Ateist din gorevlisi? mumkun mu?

ilhiyat okurken dine olan inancimi yitirdim Şu an meslek olarak goruyorum sadece/ sizce sikinti cikar mi

0|0
10|30

En İyi Erkek Görüşü

• Ey özünün sırlarına akıl ermeyen;
    Suçumuza, duamıza önem vermeyen;
    Günahtan sarhoştum, ama dilekten ayık;
    Umudumu rahmetine bağlamışım ben.

Büyükse de isyanım, kötülüklerim,
    Yüce Tanrı'dan umut kesmiş değilim;
    Bugün sarhoş ve harap ölsem de yarın
    Rahmete kavuşur elbet kemiklerim.

Tanrım bir geçim kapısı açıver bana;
    Kimseye minnetsiz yaşamak yeter bana;
    Şarap içir, öyle kendimden geçir ki beni
    Haberim olmasın gelen dertten başıma.

Rahmetin var, günah işlemekten korkmam;
    Azığım senden, yolda çaresiz kalmam;
    Mahşerde lutfunla ak pak olursa yüzüm
    Defterim kara yazılmış olsun, aldırmam.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Evet. Ortaokulda bir hocamız vardı riba yani faiz haram değildir. Abdestsiz kuran okunur. Adetliyken namz kılınır, Allah yahuudileri lanetlememiş. Hatta kadınlar saçı açık kuran okunur demişti. Biz hayır deyince. Bize büyüklerinizin kemikleşmiş düşünceleri var ama yeni nesil çok daha zekiler demişti. Babama dedim böyle böyle diyor. Hayır aynı okulda öğretmendiler ve o sıra adamla tartışmıştı adamda benim notuma üç vermişti ortaokul birdeydim sonra o adam başka yere tayin istedi o sıralar kafam allak bullak olmuştu Zaten antidepresan kullanıyordum iyice uçmuştum.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 29

• Yeterince profesyonelsen çıkmaz.

3|2
    0|0
  • Cikmaz ama senin icin cok zor olsa gerek daha gencsin kendini baska meslege ynlendirsene

0|0
    0|0
  • kuranı okuyan zaten dinden soğur, kuran aşırı özet bir kitap.. tevrat farklı biraz sümerlerin eski yazıları. incil ful isayı anlatıyor..

kuranda burdan kalan kırıntıları toplamış.. işte arap çadır adetleri savaşlar filan anlatılmış..

araplar islam yokken de kabe etrafında dönüyorlardı hala dönüyorlar, islam yokkende putların önünde eğilip kalkıyorlardı hala aynısı, sonra islam türettiler tüm hareketler aynı kaldı sadece tanrı değişti..

kitapta o kadar çok tekrar varki ben en büyüğüm, ben en büyüğüm yakıcam sizi yakıcam sizi

bir sakin ol ya..

0|0
    0|0
  • Cikmaz ama senin icin cok zor

0|0
    0|0
  • İlahiyatta mezhebsiz zındıkların kitaplarını Okuta Okuta böyle dinsiz nesil yetişiyor. Alçak ingilizler istediklerini elde ediyor. Bu duyduğum ilk değil maalesef.

Bu konuda www.hakikatkitabevi.com Adresindeki kitaplardan alıp okumanızı tavsiye ederim. Çok faydalı olur isteyenlere hediye gönderiyorum. İsterseniz bana mesaj atın

0|0
    0|0
  • Sen yalnız değilsin, ateist imamlar bile var. Turan Dursun müftü iken dinden çıkmış birisi.

1|1
    0|0
    • Peki tesettürü ne yapacaksın? Kapalı mısın? Dinden çıktıysan kapanmak istemeyeceksindir, mesleğinde sıkıntıya düşürebilir bu.

• Bari ilahiyat okuyorsan, kadınlara vaaz vereceksen onları daha liberal olmaya ikna et. Şu aralar çok radikal türedi.

• İsterdim benim zamanında beni müdüre şikayet etmek yerine tartışıp veya aynı fikirde olan böyle bir hoca

0|0
    0|0
  • aslında din adamlarının
    hepsi ama hepsi ateist
    inanki böyle
    cennetden köşk satanlar bile var ama garip olanı alanlar hatda almak için sıraya girenler var

1|0
    0|0
  • Zaten din adamlığı meslektir. Camide konuştuğunu dışarıda uygulayanı görmedim. Rahat ol.

0|0
    0|0
    • 3-5 kişi üzerinden yorum yapma din adamlığı meslek olsa önüne gelen din adamı olurdu

• @geks11 Din adamlığı meslektir, meslek. olmasa okulu olmaz, maaş almazlardi. Evet önüne gelen din adamı oluyor. İmam hatibe girmek için bir şart yok. Önüne gelen din adamı olmasaydı bu kadar çocuk tecavuzleri din adamlarından çıkmazdı, ensar vakfini hatırlatırım sana.

• mümkün. ilahiyat okuduktan sonra başka işte mümkün, veya bırakıp başka bölüm okumakta mümkün, herşey mümkün panpa ne sıkıntı yapıyon :)

0|0
    0|0
  • Bence sıkıntı çıkmaz. Birçok kişi için zaten para kaynağı bu meslek sen de yapsan bir şey değişmez :D

0|0
    0|0
    • ben idareten dusunuyorum / bir yandan baska bir egitim alip meslegi degistircem

• Valla sıkıntıyı veren Allah ölünce anlarsın o kaybettiğin imanının senin kurtuluşunun anahtarı olduğunu

0|0
    0|0
  • Ateist Din görevlisinin İş yaptığı kapısına Arş'ın Melekleri giremez.. Kendim uydurdum belki
    Din kaynaklarında Yazıyordur..

0|0
    0|0
  • oluyor Turan Dursun öyleydi

0|0
    0|0
  • "ateist imam" diye biri vardi birkac yil önce, görevden alinmisti. Mesleki acidan böyle bir sorun olur. Egitim yönünden soruyorsan, tam olarak verimli olamazsin. Bence dine olan inancini tekrar topla, izle kainati, bosuna degil bunlar...

0|0
    0|0
  • çıkar.. sonuçta insanlıktan sıçmışın..

0|0
    0|0
  • olabilir... para ile imanın kimde olduğu belli değildir.

0|0
    0|0
  • inanmadığğın şeyi nasıl savunacaksın? büyük sıkıntı olur hem inanmayacaksın hem din anlatacaksın bu ne saçmalık :)

0|0
    0|0
    • müfredat diye bişey duydun mu? savunma ya da saldırı olmayacak sadece insanlar benden yüzüne kuran dersı alacak asgarı mıktarda da fıkıh. cemaatcı degılız sonucta asırı dıncı bır faalıyetın ıcınde olmıcam.

• Bence kişinin kendisine saygısı varsa böyle bir durumda mesleğini değiştirmeli.

0|0
    0|0
  • Münafık diyoruz biz senin gibilere

0|0
    0|0
  • Belki tekrardan hak yolunu bulursun :) yasar nuri öztürk ya da adnan oktar gibi olma da :)

0|0
    0|0
  • içi başka dışı başka başlarım böyle aşka

0|0
    0|0
  • Hayırlısı..

0|0
    0|0
  • Sence tüm hocalar hakkaten hoca mı

0|0
    0|0
  • Ateist imam tanıyorum kendini belli etme her yerde diikat et yani onun dışında sıkıntı olmaz :)

0|0
    0|0
  • Dini herhangi bir müslümandan daha iyi bildiğini düşünürsek... Tabii ki daha olası...

0|0
    0|0
  • değil

0|0
    0|0
  • troll

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 9

• Bence dayanamazsin dogru yolu bulmanansevindim bu arada

0|0
    0|0
  • Dine inanmamak ayrı şey tanrıya ünanmamak ayrı şey arkadaşım

0|0
    0|0
  • imam olmak istyorsan olma lan atesit din adam olduğu nerde görülmüş munafik senin gibiler şeytan dan önce cehennem girercek nasıl sinirimi bozuldu küfür etmemek için zor tutuyorum

0|0
    0|0
  • çıkar bence ama var senin gibiler

0|0
    0|0
  • İnsanlıktan çıktıysan herşeyden çıkarsın kanka sorun yok

0|0
    0|0
  • Eğer objektif bir şekilde işine odaklanırsan neden sorun çıksın ki

0|0
    0|0
  • Cok sacma bence bir seye daha kendin inanmazken baskalarina nasil bu konuda egitim verebilirsin ki olmaz bence

0|0
    0|0
    • kafasına göre eğitim veremez kimse müfredat neyse odur. benım anlatma yetenegımde de sıkıntı yok.

• Anlatma yeteneğiyle alakalı değil ki ama bu sen dine inanmıyorsun başkalarını daha kendin inanmazsan bu konuda nasıl bilgilendirebilirsin ki anlatmak var anlatmak var sen şimdi güzel anlatırsın ama yüzeysel olduğu için kalıcı olmaz ama müslüman biri az çok her konuyla ilgili bir olay bilir önemli kişiler normal kişiler Vs böyle anlatarak kalıcı olmasını sağlar senin ilgin olmayan bir şeye başkalarının ilgi duymasını sağlayabileceği düşünmüyorum

• kalıcılık karşımdakinin şahsi ilgisine bağlı. kimseye zorla inandıramazsın. baskıcı bir insan olmadığım için daha da verimli olacağımı düşünüyorum. zaten kalıcı olarak yapmayı düşündüğüm bir iş değil. başka bir konuda eğitim aldıktan sonra bırakırım muhtemelen. sen de çok ön yargılısın sakin ol bence.

• bu gayet normal nasıl inancını yitirdin ne tuhafına gitti mesel

0|0
    0|0
  • bende kurani okudukdan sonra dinden sogudum.
    okumayanlar tapiyor okuyan kaciyor

2|1
    0|0
Yükleniyor...