Ramazan ayını iple çeken, Ramazanı eğlence ve yemek zenginliği değil de manevi kazanç olarak görenler burda mı?

Ramazan ayını iple çeken, Ramazanı eğlence ve yemek zenginliği değil de manevi kazanç olarak görenler burda mı?

1|2
1|3

En İyi Kız Görüşü

• Ramazan'da dunyevi seylerden mumkun oldugu kadar soyutlamalidir kisi kendini. Bu yuzden eglence olarak gorulmesi sacma olur. Yemek zenginligine gelince, midesi bos olanin halinden iftarda kral sofrasi kurularak anlamanin mumkun olduguna inanmiyorum. Bir kase corban midene koyacak kadar yemegin varsa tamamdir. Benim dusuncemce, anlamli olan boylesidir. Kimin yaptigi dogrudur onu ancak Allah bilir. Bir ibadet yerine getiriliyorsa en guzel sekliyle getirilmelidir. Butun masanin yer kalmayacak kadar dolduruldugu sonra yine yemeklerin, ekmeklerin cope atildigi bir evde oruc tutsan ne tutmasan ne. Haklisiniz, isin ozu manevi kazanctir. 👏

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Burdayım

0|1
    0|0
    • Şimdi ramazan ayında oruç aç olanların halini anlamak için değil nefsi bir aylığına bile olsa hizaya terbiye te çekmek içindir bu bir ayda sonunda yemek olan bir durum ile tok olan kişi açın halini zaten anlayamaz ramazan ayında birlik beraberlik anlatılır paylaşım anlatılır zekat ve fıtır bu ayda verilir ki paylaşımın nasıl yapıldığı bilinsin öylee değil mi yani zengin ve fakiri görsün kimse aç kalmadın diye paylaşım anlatılmıştır bu ayda en büyük eğlence ancak bir arada olabildiğimiz zamanlardır

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 2

• sadece manevi kazanç olarak da bakmamak gerek. niye oruç tutuyoruz? açlık çekenlerin içinde bulunduğu durumu anlamak için. peki 16-17 saatlik oruç tutulan zamanın en az yarısını uyuyarak geçirip iftarda masayı donatıp oruç açmak Ramazan ayının amacına uygun mu?

0|1
    0|0
  • ramazan sonrası bayram tatilini iple çekiyorum açıkçası şu an :)

0|0
    0|0
Yükleniyor...