Mason Olan varmi?

bugun locaya gittim ama uye olmayan giremez yazisini gordum geri dondum, bilen var mı gitsek alirlarmi?

Güncellemeler:
Her kafadan insanin oldugu bu sitede cevap yok
bilgileriniz icin tesekkurler

0|0
4|7

En İyi Kız Görüşü

• Babamın yakın arkadaşlarından biri mason ve arkadaşından evvel Rotari Kulübü'ndeyken ilk babama teklif gelmiş fakat kabul etmemiş. Arkadaşı hala ritüel toplantılarına katılmayı sürdürüyor. Yine de toplantılarda ne konuşulduğu veyahut kabul töreninin nasıl olduğu, ne yapıldığıyla ilgili bilgi vermesi yasak olduğu için babama bile bir şey anlatmıyor. Başlangıcı Rotari'dir. Paran varsa katılırsın, eğlencesine iki kumar döndürür yoksullara bağış yaparsınız. Fakat sonra işler pisleşiyor. Masonluğun belli kademeleri var ve her şeyi gizli tutmaya çalışıyorlar. Dışarıya kendilerini tehlikeye atmayacak kadar insiyatifleri doğrultusunda bilgi veriyorlar, o kadar. Kısacası, içeri giremezsin. Birkaç yıl önce binanın önünde durup amblemlerindeki sembolü uzun süre kendi aramızda tartışarak incelediğimiz için kapıdaki güvenlik tarafından kaldırımdan kovulmuştuk, düşün.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• mason olmak için zengin, itibarlı 1 iş sahibi ve saglıklı olmak gereklıymiş

0|0
    0|0
    • ya var da Hic tiklatan olmadimi kapiyi iceri alirlarmi almazlarmi simdi

• Ben masonum.

0|0
    0|0
    • Nasil bu kadar komik olabiliyorsunuz? Dogustan gelen bir ozellik mi?

• Napicaksin orda

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Masonluğa medenî haklara sahip, yirmi bir yaşını doldurmuş, hür, iyi ahlâklı, çevresinde iyi tanınan aydın erkekler kabul edilir. Masonluğa müracaat eden kimse, bu müracaatını herhangi bir üyenin rica veya teşvikinden etkilenmeden, kendi hür ve serbest iradesiyle gerçekleştirmelidir. Masonluğa kabul edilmek için “Tekris” adı verilen bir giriş töreninden geçmek şarttır. Daha önce milyonlarca insanın yaşadığı Tekris Töreni, insan ruhuna hitap eden anlamlı bir geleneksel törendir. İçinde adayı utandıracak, vicdanına veya inançlarına aykırı gelecek ne bir söz ne de bir fiil vardır. Kişi nasıl ki kendi arzu ve isteğiyle Mason sıfatını kazanıyorsa, istediği zaman üyelikten ayrılmakta da serbesttir.
    Masonluk, mensuplarının üyeliklerini kendilerinin ya da tanıdıklarının profesyonel ve kişisel çıkarları lehinde kullanmalarına müsaade etmez. Bu yönde bir beklentisi olanları da üye olarak arasına almaz. Her Mason, üyeliğinin, bu tarz bir menfaate hizmet etmek için kullanılmayacağını bilir. Bu husus kendisine aday olduğu ilk gün doğrudan söylenir.

0|0
    0|0
  • Ben masonum.

0|0
    0|0
    • O nickle takmiyorum seni kardesim.

• Masonluk çok zor bir şeydir. Mesleğinde çok iyi olmalısın ve referanslarında ona göre olmalı. Mesleğinde o kadar başarılı olan kişi bu sitede ne işi var dersin :))))

0|0
    0|0
    • Niye bu sitede hep aptallarmi var?
      Boş yaptin kardes kabul et.

• Aptal kelimesini ima etmedim. Burada aşk, meşk, seks konuları dönüyor. O adamlar ise koskoca şirket yönetiyor. Gidip millletin aşk hikayelerini okuyacak kadar zamanı yok. Onu demek istedim mübarek

• Ha Sen Haklisin özür dilerim aptalca konustum

• Almazlar

0|0
    0|0
  • Çok ciddi referansın olmadan giremezsin

0|0
    0|0
    • Birak ciddiyi referans tanidik bile yokki

• bu konuda ben uzmanım... ama konuşamam

0|0
    0|0
    • Trollmu ciddimi?
      Sadece iceri alip almamalarini sordum

• bak troll ne demek onu bile bilmiyorum tam olarak... Hür Masonluk giriş şartları bellidir.. yani kapıyı tıklatırım şunu yaparım bunu yaparımla olmaz.. kuralları yerine getirirsen ancak girebilirsin.. kuzu derisi beyaz önlüğü takmak herkese nasip olmaz... bence bu kadar ısrarcı olman senin için eksi puan.. çok ısrarcılar hep kaybeder çünkü

• Uye olmak istiyorum fakat israrci olmazsam kim gelip beni masonluga koyacak, tanidigim olmadigi icin locanin kapisini calmak istiyorum hocam iceri alirlarmi konu o. Kurallari dinleriz uygularizda onceki sorum:Nereden uye oluyoruz?
      Tanidigim olmadigi icin, locaya gitmekten baska carem yok.

• bizim en büyük ilkemiz kendi içimizde ki gizliliğimizdir. içimize giren çok oldu ama maalesef hiç çıkan olmadı. gizli sırlarımızı ifşa edenlerin hepsi, bunun bedelini canları ile ödediler. tapınağımızda masonluğa giriş yeminini tutmayanlar, bedelini çok ağır ödediler. mason locaları ve üstad masonlar masonluğun gizliliğini korumamız konusunda çok sert yaptırımları var. içeriği hakkında bilgi verirsem bunu öğrenirler ve ben bunu yapmak istemem.

0|0
    0|0
    • Ya ben buraya yeni uye oldum kaliteli ortam sandim burayi troll kayniyor ya.
      Birader sordugum soru direk gidiip uye olunabilirmi? sen ne yazmissin

• Para egitim hersey var tanidik yok gidip uye olabiliyormuyuz dedim

• dedim ya kafana göre üye olamaz herkes. şartları var.

Yükleniyor...