıyığın çirkin lakaplarla anılırlar ve bunu yine kendi hemcinsleri yapar ona.
    pembe renginden olabildiğince uzak durmaya çalışırlar , bacaklarındaki kılları da almazlar. bunları yaparlarsa erkekliklerinin elden gideceğini düşünürler.
    gay bir arkadaşları asla olamaz. yoksa toplum onun da gay olduğunu düşünür. bu yüzden çoğu erkek homofobik davranışlar gösterir.
    bir erkek yanlışlıkla kızlar tuvaletine girse hemen dalgaya alınır.
    karısının sözünü dinlerse pısırık denir.
    metrobüste, otobste, metroda vs vs araba doluysa ve ayakta gidiyorsa önündeki kadın onu fortladığını sanmasın diye çok dikkat eder ve araba her manevra ve frende ecel terleri döker.
    cinsel yaşantılarında bir şeylerinin boyuyla , erken gelmesiyle ya da kalkmaması gibi bir dizi sorunlardan dolayı erkekliğine laf edilir. bu durum utanç verici bulunur

1|2
    0|0
    • bunlar yaşadıkları zorluklar. erkek olmanın avantajları bu zorlukları sollar yalnız her halukarda. aslında erkek olmanın avantajları değil bu. böyle bir toplumda ''pipi'' denen organ sayesinde edinildiği düşünülen avantajlar demeliyiz. o et parçası neler neler kazandırıyor vay anasını. bir kadında meme var süt veren bir karın var çocuk veren. ama yinede aynı şeye ulaşamıyo. ne ilgin. sanırım bu eziklik hisseden erkeklerin üstün olanı ezerek üste çıkma çabasıyla ortaya çıkardığı bir kurallar dizisi

• ya bence erkek olmak daha kolay. neyse. mesela ağlayamıyosunuz rahatça. sürekli taş kalpli yapmaya çalışıyorlar. sert ve cesur olmanız bekleniyor. askere zorla götürülüyorsunuz. maddi olarak yük altındasınız vs vs

1|0
    0|0
  • Bence erkeklikten ziyade adam olmanin zorlugu var. O karakteri yerinde insanlar daha cok zorluklar cekiyordur.

0|1
    0|0
  • Türk olmadiğim ve türkiyede yaşamadiğim için pek bir bilgil yok ancak heriki cinsiyetin zorluklari vardir kadinlar daha öne çikartilmiştir erkeklerinde çok sorunu vardir,

1|0
    0|0
  • elbette var ama bir bayan kadar yok

1|0
    0|0
  • Yoktur :D

0|0
    0|0
  • Ev geçindirme ve sürekli güçlü görünme zorunluluğu.

1|0
    0|0
  • Erkeklerin sorumlulukları bazen biraz daha ağır olabiliyor her erkekten bir gün mutlaka iş sahibi olması , evlilik, çoluk çocuk beklenir ve bunu istemeyenlerde toplumda pek hoş görülmüyor

0|0
    0|0
Yükleniyor...