Türkiyedik cahillik?

Sizce bu cahilliği nasıl sona erdire biliriz hadi yoruma

1|0
3|8

En İyi Kız Görüşü

• Eğitimin sadece okul okumakla kalmayıp kişisel gelişim için sürekli yeni bilgiler edinmeyi teşvik edebiliriz dinen de bu böyle İslam ilk oku demiştir ve ilim öğrenmek hepimize farzdır nasıl ki çalışmak ibadettir diyorsak.

İlk iş hepimiz kendi kapımızın önünü süpürüp kendimizi geliştireceğiz her şeyi bilemeyiz mükemmellik diye bir şey yok. Bilmemek de ayıp değil öğrenmemek ayıp belki.

Herkesin işi kimsenin işi değildir genelde ki uzmanlar bile acil durumlarda yardım isteğinizi ortaya söylemeyin direk kişiye hitap edin der oldular.

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• önce insanlar cahil kalsın isteyenleri temizleyecez. kötülüğün kaynağı orası. sonrası kültür seviyesi ile alakalı şeyler. bir kültür de kolay kolay değişmiyor.

0|0
    0|0
    • Kültür olarakmı bakıyorsun sen bu işe

• yok gıdasal bakıyom. düzgün beslenmediğimiz için böyleyiz

yahu kültür seviyesinden başka hiçbir şey değil. bir eğitim kültürümüz yok. ders veriliyor ama boşa veriliyor. çocuk yetiştirme kültürümüz yok. yolda yürüme kültürümüz bile yok. bir kültür değişimi gerekli sadece. bu cahillik de anca öyle değişir.

Kızlar Ne Diyor 2

• Inanmaktan cok dusunen bir toplum oldugumuzda anca biter.

0|0
    0|0
  • Küçük yaşta dini eğitim verilmemeli.
    Kitap okumaya 3 yaşlarında alıştırılmalı.
    Vatan sevgisi aşılanmalı.
    Çocuk özgür bırakılmalı.
    Bence bunlar.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Delinin biri kuyuya bir taş atar digerleri ardindan atlar iste ozaman bir sorun kalmaz 😏

0|0
    0|0
  • Iki kelimeyi bir araya getiremeyip turkiyedeki cahillihi tartiaiyosun.
    Önce turkceni gelistir
    Ondan sonra #Turkiye mi elestir.
    Iyi gunler

0|1
    0|0
  • Irkçı yönetim

0|0
    0|0
  • Afrika ülkelerinden daha geriyiz kitap okuma 0ranlarinda.

0|0
    0|0
  • Piyasa bomboş bir eğitim bakanı var ki milli eğitim bakanlığı diye bir kurum yok bizde yani bizde eğitim yok he birde boşgezenin boş kalfası öğretmende çok

0|0
    0|0
    • Aynem kardeşim millette kafasi çalışan çok az.

• Ve şuda var kardeşim tubitakın beğenmediği okunmuş pirinci birinci seçtiği yarışmada bir kızın projesi vardı hatırlarsan o proje nobel ilk adımlarda birinci oldu ve o kız şimdi NASA da. Bizde başarılı insanlara değer yok. Başarılı insanları ilerletmek yok. Mesela ben veteriner hekimlik öğrencisiyim. İsrail bizim yerli ırkımızı kullanarak bir kültür ırkı inek oluşturdu. Biz ise hala oturalım devlet izin vermesin. Devlet anca imam hatip açsın. Hiç ara elemanların önünü açmasın. Anca üniversite açsın içini boş bıraksın. Bunlarda çok önemli mesela.

• Senin gibileri ülkeden sürgün ederek vesselam.

0|0
    0|0
  • Erdiremeyiz

0|0
    0|0
Yükleniyor...