Bu hayat gercek mi? bizler kaderin kuklalarimiyiz?

Önceden yazıyorum kişisel nedenlerden dolayı Allah ı çok sevmesemde inanan biriyim sadece bir şey var.

Allah kaderimizi ve basimiza gelecek olaylari daha onceden yazmis ve kaderimizi degistiremiyoruz, degistirdigimizi zannetigimiz seyde bizim onceden yazilmis kaderimiz, dolayisiyla Allaha belli bir konuda yalvarip ondan bir seyler istemenin yararida yok ve Allah bizim yasadigimiz zamanlada bir ilgisi yok o her seyi bir anda yaratmis, her sey bir anda olmus ve bitmistir. Allah gelecegimizi biliyor ve basimiza neler gelecegini biliyor ve ne gibi secimlerde bulunacagimizida biliyor ozaman bu hayat gercek degil bu hayat imtihan yeri falan degil cunku Allah imtihanin sonucunu biliyor burasi bir cesit egitim ve alistirma yeri cennet ve cehennem icin?

ne düşünüyorsunuz

Güncellemeler:
Ateist ya da yobaz ne olursanız olun adam gibi cevap verin sizden beni desteklemenizi ya da karşı çıkmanızı istemiyorum. ADAM gibi doğru dürüst cevap girin yeter.
GÜNCEL.

0|0
1|3

En İyi Kız Görüşü

• Öncelikle bir hatanı düzeltmeliyim. Allah senin kaderini yazmadı. Kaderini sen yazıyorsun. Kendin. Buna kimse karışamaz sen birilerini karıştırmadıkça. İkinci olarak evet Allah yaşayacaklarını yapacaklarını biliyor ama bu onun tamamen herşeyi bitmesinden dolayıdır. Sonsuz ilminden gelir. Senin kaderine seçimlerine karışmaz. Sana hür irade verdi zaten bu yüzden sorguya çekeceğiz. Hayatlarımızı biz çizdiğimiz için. Ama bak tekrar söylüyorum senin kaderini yazmadı kaderini sen yazıyorsun. Bu matematik sınavına çalışmayıpta 50 aldıktan sonra "Allah öyle yazmış yapçak bişey yok" demek gibi. Hayır. Sen çalışmadın. Evet Allah 50 alacağını biliyordu çünkü sonsuz ilmi var. Ama çalışırsan kaç alacağını sen bilmiyorsun. Ama Allah bunu da biliyor. Ama bak seçim senin elinde. Bu ayrımı iyi yap

1|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 2

• Kader meselesini yanlış biliyorsun. Kader Allahın senin yapacağın eylemleri önceden bilmesidir. Müdahalesi yoktur. Karışık bir yer kaldıysa bir örnekle açıklayayayım

0|0
    0|0
  • sadece hepsi bir rüya. ölünce uyanacaksın

0|0
    0|0
    • o yüzden mi intihar günah oyunu çabuk kapatmamamız için mi korkutuluyoruz diyorsun

Yükleniyor...