Kapat

İnsanlar gerçekten ne istiyor?

Neden dünya daha kötü bir hale gelmeye başladı bu insanlar gerçekten neden mutlu olmanın yolunu bulmuyor neden hep mutsuzuz?

2|0
6|21

En İyi Erkek Görüşü

• İkili ilişkilerde de toplumsal ilişkilerde de bir türlü doyum noktasına ulaşılamıyor. Özellikle akıllı telefonlar özlemlerin katili. Bu nedenle hem insanlar birbirini görmek istemiyor hemde özlemlerini dindiremeyen sabırsız insanlar yaratılmış oluyor. Öbür taraftan özele geçersekte kaliteli zaman geçirmek iletişme geçmek gibi kavramlar yok artık. İlişkilerin günlük sütlerden farkı kalmadı. Bunları eleştiren bizlerde hem bunları eleştiriyoruz hemde daha sabırlı daha özenli davranmıyoruz. Hemen olmaz diyip arkamıza bakmıyoruz. Hiçbir koşul hiçbir yaşanmışlığa önem vermiyoruz. Aç gibi her şeye saldırıp hiçbir şeyinde tadını alamadan hızlı yaşamlar yaşayarak geçiriyoruz. Gelinen nokta ne mi? Bitmeyen aptal bir yalnızlar toplumu. O akıllı telefonlar ne ellerimizi ne yüreklerimizi ısıtıcak.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Son birkaç yıldır yozlaşma çok arttı eski zamanları anlatırken annemler ahlaksızlık yaygınmış ama böyle cinayetler falan daha azmış gibi bence.

Mutlu olmayı nasıl unuttuk dersem para yetmiyor çoğunluğun orta direk olduğu memlekette azınlık fazla zengin iken insanlar para kazanıp yaşam mücadelesi vermekten mutluluğa vakit ayırmak herkesin işi değil maalesef.

Doğum oranı düşmüş, boşanmalar artmış toplumsal şiddet almış başını gidiyor hele benim şehrimde hiç hoş olaylar görmüyorum.

Böbrek rahatsızlığından engelli sayılan akrabam olan bir bey var dışarıdan engeli gözükmediği için yalancı muamelesi yapar gibi iğrenç bakış atan toplum mensupları var hala ya bir bakış ne kadar tesirli olabiliyor işte.

Ben de nasibimi aldım karşımdaki iyilik yapınca bir çıkarı mı var da niye iyi der oldum güven gitti.

Sokakta şiddet var artık ya geçen gün kadın evinin önünden kaçırılıp katledildi seri katilce biz bu hale geldik acı ama gerçek çocuk tacizci ve sapıkları Tokattaki çocuklar kayıptı hala bulunamadı en son baktığımda.

Sonumuz hayır olsun

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 20

• Dünya daha kötü bir hale mi gelmeye başladı?

İstersen 2000 yıl kadar önce insanları sırf eğlencesine diri diri aslanlara yediren Roma dönemini bir oku.

0|1
    0|0
  • bilmem ne istiyor..

0|0
    0|0
  • bu tiple bu boyla mutlu olunabilir mi sence? hele ki sizin boy takıntınız varken kısa erkeklere aşırı derecede kötü davranıyosuuz

0|0
    0|0
  • ne istediklerini onlarda bilmiyor

0|0
    0|0
  • Sadece maddeyle ilgilenirsen metafiziksel hiçbir şey yapmazsan ruhu besleyemezsin (tabi ruha inanıyosan) Sonuçta da ne istediğini neyin neden olduğunu bilmeyen insanlar ortaya çıkıyor.

0|0
    0|0
  • Özgürlüğü gösterip vermiyolar. Bu yüzden mutsuzuz.

1|0
    0|0
  • kapitalist düzenin etkisi büyük

0|0
    0|0
  • Sopa isteyen çok...

0|0
    0|0
  • İstedikçe istiyorlar bende anlamadım

0|0
    0|0
  • Kan istiyorum

0|0
    0|0
  • Az la yetinmediğimiz için olabilir mi

0|0
    0|0
  • İşlerine gelmiyor

0|0
    0|0
  • bizene biz rahatiz gerisi ilgilendirmez

0|0
    0|0
  • Belkide mutludurlar sen mutsuz olduğun böyle düşünüyorsundur

0|0
    0|0
    • sen sürekli mutlumusun peki öyle sorayım?

• Değilim nadiren insanlar sen ben gibi mutsuzlar ancak çoğunluk bu şekilde yapıcak birşey yok

• Mutluluğu yanlış yerde ariyorsunuz

0|0
    0|0
  • inmsan oğlu çiğ süt emmiş derler

0|0
    0|0
  • Çoğu mutlu olmak istemiyor

0|0
    0|0
  • istedigini yapamadıgı için oluyor

0|0
    0|0
  • sevilmek

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 5

• Çünkü insanlar her istediği şeyi elde edince mutlu olucağını sanıyo ve beklemek yerine sabırsızca sahip olmanın peşinden koşuyo. Sahip olduklarının nankörü olup değer bilmiyolar huzur bulmuyolar.

0|0
    0|0
  • bugun bir belgeselde izledim. artik o kadar birbirimize benziyor ayni seyleri istiyoruz ki diyordu. hak verdim cidden. hepimiz ayni telefonlari benzer hayatlari bekliyoruz. peki acaba bunlara sahip olanlar gercekten mutlu mu? hic sanmiyorum.

0|0
    0|0
  • Mutsuz olmak ya da mutlu olmak... Her ikisi de bir tercih. O yüzden insanlar depresif olmayı seviyor diyebiliriz.

0|0
    0|0
  • Insanlar para istiyor

0|0
    0|0
  • İnsanlar hep en iyi olmak istiyorlar

0|0
    0|0
Yükleniyor...