Ne bu insanların alevilerle derdi anlamadım anlatır mısınız?

Selam özge ben. Karşılıklı olarak birbirimizden hoşlanıyoruz bir çocukla. Çocuğun gürcü ve alevi olduğunu öğrendim. Kendisi söyledi ben de tepki vermedim hakkında yeni bir şey öğrendiğim için sevindim gayet normal bir şekilde. Neyse işte annem babam öğrendi dediler olsun sevgilin sorun yok kızım falan ama alevi bu ya hayır gelmez bırak dediler konuşma etme falan çok sinirlendim onlara ne alıp veremedikleri var ki? Niye diyorum iyi olmaz diyorlar sonuçta allahu teala herkesi eşit yaratmış allaha şükürler olsun ki ben müslümanım o da müslüman. mezhebin ne mühimatı var. çok kötü hissediyorum. evet ne düşünüyorsunuz fikirlerinizi alayım.(saygı çerçevesini göz önünde bulundurun lütfen)

0|0

En İyi Erkek Görüşü

• unutmaylım ki paygamber efendimize en yakın olan kişi hz. alidir alevilikle anılan kişi ve imam
    yani aslında kişiden kişiye değişen bir durum öyle aleviler var ki üzerine farz olan herşeyi yapar ama yapmayanıda vardır diğerlerinde olduğu gibi bence aileniz böyle düşünerek bile zaten günaha giriyor

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Şaka gibisiniz yeminle. Allah onu Alevi yaratmadı. O alevi olmayı tercih etti. Hak mezhep olursa önemi olmaz tabi, ama bahsettiğin mezhep Islama gore hak değil.

0|2
    0|0
    • Zaten hakki biz siz biliyosnuz aleviler hic bisey bilmiyo herseyin cok bilmissiniz

• Ben senin gibileri cariyem yapiyom rahat ol khpe

• Kötü sözler söylemeyin

Erkekler Ne Diyor 3

• Alevilik mezhep değil zaten.

Hem alevi hem gürcü. Ben olsam tanışmam bile.

0|0
    0|0
  • aleviden aleviye fark var benim askerde çok samimi bir arkadaşım vardı alevi ama ne kendisi nede ailesi hayatında bir kere gusul abdesti almamış kendisi söylemişti

0|0
    0|0
    • Valla yaptığı hangi ibadet olursa olsun insnalığnı etkilemiyosa umrumda değil iyi insan olsun allah korkusunmethameti anlayışı olsun yeter artar bile :)

• ben hakki

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Ya o kadar yanlış bir görüş ki bu. Hangi kitapta yazıyor Allah aşkına yok alevi den kız alınır ama alevi ye kız verilmez bu nasıl bir sacmaliktir ya görüş ve adet farklılığı var diye bu kadar da olmaz. Haşa biz kimiz ki böyle düşünüyoruz farklı mezhepten olanlar evlenemez bilmem ne

0|0
    0|0
  • Bak bende bir çok alevi tanıdım onlarında ibadetleri var biraz farklı olsa da ama inan bir çok insandan daha iyiler ve Gürcü demişsin sıcak kanlılar :)
    Sevdiğini olduğun gibi kabul etmen çok güzel ailen çok çocukça davranmış seviyorsan biraz aileni dinleme derim belki onlarda zamanla bu olayı kabullenir :)

0|0
    0|0
  • her dinden mezhepten insanların iyiside var kötüsüde var kişiye göre kötülemek yanlış olur ama çoğu müslüman gibi yaşamıyor

0|0
    0|0
Yükleniyor...