Erkekler, Elektrikten anlayan?

Arkadaşlar hava yağmurluydu öğlen ve birden aşırı bir gök gürültüsüyle irkildim ev sallandı korktum ne olduğunu anlamaya çalışırken baktım dışardan insanların sesi geliyor herkes balkona çıkmış çok yakınımıza bir yere yıldırım düştü muhtemelen çünkü ilk kez böyle bir gök gürültüsüyle karşılaştım evimde elektrikler yoktu sigortalar atmış kaldırdım fakat televizyonum açılmıyor uyduda ekran yok uydunun saati falan yanmıyor plazmanın altı da kırmızı ışık var açılırken yanıyor normalde kumandaya basıyorum ışık yine yanıyor ama ekran gelmiyor açılmıyor acaba sorun uyduda mı yoksa plazma yanmış olabilir mi henüz yeni evliyiz plazma yeni daha borcu bitmedi:( prizi kontrol ettim priz çalışıyor bilgisi olan var mı

0|0
13

En İyi Erkek Görüşü

• Elektirik saatinden önce bir koruma rölesi takılıyor 40 50 tl falan mutlaka taktırın o olsa kolay kolay cihazlar arıza yapmazdı +elektirik şirketinden kaynaklı sorunlarda şirker exper gönderip rapor tutuyor o zaman cihazları karşılıyor röle yoksa karşılamaz :(

Cihazlar yanmış olabilir garantisi varsa şansınızı deneyin uydu cihazı için de en prarik olanı scart yerine takılan el kadar uydu cihazları var böylesi durumlarda sadece şarj adaptörü yanıyor aynı adaptörün yenisini alıp kullanmaya devam edersiniz

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Televizyon her durumda açılırdı. Uydu da televizyon da sizlere ömür olabilir.

3|2
    0|0
  • Evinize servisi cagırın hemen tüm eşyaların bakımını yapsınlar ve dogal afetten ötürü zarar görmüş eşyalarınızı garanti kapsamı içerisinde degiştirirler ücretsiz olarak.. Zatne binanın elektrik aksamında problem olsaydı sizde kül olurdunuz ama sigortalar atmış demekki elektriklerde problem yok.. Aşırı elektrige magruz kalan tv ve uydu nanayı yemiş geçmiş olsun.. Biz 2013 te Tüm beyaz eşyaları laptop dahil böyle bir olayda çöpe atmıştık. Allahtan evin sigortası vardıda karşıladı hepsini..

0|0
    0|0
  • Bizimde evin oraya düşmüştü tv falan kapanmıştı elektrkler gitmşt böyle ama tv sonra acıldı senin tv gitmiş olabilir.

0|0
    0|0
  • Prizde başka bir cihaz çalışıyorsa.
    Uydu ve tv nin iç sigortaları atmış veya elektronik devrede yanıklar oluşmuştur. garanti kapsamına girmez. servis çok fiyat çeker. lehim yapabilen biri bu işi halleder

0|0
    0|0
  • Başka bir uydu anteni ile deneyiver

0|0
    0|0
  • Plazmada yana bilir uyduda. Ama muhtamelen plazma ola bilir

0|1
    0|0
  • Gök gürültüsü varken fişte ne varsa çekilir. Dağ evimde yıldırım izlerken evin 150 m yanına düştü aynı anda prizden kıvılcım çıktı. Yanmış olabilir cihaz

0|0
    0|0
  • Normalde yeni televizyonlarda yük dengeleyici var uydunuzla alakalı olduğunu zannetmiyorum bir tv tamircisine baktırın

0|0
    0|0
  • Kisa devre

0|0
    0|0
  • Durum vahim ama elektriğin oraya girmiş olması pek mümkün değil zaten muhtemelen bir paratonerin üstüne düşmüştür bir yetkili servis çağır garip geldi sonucu bana da bildir merak ettim şimdiden

0|0
    0|0
  • Muhtemelen 2 şartel vardır diğerine bak

0|0
    0|0
  • Yüksek voltajdan yanmış olabilir yıldırım elektirik hatlarına gelmişse

0|0
    0|0
Yükleniyor...