Ebeveyn ve çocuğun dudaktan öpüşmesini nasıl buluyorsunuz?

Sanırım Türkiyede yok ama Youtube da bazı videolarda görüyorum, yani çocuk derken 0-3 yaşında oluyor annesi babası dudağından öpüyorlar ilginç geldi biraz bana. Sizce doğru mu? Ben pek karar veremedim yani.

Ebeveyn ve çocuğun dudaktan öpüşmesini nasıl buluyorsunuz?

0|3
25|38

En İyi Erkek Görüşü

• dudagini degil cukunu bile operim kime ne

1|0
    0|0
    • sonra kalkıyormuş 😂😂

• 0-3 yasinda cocugun cuku kalksa nolacak be. Ama cocuk 5 yasini gecmis ise artik kisisel benlik kazaniyor o yastan snra dogru bulmuyrm. Cocugun iyiligibicin yani yoksa ahlak disi bisey oldugundan degil

• Biliyorum ya şaka yapiyorum zaten

En İyi Kız Görüşü

• Bebek yani normal ben yeğenlerimin de ağzını yüzünü öperim

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 37

• ne saçma bir şey çocuğunu dudağından öpmek.. bunun zevk olan kısmı ne.. ne saçmalık.. siz öpersiniz kalkar yarında bir akrabanıza bir tanıdığınıza uzatır dudağını.. ne diyeceksiniz nasıl açıklıyacaksınız bebek yaşındaki çocuğa yok yok sadece beni öpeceksin başkasını değil mi diyeceksin.. Böyle yapıyorlar sonra da koştur hastaneye psikiyatrislere çocuk geliyor 10 yaşına neymiş odasında kız kıza öpüşürken annesi yakalamış.. Veya erkek erkekeğe.. kızı kız çocuk gibi erkeği de erkek gibi büyütmek lazım.. erkeği bez bebekle büyütürsen sonrası belli zaten ne olacağı..

2|0
    0|0
    • sen nasıl bir salaksın? 3 yaşındaki çocuk ne anlar zevkten? ne anlar cinsellikten. kız kıza veya erkek erkeğe zevke dayalı öpüşmeler hoşlantılarla alakalı olup bu şekilde başlamaktadır. sen çocukluğu boyunca evde çıplak dolaştırılan bir erkek çocuğunun çocukken öyle dolaştı diye büyüdüğünde evde çıplak dolaştığını gördün mü?

• senin okuyarak bildiğini biz yaşayıp öğreniyoruz güzel kardeşim. yaşça büyük ya da küçük farketmez saygınlık kazanabilmen için önce sevecen olmalısın.

• @HayalindekiErkek yanlış yerlerini çalıştırmışsın o zaman spor salonlarında güzel kardeşim.. seninle tartışmak bile istemem.. seni tanımam ; etmem... 4 gün sonra gelmiş bana laf konuşmaya çalışıyorsun.. bağcılardaki spor salonuna geri dön sen.. sevecenliğini yerler sonra senin..

• Yabancı ülkede normal ve bayanlar yani anne öpünce rahatsız etmiyor ama erkek yani baba öpünce hoş gözükmüyor

1|0
    0|0
  • Yanlış buluyorum.
    Bu duruma tepki göstermenin, yobazlıkla, sapıklıkla ilgisi yok.
    Çocuğun cinsel ve davranışsal gelişimi için zararlı.
    Şunu okuyun bir zahmet.
    www.pedagogankara.com/.../85-%C3%A7ocuklari-dudaktan-%C3%B6pmenin-10-zarari
    Ondan sonra, insanları hala "sapık" ve "yobaz" olarak görenler varsa,
    kusura bakmasınlar, sapık ve yobaz kendileridir.

0|0
    0|0
  • Öperim ben. Sonuçta (Türkiyedeki %50+) yobaz, abaza, dinci, cahil kesimden değilim. Cinsel sebeplerden dolayı değil sevgimden öperim.

1|0
    0|0
  • bence çok yanlış bişey. aile için normal bir sevgi gösterisi olabilir fakat günümüzde ortalık çok kötü. çocuk bunun normal sevgi gösterisi olduğunu düşünüp art niyetli kişilere karşı kendisini koruyamayabilir.

0|0
    0|0
  • Cok guzel

1|0
    0|0
  • Yanlis. türklerde de var ben gordumgordum. Beni facede bir kiz 19 yaslarda çocuk 13 yaslarda dudagindan öpüp atiyordu. Oysaki ben Vadim ne gerek var kardeşe:))

0|0
    0|0
  • Kesinlikle yanlış bir şey. Çocuk dudaktan öpüşmenin normal bir şey olduğunu düşünüp büyüdüğünde sorunlar yaşayabilir.

0|0
    0|0
  • ne kadar geri kafalılar varsa geri kafalarınca yorum yapmışlar yok ilerde çocuğun sağlığını etkile yok büyüyünce başkaları ile öpüşür ne salakça yorumlar bunlar ya. sanki babalar ve anneler çocukla öpüşürken cinsellik yansıtıyormuş o istekle öpüyormuşçasına iğrenç düşünceleriniz ile yorum yapmayın lütfen. daha melek yaştaki bir çocuklar için o beyninizdeki +18 düşüncelerinizden arınıp insan olmayı deneyin. kim şeyim hıyar dese bir avuç tuz ile koşan sizlersiniz, tertemiz çocuklarımız değiğl.(bu son cümlem soruyu sorana değil aptalca cevaplar verenlere kardeşim.)

0|0
    0|0
  • valla oğlumu yeni yeni bıraktım dudaktan öpmeyi. uyurken öpüyorum arada.

0|0
    0|0
  • Kesinlikle iyi bir sey degil. Cocuk acisindan sorun teskil eder.

0|0
    0|0
  • çocuğun gelişimi açısından sakıncalı. anne veya baba dudaktan öpmemeli, hayatım sevgilim gibi sözler kullanmamalıdır.

0|0
    0|0
  • Yanlış. Çocuk büyüdüğünde bunun bir ilişki evresi olduğunu düşündüğünde
    anne babsını çok yanlış anlayabilir, istismar olarak düşünebilir. Bu sebeplede Allah korusun psikolojisi dahi bozulabilir.

0|0
    0|0
  • Bu ne ahlaksizliktir bu ne karatersizliktir yarin o çocuk başkalarinida dudağindan öper yapmayin yaptirtmayin

0|0
    0|0
  • Ilerde problem yaratabilir

0|0
    0|0
  • Yanlis dogru bulmuyorm

0|0
    0|0
  • Çocuk benim değil mi yahu , istediğim yerinden öperim. - Ki seveceğim zaman neresi denk gelirse öpüyorum , ağzı burnu ne farkeder benim canımın parçası.

0|0
    0|0
  • Bu soruyu ben de sormuştum daha önce. Ben doğru bulmuyorum. Türkiye'de de var bu durum fazlasıyla.

0|0
    0|0
  • ensest ilişkiler böyle başlamıyo mu arkadaşlar

0|0
    0|0
  • Baya yanlış bir şey

0|0
    0|0
  • Çocuk, cinsel kimliğinin farkına varana kadar yapılabilir bence daha sonrasını doğru bulmuyorum. Bilimsel olarak doğru mu yanlış mı onu da bilmiyorum

0|0
    0|0
  • çok yanlış bişey zaten uzmanlarda bu konuda uyarı yapıyorlar

0|0
    0|0
  • Sonra neden böyle oldu yok bunun burası niye öyle oldu diyorsunuz al iştaaa :DDD

0|0
    0|0
  • Fazla abarti.

0|0
    0|0
  • saçma bir davranış tarzı

0|0
    0|0
  • iğrençsiniz

0|0
    0|0
  • Doğru bulmuyorum

0|0
    0|0
  • Küçükken öpersin yani bence sakınca yok.

0|0
    0|0
  • Allah yukar da bu yasa geldim böyle öpücük gormedim

0|0
    0|0
  • olabilir gayet doğal bişey bu

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    7

3 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 24

• Oğlum 4 yaşında öpüyorum bazen o da beni öper babasını da yanağından. Ama başkalarnı öpmez kesinlikle. Kızım 6 yaşında o hiç hoşlanmaz. Yani büyüdükce zaten pek ihtiyaç duymuyorlar öpülmeye sarılmaya. O yüzden küçükken istediğiniz gibi sevin çocuklarınızı bunda kötü bir taraf göremedim.

0|1
    0|0
  • Şahsen ben hala annemi dudağından öperim. Bunda garipsenecek bir şey yok bence.

1|0
    0|0
  • Cok nomal bence ne var ki bunda cocuken annemde operdi bence normal

1|0
    0|0
  • Babamı yedi sekiz yaşlarıma kadar öpmüşümdür annemi hala arada öperim... bu gayet masum bir öpücüktür neden farklı bir anlam yüklensin ki

0|0
    0|0
  • Türkiye'de de var. Yaa oğlum veya kızım olsa dudaktan öpmek istesem bile öpmezdim. Bu çocukta yanlış algıya sebep olur ileride.

0|0
    0|0
  • Çok mantıklı bir hareket değil , psikolojik olarak farklı algılar yerleştiriliyor çocukların beyinlerine , sonra da ensest ilişki yaygınlaşıyor

0|1
    0|0
  • Doğru bulmuyorum çocuk bunu normal olarak algılayıp yarın öbürgün bir akraba veya başkası öpmek istediğinde de dudagını uzatacak bebekken belkı olabilir de cocuklukta asla ne ben öperim ne baskasına öptürürüm

0|0
    0|0
  • Gayet normal buluyorum benim anne babamda yapıyordu bende yaparım bunda ne var ki bu nasıl bir zihniyet

0|0
    0|0
  • Ne çok biliyoruz ya.
    İnsan çocuğunun da ap. tal olacağını düşünmemeli.
    Neyse.. Bana göre yanlış değil.

0|0
    0|0
  • oldukça yanlış. ben çocuğuma asla yapmam yaptırmamda

0|0
    0|0
  • Bence bebekleri dudaiğindan opmek gibisi yok

0|0
    0|0
  • Bence hoş değil, ben bile yapmam ki biri benim çocuğumu bu şekilde öpse o öpen yerlerini yeni dökülen asfalta yapıştırırım. Hiç sevmiyorum bu tarz şeyleri

0|0
    0|0
  • Yanlış bir şey çocuğun psikolojisini olumsuz yönde etkiler😊

0|0
    0|0
  • çok yanlış bence. sonra çocuğum niye eşcinsel oldu.

0|0
    0|0
  • Ben türkiyedede gördüm ama bizim sülalede öyle şey olmaz :)

0|0
    0|0
  • Bence cok yanlış

0|0
    0|0
  • Tepki gösterdiğiniz şeye bak.
    Açık bir şekilde sapıksınız.

0|0
    0|0
  • Bence gayet doğal bir durum

0|0
    0|0
  • Ya bir şey olmaz o yaşlarda çocuk zaten ne anlıycak ilişkileri falan

0|0
    0|0
  • Bana çok saçma geliyor

0|0
    0|0
  • Ben yanlış buluyorum.

0|0
    0|0
  • Turkiyede de var. Kuzenim cok fotograf atiyor bu sekilde. Bana gore degil ama.

0|0
    0|0

2 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Yükleniyor...