Toplu taşıma araçlarında yaşlılara yer veriyor musunuz?

Bazen görüyorum teyze ayakta duramıyor bazı 'adam' görünüşlü kişiler 2 koltuk birden yayılıyor. Nezaketen verilmeli bence.
Onun dışında okuldan çıkıp yorgun olan dostlarım vermese de olur çünkü bazen nasıl olsa bize bedava diyip market market dolaşan yaşlılar da görüyoruz. Tuhaf.

• Veriyorum.
    44% (31)50% (18)46% (49)Oy Ver
  • Vermiyorum.
    13% (9)14% (5)13% (14)Oy Ver
  • Duruma göre değişiyor.
    43% (30)36% (13)41% (43)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
GÜNCELEELELBİSTANROMANYAFRANSAİTALYAMUŞ

0|0
25|20

En İyi Kız Görüşü

• İşten yorgun Argın çıkıyorum. Sabahın 6sında uyanıyorum boş bir yer görünce Nur görmüş hacı gibi Mutlu olup oturuyorum. Ama günden gezmeden geldiği her hali'nden belli olan teyzem geliyor tepeme dikiliyor. Bütün oturan gençlere öldürücü bakış atıyorlar. Vermiyorum. Yer vermek zorunda değilim Tabiki yaşlılara saygımız var ama madem o kadar yorgunsun, güne gitmeyiver. Hadi gittin gün de yoruldun ayakta durmayacaksan taksiye bin. Karşımdaki kişiye göre değişiyor. Benim annem hiç bir öğrencinin verdiği yeri kabul etmeden onları oturtuyorsa yazık çocuklar yoruluyor bütün gün diye; bir zahmet çok gezen teyzelerde iki dakika ayakta kalıversin.

0|1
    0|0
    • Beklediğim yorum geldi, gün yapıyorlar sonra metroda hahah huhah ahah diye diye gülerek yer istiyorlar. Cevap için özellikle teşekkür ederim.

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 24

• Yer vermiyorum, bütün gün okulda yoruluyorum sınavdır koşuşturmacadır vs. zaten gece uyuyamıyoruz sınav akşamları sabah uykusuz gidiyoruz, neden yer verecekmişim günden dönen teyzeye?

0|2
    0|0
    • Yani, ama şu ayakta durmakta çok zorlananlar varya işte onlara verilmeli diye düşünüyorum. ://

• Yer vermiyorum. Neden vereyim? Bende tüm gün boyunca yoruluyorum ve kimse bana yaşımdan dolayı yer vermiyor. Tüm gün gezmekten yorulan teyzeler de bir zahmet taksiye binsinler.

1|2
    0|0
  • Babam yer vermemek için uyuyor numarası yapan gençleri söyler denk geldiğinde.

Ben yer veririm annem ve babamı düşünüp aklıma gelirler çıkarcılık oluyor belki ama öyle oluyor hep.
    Bana da yer veren çok olur sağ olsunlar.

Yaşlı, hamile ve çocuklu bayanlara yer verilmesi şart olmalı diye düşünüyorum bunu yapmayan da kalmamalı ama maalesef daha biz bunları aşamadık.

0|0
    0|0
  • hayır

0|2
    0|0
  • Geçen yıl hiç unutmam, ayak baş parmağım çatlamıştı henüz iyileşme dönemlerinde okuldan dönerken bir teyze (teyze dediğime bakmayın benden daha canlı daha genç) elinde alışveriş poşetleriyle duruyo. bir iki laf etti işte klasik şimdiki gençler şöyle böyle falan. Neyse dedim yer verdim ama var ya millet bana bir yükleniyo ki sanırsın stres topuyum. Sonra işte dayanamadım, o gün moralim de acaip bozuktu. Evden altı durak önce inip o halde ağlaya ağlaya yürüdüm. Bak hala hatırlayınca sinirlerim hopluyo. Ay belki banane diceksin ama içimi döktüm valla napim dolmuşum kamajmsjsoakdkp

1|0
    0|0
  • evet yer veriyorum

0|1
    0|0
  • Bahane üretmisler de benim dizlerim problemli olmasina ragmen acidan ölüyo olsam da yer veriyorum

0|1
    0|0
  • Duruma gore

0|1
    0|0
  • Veriyorum

0|1
    0|0
  • yer veriyorum tabi ama nasıl ya zaten anlamıyorum git evinde yat niye otobüstesin bırak gençlere çalışıyoruz yoruluyoruz yer veriyoruz eve nasıl giriyorum allah biliyo

0|1
    0|0
    • Doğrudur ablacım o iş yorgunluğu derken birde yol yorgunluğu çekilmez yani.
      Cevap için teşekkürler.

• genç olmam sağlıklı olduğum anlamına gelmiyor.

ayakta uzun süre durunca belim ağrıyor biliyor musunuz. ya da ayaktayken bir kız olarak tacize maruz kalma olasılığım daha fazla. kimse kusura bakmasın ben ayakta gitmek için para ödemiyorum boşuna. o yüzden duruma göre çok yaşlı çok hasta veya elinde eşyası olan birileri varsa anca o zaman yer veririm.

0|0
    0|0
  • Vermiyorum.

0|1
    0|0
  • duruma göre değişir eğer çok yorgunsam vermem

0|1
    0|0
  • hayır, yer vermiyorum... hakeden olursa verebilirim

0|0
    0|0
  • Vermiyorum çünkü toplu taşıma araçlarına binmiyorum

0|1
    0|0
  • Duruma göre değişir

0|0
    0|0
  • Bursa nın trenlerini bilen bilir, yaz günleri genellikle sopsoğuk olur içi, ben de okuldan cıkınca, yüksek oranla yorgun oldugum ıcın ''gerçekten'' uyuyorum :// Bazen yer verıyorum ama sdgsdg

0|0
    0|0
  • Yaşı büyükse, hamileyse, kucağında çocuğu varsa onların ayakta durması beni utandırıyor ve yerimi veriyorum.

0|0
    0|0
  • Otobus ve metrobuslerde biz öğrencilerden yer vermesini bekeyen amcalar teyzeler evlerini öğrenci diye kiralamiyor where are you adalet?

0|0
    0|0
  • Veriyorm,

0|0
    0|0
  • Yer veriyorum, büyüktür içim rahat etmez.

0|0
    0|0
  • duruma göre

0|0
    0|0
  • veriyorum yaşlılar

0|0
    0|0
  • Genellikle evet

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 19

• Sirf ucretsiz karti var diye benden dinc olup her gun Kadikoy'e gezmeye inen ve piskin piskin sen gencsin kalk da ben oturuyum diyenler haric veririm. Zira ben de cok uzun yol yapiyorum ve yol boyu ayakta gidersem o gun o ayaklari kullanamam. Daha vermesi gereken kisilerden baslayarak yer verilmesi taraftariyim. Sadece yasli degil engelli, hamile, kucaginda cocuklu veya cok yuku olan genc kadinlara da yer veririm ama gozumun icine bakip yer isteyenlere degil de ihtiyaci oldugu zaten belli olanlara veririm.

0|0
    0|0
  • Otobuse binmiyom

0|1
    0|0
  • Evet veriyorum

0|1
    0|0
  • O insanlara ayrılmış koltuklar boş da olsa asla oturmam.
    Eğer oralarda yer kalmamış ve yaşlı, ihtiyaç sahibi insan ayakta kalmışsa
    derhal yer veririm.
    Yarın biz de onlar gibi olacağız.
    Bu gün 87 yaşında bir teyzenin ne zorlukla böreğini ve meyve suyu içişini izledim hastanede.
    Allahım, bizleri güçsüz ve muhtaç bırakma... diyorum.

0|0
    0|0
  • Yorgun degilsem evet.

0|1
    0|0
  • Erkeklerin ayakta olduğu ve bir bayanın ayakta olduğunu görünce vermeyecek bir adam yoktur.

0|1
    0|0
  • Çok nadir zor durumda olanlara diğer sabahtan akşama kadar bedava diye otobüste oturanlardan nefret ediyorum ankarada adam keçiörenden ulusa kapı kolunu tamir etmek için gidiyor ekmek almak için gidiyor biz okadar okuyoruz çalışıyoruz yoruluyoruz bide otobüste canımız çıkıyor !

0|0
    0|0
  • hiç kimse kusurabakmasın millet gezip dolaşırken ben 10 saat ayakta çalışıyorum hem okuyorum sonra minibüse binince birde onlara yer vericem yo ya

0|0
    0|0
  • Toplu taşıma araçlarını sık kullanmam fakat bindiğim zaman veriyorum

0|1
    0|0
  • Ya kolunda bbilekten dirseğe kadar altın olan teyze altın gününe gitmiş benden yer istiyor ya da sakallı amca birde olay çıkartıyor bak bak bak bu gençlik ne olmuşmuş vermiyorum insan olmayana yer yok

0|0
    0|0
  • evet her zaman

0|1
    0|0
  • cok yasliysa evet

0|0
    0|0
  • Yer veriyorum. Ne kadar yorulsamda allaha Şükür yine gücüm yerinde oluyor bir şekilde.

0|0
    0|0
  • veriyorum

0|0
    0|0
  • Hem yaşlılara hemde bayanlara yer veriyorum neden vermim :D

0|0
    0|0
  • bay ise benden en az 10 yas buyuk oldugunu hissedersem veririm eger bayansa yaşa bakmam yer veririm

0|0
    0|0
  • @weirder yorumunun altına yorum yazamıyorum burcum başak

0|0
    0|0
    • hahaha kızacaklar şimdi ben de başağım ay ne güldüm gfmgf :D

• ya koltuklar tamamen kaldırılsın
    ya da her yere koltuk yapılsın ve doluyken de otobüsler vs gitmesin
    yıllarca alışmış millet yapış yapış gitmeye
    cok güzel sanki
    yaşlılar icin ayrı otobüs ya da otobüste ayrı bir bölüm eger oturmak istiyorlarsa olmalı
    ayakta gitme sacmalıgı ne zaman gitecek bilmiyorum
    bir ara minibüste ayakta yolcu alınmayacaktı hala alınıyor
    serviste alınmıyor en azından
    ama bu ayakta yolculuklar asla bitmeyecekse yaşam kalitesi her zaman düşecektir

0|0
    0|0
  • Aynen şu yaşlıların otobüs kullanımı iş saatinde paralı olsun 07:00 08:00 bütün yaşlılar otobüste saygım var ama bir yandan da kızıyorum

0|0
    0|0
Yükleniyor...