Uzay bilimi hakkında merakınız varmı?

yaa cidden şu sitede benim kadar uzay bilimine ilgili olan kimse varmı? sosyal hayatımda da pek çok arkadaşım bu konuya uzak. adamlara andromeda diyorum olmadı voyager diyorum oha diyerek titan diyorum. en son illah çekip hubble? diyorum mal mal bakıyorlar. yahuu birten benmi meraklıyım bu konulara. oturup harbiden bu konular üzerine tartışacak sohbet edecek birini bulamıyorum. Cidden ben de mi yoksa bir gariplik var? eğer öyleyse bu konuları başkalarıyla konuşmayı bırakıcam
Uzay bilimi hakkında merakınız varmı?

0|0
3|4

En İyi Kız Görüşü

• Gunluk dizi dedikodusu yap onlarla baska birsey konusulmaz :)

1|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• arada bir araştırırım hoşuma gider sarhoş gibi oluyo insan uzayın büyüklüğü karşısında.

0|1
    0|0
    • aynen ne muazzem muhteşem birşey yaa. uzay hakknda izlemediğim belgesel okumadığım makale kalmadı :D

• sen kadar değilim o zaman. cidden insan fena oluyo

• olmazmı be kardo :D varyaa anlatılmaz yaa ama iyi şeylerde katıyor bu merakım. mesela yaşama dair bakış açım çok farklı bir çok derdi takmam. çünkü bakıyorum o kadar büyük ve sonsuz bir düzenek varki ve biz bunun bir parçası olamayacak kadar küçüğüz. o yüzden ne zaman çıkmaza girsem. geçici ve ne kadar da önemsiz olduğumuzu bu dünyada düşünüyorum. (Dini konular hariç)

Kızlar Ne Diyor 2

• Herkesin ilgi alanlari farkli herkes her şeyi bilmek zorunda degil ((:
    Mutlaka ilgili birileri vardir bilmedigi kisimlari da sen anlatirsin..

0|0
    0|0
    • sorunda o zaten işte :D yok yanii bulamıyorum. böyle giderse bir web sitesi kurcam sırf bu konu üzerine :D

• ya yok işin reklamın da parasında değilim tonla yönettiğim web sitesi var zaten. böyle bir web sitesi açarsam cidden sadece tartışma fikir alış verişi için kullanırım :D :D

• Sen bilirsin o zaman, nasil mutlu olacaksan.. :))

• Meraklıyım ama dediğin terimleri bende yeni duydum 😊

0|0
    0|0
    • nasıl yaa onlar terim değil yaa :D D: voyager uzay aracı hubble teleskop andromeda bize yakın bir galaksi vs vs :D sen meraklısın sadece herhalde :)

• Merak sadece. Belgesel olsa izlerim yani oturup araştırmam ama

Erkekler Ne Diyor 3

• Aslında herkezin diğer meraklarından daha çok araştırdığı ve bilgi sahibi olduğu ilgi alanları var. Ben uzay manyağıyım. Ama zaman ve mekan kavramını uzayın yani evrenin büyüklüğü konusuyla daha çok ilgilenmişimdir. Öyleki astronotluk yapmak istediğim tek meslekti. İlkokulda sıradan öğretmenlerin üatünde idealist bir öğretmenim vardı durumu meb e falan bildirmişti ailesi destek çıkmıyor falan bir cacık çıkmamıştı :)

0|0
    0|0
    • hahaha :) kardeşim benimde aynı hiç hayal ettiğim meslekte değilim be :D

• ya öyle birşey ki sana matematik fizik öğretiyor :) m=mc2 al burdan yok bu formülü nerden biliyom ben allasen ne alak işimle :D sen biliyorsundur bunu mesala izafiyet teorisindeki formül. manyak şeyler işte bunlar yaa :D kafamda o kadar yer varki bunlarla. oturup kitap yazcam nerdeyse. keşke einstein ile aynı dönemde olsaydım. onun yanında çalışmak için neler vermezdim varya veya şu an stephen hawking sağlıklı olsa yazardım ona beni asistanın olarak çalıştır para da verme :D

• Aynı kafayız zaman mekan zaten =mc2. İyi de anlatırım bu konuyu. Karadelikleri stphandan öğrendim verdiler 8 9 yaşında bana bunun kitaplarını öyle büyüttüler üstüne sadece br iki dan brown kitapları okudum bide moby dick i okudum o yaşta :) ışık hızı zamanda yolculuk mesela uzayda bilmem kaç ışık mili uzaklıkta bir gök cismi öldüğünde 2 milyar yıl sonra o parıltı dünyaya ulaşır. Öyleyse kayan yıldıza dilek tutmanın ne anlamı var belki gördüğün 2 milyar yıl önce ölen bir gök cismi falan bu konuları araştırıyorum işte ufak bir örnek şey ettim

• Uzay bilimine ilgim yok ama uzaylılar hakkında her zaman merakım olmuştur. ABD de ki 51. Bölge, Sovyetler zamanında düşürülen Ufo görüntüleri vs. Bu tip esrarengiz durumlara ilgim var.

0|0
    0|0
  • Az biraz ilgilenirim
    Carl Sagan'ı severim

0|0
    0|0
Yükleniyor...