Kadın ve erkek eşit midir? Neden?

'Eğer erkekler fiziksel olarak daha güçlü oldukları için kadınlardan üstünse o zaman hükümeti neden Sumo Güreşçileri yönetmiyor?'
Toshiko Kishida

• Eşit çünkü..
    51% (26)27% (15)39% (41)Oy Ver
  • Eşit olamaz çünkü..
    49% (25)73% (40)61% (65)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
"Kadın erkekten çok daha önemlidir. Çünkü o rahminde hem erkeği hem kadını taşır. O kıza ve oğlana, her ikisine de annelik eder; her ikisini de besler. Erkekle yarışıyorsun ve yarışmana gerek yok; sen zaten üstünsün. Şiir yazmaya gerek yok, şiir sensin. Sevgin senin müziğindir. Sevgilinle birlikte çarpan kalbin senin dansındır." ~Osho

0|0
21|53

En İyi Erkek Görüşü

• fiziksel durumun haricinde her şekilde eşit ve hatta bir çok konuda daha üstün diye düşünüyorum. Kadınlar daha karmaşık erkekler daha basit. Erkekler merdaneli çamaşır makinası kadınlar full otomatik 30 programlı çamaşır makinası gibi geliyor. Yalnız merdaneli makina bozulursa tamiri daha az masraflı ya da bir tekme ile çalışabilir. otomatik makina tamiri masraflı ayrıca tekme atarsan daha da masraf çıkarır. Kısaca erkekler analog eski sistem kadınlar dijital yeni sistem de diyebiliriz.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• karpuz elmadan ne kadar üstünse kadın-erkek birbirinden o kadar üstündür. birinin eksikleri diğerinin güçlü yönleridir. olay fiziksel güçse eğer erkekler de birbirleri içinde birinden güçlü bir diğerinden zayıftır. fiziksel güç bütün bu mucizevi varlığımızın yalnızca küçük bir parçasıyken ancak beynin varlığından birhaber olan insanlar fiziksel gücü eşitlik ölçüsü olarak kullanır.
    kadın erkek eşittir efendim
    ancak eşit olmadığını savunsaydım kadının gücünden bahsederdim
    kadın içinden bir erkek çocuk çıkarabilir. hiç içinden kadın çıkarabilen bir erkek gördünüz mü? kadın çoğaltan varlıktır, can veren varlıktır. üstünlük varsa işte burdadır. aksini idda eden halt etmiştir. teşekkürler

1|1
    0|0
    • Konuyu somutlaştırarak ve örneklendirerek harika cevaplamışsın. Tebrikler.

Erkekler Ne Diyor 52

• Kadın erkekden her zaman üstündür.. Hele iyi yetiştirilmiş ve kültür yüklenmiş ise bir ülkeyi bile taşır.. İşini bilen, akıllı, özverili ve çalışkan bir kadın bir erkek için hayatta ki en büyük şanstır.. Bıyık bırakıp, silah taşıyarak ve hayvan gibi kırıp dökmekle erkek üstün olmuyor ne yazık ki.. Kadın olmasa erkek bir b*ka yaramaz..

1|0
    0|0
  • Aslında eşitler..
    Fakat bunu anlamaya henüz toplum hazır degil..
    hepsi bu

3|0
    0|0
  • Kadın da erkek de insan olduğu için eşit hak ve özgürlüklere sahiptir. Ama bunun dışında eşit değiller.

1|0
    0|0
  • Hak bakımından eşit olmalılar.

2|0
    0|0
  • Eşit değiller. Ama bu demek değilki biri diğerinde üstün. Erkekler fisiksel olarak daha güçlü, kadınlar psolojok olarak. 2008 dünya krizinde, Finlandada bir kurum vardiki para kaybetmedi o da yöneticileri kadın olan bir kurum. Şirketlerin yöneticilerin 50% kadın olduğu zaman daha verimli oluyor. Yani demem o ki, kadınlar çok önemli, hayatın her alanında. Zaten çoğu anne, o yüzden ayrı bir özeller. Erkek ve kadın birbirini destekler, bu yüzden yaratılmıştır, umarım ileride Türk kadınlarının daha güçlü pozisyonlar aldığını görebiliriz. Umarım toplum buna daha açık olur, destekçi olur. Kadınlar sadece çocuk yapmak için değildir, toplumun yarısıdir, yani direğin yarisidir.

0|0
    0|0
  • İki cinsinde birbirine göre üstünlükleri olduğu gibi aşağı kaldığı yanlar da mevcut. O yüzden birinden biri üstün demek saçma olur

1|0
    0|0
  • Dünyayı kadınlara bırakabilsek valla daha güzel olur

1|0
    0|0
  • insan olarak eşit ve eşit haklara sahip istisnalar hariç, ama kadın duygularına yenik düştüğü ve uğruna savaş çıkma olasılığı olduğu için bir adım geride olması gerekiyor bunu biraz derin düşünürsen sende anlarsın

1|0
    0|0
  • çünküsü yok erkekte insan kadın da insan

2|0
    0|0
  • Kadın erkek eşit değil "eştir!"

Nedir bu birbirinden üstün etme çabası?
    Güncellemende de sen de kadının üstün olduğunu savunmuşsun..

Bak, kadının üstün olduğu taraflar var; annelik, şefkat, merhamet gibi duygularda üstün.. Erkeklerin eksik tarafını tamamlamak için.

Erkeğin; yiğitlik, cesurluk, güç, kuvvet, karar alıp verme becerisi gibi üstün tarafları var; kadının eksik tarafını tamamlar..

Böylelikle adalet sağlanır..

#Vesselam

0|0
    0|0
    • Güncellememde kadınında üstün taraflarını üstün olabileceğini savundum. Bunu anlayamayan kişiler var çünkü😒 biraz gözlerine sokmak lazım. Bu çaba yerine göre hayat kurtaran ya da geleceğini kurtaran bir çaba boşuna değil..

• eşittir. çünkü her erkek bir kadından dünyaya gelir.

1|0
    0|0
  • Evet burada kısayladıgımız şeyler farklı cinsler değil mi. ne konuda eşitiz ne konuda değiliz. Eğer eşit ise neden kadına pozitif ayrımcılık uyguluyoruz. Acıkcası eşitlik kavramıda taratısmaya acık, eşit olması adil oluyor mu bilinmez.
    Bir çok kadının ben calismak istiyorum dediğini , bir kısmınıında calismak bana göre değil, koca aprası yiyeyim dediğini biliyuorum. Ayrıca calismak isteyenelrde hep masa bası işler bakıyor. Kaç tane kadının madenda calismak istediğini duydun. Neyse eşit miyiz değil miyiz bilmiyorum ama Sistemin adil olmadıgını biliyorum. Kİme yerde kadına kimi yerde erkege yükleniyor sistem.

0|0
    0|0
  • Eşit olsaydı:
    Direksiyona oturan kadınlar safa bağlamazdı.
    Örgüye başlayan erkeklerin eli ayağı dolaşmazdı.
    Kızlar bir mekana gelince argo kesilip nazikleşilmezdi.
    Bayan futbolu erkek futbolu kadar değer görürdü.

Dünya kadar malın olacağına bla bla bla düşüncesi olmazdı..

0|1
    0|0
  • Fizik olarak eşit olması çok zor ama sosyal kültürel hak ve adalet bakımından eşit olmalı

1|0
    0|0
  • aramızda sadece 15 20 cm lik penis ve 2 tane meme farkı var erkeğin yaptığı ne varsa kadında sonuna kadar yapar

1|0
    0|0
  • nice erkekler var korkak. nice kadınlar var cesur nice erkeklerden cengaver.

1|0
    0|0
  • Esit degildir. Kadin erkekden daha üstündür.

1|0
    0|0
  • Eşit olamaz

0|0
    0|0
  • eşit olamaz çünki bu soruyu hep kızlar soruyor 100 defa cavaplanıyor 100 defa soruluyor algı düşük

0|0
    0|0
    • 100 defa cevaplamış biri olarak 'eşit olamaz' diyen bir beyin kalkmış algı kelimesini öğrenmiş ilerleme var. Ama cevabı tam kavrayamamışsın sen 100 defa daha cevapla en iyisi

• Asıl laf sokma çabalarına siz girişmişsiniz eşit miyiz sorusuna bile katlanamayan saldırganlaşan erkekcikler bende sizden nefret ediyorum duygularımız karşılıklı yani

• o bakımdan eşit olabiliriz :)

• her insan eşittir ama aralarımızda farklar vardır konum itibariyle. iş itibariyle maddi güç itibariyle.. dünyanın sistemini kuran ülkeler böyle olmasını istemişler cünkü onlar zengin ve iktidar da idi sistemine öyle olmasını istemişler.. düşünün dünyanın en medeni ülkerinde bile insanlar sınıflara yrılıyordu sundan 20 30 yıl öncesine kadar

0|0
    0|0
  • Eşit olmalı çünkü aptalların silahıdır fiziksel güç, dikkat edin okuma oranları her sene kadınlarda daha yüksek belli ki erkeklerden açık ara daha zekiler.

1|0
    0|0
  • Türk kadınları günde ortalama 1000 bin kelime konuşurken Türk erkekleri günde ortalama 2000 kelimeyle günü kapatırlar. Eşit değiliz. Est abi :D

0|0
    0|0
  • Değildir.

0|0
    0|0
  • Eşittir. Eşit olmadığına inanan siz kadınlarsınız.

0|0
    0|0
  • Yasalar karşısında eşittir tabiki ama fiZiken mümkün değil

1|0
    0|0
  • Esit degiller bence ne kadar esit denilse de

0|0
    0|0
  • Eşit değildir. Biz kadınların çenesine yetişemiyoruz :D awfwefw

0|0
    0|0
  • eşit değildir ama kıyaslamakda doğru değildir bu konuda basit bir bence yamıştım genel fikrimi oradada görebilirsin

0|0
    0|0
  • skecem bu sorularinizi artik

0|0
    0|0
  • değil

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    22

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 20

• Eşit değildir çünkü mahalle baskısı var

2|0
    0|0
  • Kadın da erkek de birbirlerinden üstün değildir ve üstün tutulmamalıdır. Sadece bu iki cinsiyet için geçerli değil bu. Diğer herkes de eşit haklara sahip olmalıdır. Ama ne yazık ki şu an öyle bir durumda değiliz.

1|0
    0|0
  • Eşit olmalı ama değil

2|0
    0|0
  • Kadınlar evlere kapatılıp , okul sıraları görmeden yetiştirilirse eşit olamazlar.
    Fiziksel olarek eşit değiliz onu kabul ediyorum. Ama yok biri birinin kaburgasından yaratılmış , yok efendim biri onun arkasını toplamak zorundaymış... Bunlar hep beşeri unsurlar. İnsanların kadınları köle olarak görüp ikinci plana atma zihniyeti.
    Bence kadın= erkek dersek , feminist oluruz.
    Ben kadın > erkek diyorum. ^_^
    Çünkü bu kadar sığ zihniyetlere rağmen hala çoğunluktayız.

0|0
    0|0
  • Sözde eşit 😂

1|0
    0|0
  • Ne diyonuz doğarken bu konu hakkında bir seçim yapamadığımıza göre ben kadın olmak istiyorum veya erkek olmak istiyorum diyemediğimize göre tabiki hepimize her konuda eşit muamele yapılmalı

2|0
    0|0
  • Yaratılış olarak değil evet ama HAK olarak eşittir!

1|0
    0|0
  • Kadinlar daha ustundur.

0|1
    0|0
  • Kimse kimseden üstün değildir, ayrıca ülkeler fiziksel güçle yönetilmez.

1|0
    0|0
  • Kadın erkek eşit değildir. Hakları eşittir.

1|0
    0|0
  • Kadin daha üstündur

0|0
    0|0
  • eşit değil.

0|0
    0|0
  • Eşit değiliz fiziksel olarak onlar daha güçlü bizler ise daha kırılganız

0|0
    0|0
  • Ben aynı türün dişisi ve erkeği arasında nasıl bir eşitsizlik olabildiğini hala anlayamıyorum.

1|0
    0|0
  • Eşit değil, adildir..

0|0
    0|0
  • Esitiiz ama bu esitligi biz saglamiyoruz sonra laf ediyoruz erkek kadindan gucludur diye bir olgu yok gider spor yaparsin kendini savunur ya da doversin

0|0
    0|0
  • Olmasına gerekeni mi söyleyelim yoksa Türkiye gibi cahil toplumlarda olanı mı?

1|0
    0|0
  • Eşit değil

0|0
    0|0
  • Kadın daha önemlidir demişsinde erkek üretmese kadın rahminde taşıyamaz

0|0
    0|0
    • Her ikisi içinde geçerli o eşitliği bozmak için fedakarlık emek vermek gerekir

• hukuken eşit ama halk arasında tutum ve davranışlar öyle değil tabikide

1|0
    0|0
    • hukuken eşit değiliz. Bir çok alanda kadına pozitif ayrımcılık uygulanıyor.

• @bomonti216 şuanki iktidarın ağzına s çsınlar sakinliğimi koruyamıyorum o konuda

• tamam içerdeyken ben sana sigara , camasır felan getiririm artık :P

Yükleniyor...