Insanoglu sorularima cevap ver?

İnsan yalnızca başka bir hayvan mıdır?
Ölüm nedir?
ölümden sonra hayat! var mıdır?
Hayatın bir amacı var mıdır?
Gerçekten mutlu olabilir miyiz?
Umut tehlikeli bir yanılsama olabilir mi?
özgür irademiz var mı?
Zihin nedir?
Kendi zihnimizi bilebilir miyiz?
Zekâya gereğinden fazla mı değer veriliyor?
Bir şeyleri neden isteriz?
Hipermateryalizm bizim için bir tehlike midir?
Şeyleri oldukları gibi kabul etmeye çalışmalı mıyız?

0|0
8|23

En İyi Erkek Görüşü

• Ölüm uyanmaktır. Adem a. s şeytan yüzünden düştüğü sürşmeden dolayı insanoğlu bir sınava tabi tutuldu Allah c. c şeytana senin yolundan gidenler için cehennemi yarattım benim yolumdan gelecekler için ise cenneti yarattım.. Burada zeka olayın içine giriyor Allah c. c insanları hayvanlardan ayırmak için bize insanoğluna akıl ve zeka verdi ve birçok yetenek ihsan etti. Şimdi sağ gözünü kapat bakalım sağ tarafı iyi görebilir misin sol gözle hayır çünkü görmek için kafanı çevirip bakman lazım.. Başka söze gerek yok artık iyi akşamlar..

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Insan hayvan değildir adları farklı olmazdı bitkiler, hayvanlar ve insanlar olarak canlılar oluyoruz.
    Ben ahirete inanıyorum dünyada sonsuza kadar yaşamak işkence olurdu bana bu kadar kötülük ömrüme ağır gelirken.
    Dünya nasıl bir mucize, sular ve karalar ve biz insan bedeni mucize hepsi.
    Insan hür iradeye sahiptir yasalara vb. genel etik değerlere uyanlar ya da uymayanlar kendi iradesiyle hareket eder.
    Hayatın amacı değer verdigiimizdir bence.
    Mutluluk bizce neyse ona ya da onlara sahip olunca olabilir bazen dediğim çok büyük mutlluluklar çünkü bence her şey değişir hisler de hep aynı his anlamsizlaşabilir.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 22

• Evet
    Fiziksel varlığının biçim değiştirmesi.
    Hayattan ne anladığına bağlı, bilincinde olacağın bir hayat yoktur.
    Hayatın amacı, hayatta kalmaktır. Sen kendi amacını belirleyebilirsin.
    Kısa da sürse olabiliriz.
    Bazen öyledir.
    Evrensel anlamda yok. Ucu açık bir konu.
    Bellektir. Nesneler ve olaylar arasında bağlantı kurma yetisidir.
    Bilebiliriz.
    Gereğinden fazla değer verilmiyor da çok insani bir kavram olduğu unutuluyor çoğunlukla.
    İhtiyacımız olduğu veya öyle olduğunu düşündüğümüz için.
    Materyalizmi bildim de, hiperi nerden çıktı?
    Zorunda değiliz ama şeyler oldukları gibi olmaya devam edecektir.

3|2
    0|0
  • -İnsan şerefli bir canlıdır, hayvan değildir. Ama felsefi bir düşünceye göre 'İnsan düşünen bir hayvandır.'

-Ölüm gerçektir, uykudan uyanıştır.

-Ölümden sonra hayat vardır. Kıyamet kopana kadar bu zamana kadar ölmüş tüm insanlar Berzah alemi denen alemde Kıyameti beklerler.

-Hayatın amacı takva sahibi olmak, Yaradana Rabbe itaat etmek, iyi bir insan olmak. Bu konu çok uzundur kitaplar dahi yazılabilir ben kısaca açıklamak istedim.

-Umut etmek tehlikeli bir yanılsama değildir bence, bazen hatta genelde umut ettiğimizi bulamasak dahi o durumdan bile tecrübe çıkarmayı öğrenmemiz, bilmemiz gerek.

-Zihin senin bilinç altındır. Kendini geliştirmen, öğrenmen, acı tecrübelerini, iyi anılarını, kötü anılarını kayıt ettiğin bir belleğindir.

-Zeka önemlidir kimse yaninda kendini bilmez tavırlar sergileyen, aptal düşünceleri olan, nerede ne yapılacağını bilmeyen biri ya da birileri ile olmak istemez. Akıllı, olgun, kültürlü yani zekalı insanlar ister buda abartma değil gerçeğin ta kendisidir.

-İnsan oğlu devamlı açtır, gözü hiç doymaz ve bu doğrultuda devamlı ister ister hiç bitmez istekleri. Ama bu biraz da kişiye göre değişir söyle ki kimisi çok ister kimisi az ister çok isteyeni yukarıda açıkladım peki az isteyen kimdir? Gönlü bol, gözü doymuş kişilerdir.

Son iki soruyu anlamadım. ☺

0|0
    0|0
  • 1. Bu dünyadaki en modern hayvandır
    2. inançlara göre değişir
    3. inançlarla alakalı
    4. hayatın amacı tüm zorluklara karşı direnip bu hayatı en şerefli şekilde yaşayıp ölmektir
    5. insanoğlunun yapamayacağı hiçbirşey yoktur
    6. neye umutlandığına bağlı
    7. özgür irademiz mevcuttur
    8. hizin insanın tüm düşünce sisteminin toplamıdır
    9. kendi Zihnimizi bilmesek düşüncelerimizi yönlendiremeyiz
    10. zeka her insanın beyninde farklı yer kaplıyor bence bazı zekalar gerçekten özel
    11. maddi ve manevi açlıklarımızı karşılayabilmek için
    12. bu olabilir
    13. herşeyi olduğu gibi kabul edebilir sadece değiştiremicemiz şeyleri

0|0
    0|0
  • İnsan hayvan değildir. Çünkü hiçbir hayvan düşünemez ve konuşamaz.
    Ölüm bir sondur.
    Ölümden sonra hayat yoktur bence. Doğmadan önce nasılsan öldükten sonrada öyle olacağına inanıyorum.
    Hayatın amacı vardır. Mutlu olup, mutlu bir şekilde ölmektir.
    Gerçekten mutlu olabiliriz ama kısa bir süre için sanırım.
    Umut tehlikeli değildir bence. Umudun olduğu sürece herşeyi başarabilirsin.
    Özgür irademiz vardır, evet.
    Zihin düşüncelerimizden ibarettir.
    Kendi zihnimizi bilebilir miyiz bilemiyorum :)
    Zekaya verilen değer az bile. Görünüşe daha çok önem veriliyor. Böylece 70IQ kızlar ve erkekler bile ünlü olup, zengin olabiliyor.
    Birşeyi istememizin nedeni yaşamaya devam etmektir.
    Hipermateryalizm tehlikelidir derken?
    Hiçbirşeyi olduğu gibi kabul etmemeliyiz. O zaman koyunlardan ne farkımız kalır?

0|0
    0|0
  • olunce ya yok olup bitecegiz ya da baska bir canli olarak bu dunyaya yeniden gelecegiz ben buna inaniyorum

0|0
    0|0
  • Pekala hadi başlayayım
    1. Evet
    2. Joker
    3. Muamma
    4. Eğlenmek ve kuvvetle muhtemel eğlendirmek
    5. S*ktir et olursun
    6. Umut her zaman fakirin ekmeğidir umuda kapılıp gitme
    7. Var
    8.---
    9.---
    10. Şüphesiz
    11. Egodan
    12. Bazen
    13. şeyler ne oluyor tam olarak
    Son olarak kişisel eleştirilerim zaman önemli hepsine zaman ayırmak isterdim ama bu beynimi biraz zorlar özellikle merak ettiğin bir soruyu birikimlerime dayanarak cevaplayabilirim.

0|0
    0|0
  • Cevap loading...

0|0
    0|0
  • ben insan değilim

0|0
    0|0
  • Bu sorularına hangi sıfatla cevap vermemi istersin?

0|0
    0|0
  • Saçmalamışsın. Tamam sorgulayan bir tipsin bunu anladık güzel ama böyle sorulmaz bunlar. Kaç yaşındasın?

0|0
    0|0
    • 28.

• emin ol 15 yaşında daha umutluydum hayattan
      gizleniyorum

• Ben hiçbir zaman umutlu olmadım. Tamam madem gizliysen bana yaz.

• Kafan güzelmiş.

0|0
    0|0
  • Mi ekli soruların cevabı hayır : )

0|0
    0|0
  • fazla uzun yazıları okumuyorum

0|0
    0|0
  • ölüm, Allah vs insan demektir. güçlü olan kazansın...

0|0
    0|0
  • Sorular efsane

0|0
    0|0
  • hah işte mutlu olmak için sorulmaması gereken soruların hepsini yazmışsın.

0|0
    0|0
  • Hayırlısı

0|0
    0|0
  • insan olaydım söylerdim

0|0
    0|0
  • Hepsine tek tek cevap mi istiyosun yanlis anlamadm dimi:)

0|0
    0|0
  • Git kitap oku bunlarin hepsinin cevabi var

0|0
    0|0
  • şeytana uysaydık. Belki şimdi daha mutluyduk..

0|0
    0|0
  • insanın gerçek mutluluğu yaratılış amacını bilip ona uygun davranmada ve sonsuz olan ahiret hayatı içn çalışrak elde edebilir. geçici olan bir şeyde gerçek mutluluğu bulamaz bence

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• İnsan özünden uzaklaştığı zaman hayvan olabiliyor bazıları hayvan da olabiliyor insan da

Ölüm bedenin ölmesidir

Vardır yine inanca göre değişir dinlere inanlar ahiret gününe inanırlar aksi olanlar boşluk hiçliği düşünürler

Herkesin bir var oluş amacı vardır bunu bulmak bu yolda çaba sarfetmek insana verilmiş bir görevdir

İnsanoğlu sadece mutlu olamaz zıt duyguları da yaşaması gerekir ki gerçekten yaşıyorum desin

Umut yaşam enerjindir onu kaybedersen taştan farkın kalmaz

Özgür iraden vardır ama onu sen mi yöneteceksin yoksa omu seni yönetecek kişinin beynini nasıl kullandığına kalmıştır

Zihin düşünceler duyduğun ses konuştuğun şeydir

Farkındalığın varsa duyarsın hatta kontrol de edebilirsin yapmadığın da zihnin de sürekli bir karmaşa hakim olur

Zeka kendi başına bir anlamı yoktur emek çaba ile buluşmuyor ise

0|0
    0|0
  • tek tek düşüncelerimi söyliyim
    insan çok özel olduğunu sanan bir hayvandır, içgüdüsel ve bastırılmış duygulardan oluşur
    ölümden sonra hayat büyük ihtimalle yok çünkü ne yaşıyorsak bu dünyada yaşadığımızı düşünüyorum, bir de öbür dünyanın insanoğlunun kendini teselli etmek ve ölümsüz olduğu bilincine varmak için uydurmuş olduğu bir yalan olabileceğini düşünüyorum
    hayatın bir amacı vardır ama bir amaç değil, bir çok amacı vardır ve bu amaç kişiden kişiye göre değişkenlik gösterir.
    gerçekten mutlu olabilriz ama bu kadar mutsuzluğun olduğu, cinayetlerin, savaşların, tecavüzlerin, katliamların, haksızlığın, rüşvetin vs olduğu bir dünyada mutlu olmak da bir nevi adaletsizlik diye düşünüyorum ama yine de hepimiz mutlu olmayı hakkediyoruz ayrı mesele.
    umut dediğimiz şey aslında insanoğlunun yaşamını devam ettirebilmesi için özünde bulunan içgüdüsel bir duygudur. boşuna dememişler umudun olmadığı yerde ölüm vardır diye.
    özgür irademiz var ama çoğu zaman kullanmamayı tercih ediyoruz. yani kadercilik oynuyoruz.
    zihin bence insanın karar verebilme, doğruyu yanlıştan ayırt edebilme gücüdür. kendi zihnimizi bilebiliriz ama başkalarının zihinlerine gelince iş biraz zorlaşıyor çünkü hepimiz hayata kendi pencerelerimizden bakıyoruz.
    zekaya önem veriliyor, bu çok normal ve gerekli bişey ama bu hayatta en önemli şey kişinin mutlu olma yeteneği, kendiyle barışık olmasıdır. o yüzden çok zeki ama mutsuz bir insan olmak mı istersin yoksa tersi mi deseler kesinlikle çok aptal ve mutlu bir insan olmayı seçerim. işte bu kdaar önemli bişey mutluluk.
    bişeyleri isteriz çünkü hepimiz hayatın anlamsızlığını kendi içimizde yorumlayıp ona bir anlam katmak isteriz. çünkü boşu boşuna yaşıyor olmak duygusu insana gerçekten de bir hayvan olduğunu, bu dünyaya gelmesinin hiçbi amacı olmadığını hatırlatıyor ve yaşanabilecek en ağır duygulardan biri de budur. hayattaki şeyleri olduğu gibi kabul etmeliyiz ama bir taraftan da değiştirilmesi gerektiğini düşündüklerimizi de değiştirmeye çalışmalıyız -insanlar hariç-

0|0
    0|0
  • İnsan kainatın en güzel örneğidir.
    Ölüm ruhun bedenden çıkmasıdır.
    Bu inancına bağlı. Ben müslümanım ve Kutsal kitabımız göre vardır.
    Vardır, imtihanımız var.
    tabi ki neden olmasın. Huzur islamda.
    Hayır daha doğrusu neye niçin umut ettiğine bağlı.
    Evet. Bazen imtihanımız kendi irademizle oluşturuyoruz.
    Zihin soyut olan kavramın somuta dökülmüş halidir.
    Bunu ne kadar çok araştırmana, okumana ve emek vermene bağlı; )
    İnsan ister, nefis vardır, tutku vardır, şehvet vardır.
    Birşeye aşırı bağlı olmak o şeyin aslında nefsimize ettiğimiz zulme bağlıdır.
    Bazen elimizden gelen herşeyi yapmışsak olmuyorsa, oluruna bırakmaktan ötesi yok.
    Sorularına tek tek cevap verdim: )

0|0
    0|0
  • Evet
    Son
    Yok büyük ihtimal
    hayatın amacı hayatta kalmak (bunu sen seç)
    insanlar doymak bilmiyor, sanmıyorum
    bilmiyrum
    sadece doğanın kurduğu oyuncaklarız (hep derim)
    zihin mi? bilmiyorum çok karışık
    bilemicim
    hayır, daha fazla değer verilmeli
    çünkü istemeye programlandık
    hiç bişi anlamadım hiper.. ne?
    bazı durumlarda evet :)
    -Emin olmadan yazdım hepsini. Başlığı görünce farklı bişey bekledim. çokda önemli sorular değil bazıları

0|0
    0|0
  • sayın cehennem hurisi bunlar için çeşitli kitaplar var üşenmeyip alabilrisiniz saygılar

0|0
    0|0
  • Evet indanda bir hayvandır.
    Ölüm, ruhun bedenden ayrılmasıdır.
    Ölümden sonra hayat vardır.
    Hayat bir sınavdır, ahiret için hazırlıktır.
    Gerçekten mutlu olabiliriz.
    Umut tehlikeli bir yanılsamadır zaten?
    Herkesin özgür iradesi vardır.
    Zihin ne demke bilemedim.
    Kendi zihnimizi bilebiliriz.
    Aynen öyle, zekaya gereğinden fazla değer veriliyor.
    Bir şeyleri istemek istediğimiz için isteriz.
    Hipermateryalizm ne demek bilmiyorum.
    Her şeyi olduğu gibi kabul etmeye çalışmalıyız.

0|0
    0|0
  • İlk soruya cevap vermek istiyorum sadece. Erkeklere bakarak cevap verirsek evet. :D :D:D

0|0
    0|0
Yükleniyor...