Ramazan da kilo verebilirmiyiz?

Malum Ramazan ayına girmek üzereyiz, oruç tutarken kiloda verebilirmiyiz?

1|0
10|4

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Uzun süreli açlıklar organların yağ bağlamasında azaltıcı etkiye sahipmiş diye okumuştum bir yerde.

Kilo verilebilir de verilmeyip alınabilir de bünye meselesi.

Kimileri düzenli yemek saatleri ile kilo alıyor kimileri kilo veriyor sıcaklar da malum. Mideler de küçülüyor.
    Psikolojik açlığa değiniyor uzmanlar oruca ilk başlanıldığında öğlen acıkma olur geçer zamanla öğlenleri acıkma durumu biter diyorlar.

Bünyeni sen bilirsin ama bence beslenmene dikkat edersen niye kilo vermeyesin?

1|0
    0|0
    • Zaten yüce rabbim boşuna oruç tutun dememiş bize.. bilgilendirme için teşekkür ederimm..

Erkekler Ne Diyor 3

• şgklkjkhkjljkljhkjhkjkljltltjklhkjjklşjlkhlykl

0|0
    0|0
  • ben alıyom valla nedense:D

0|0
    0|0
  • İftarda yarim okuz yemessen verirsin tabi ki :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• Yorumlara baktim herkes atıp tutmus. Ramazanda kilo vermek kolay degil aksine zordur. Hatta kilo alımı söz konusudur. Cunku metabolizma zayıflar, normalde yaptığından daha fazla hareket etmen gerekir. Sahur olsun iftar olsun , yenilip yatildigi icin (sıfır hareket ) yediklerini eritmen zorlasir.

1|0
    0|0
  • Oruç tutmak kilo vermek için değildir. Yokluktan, açlıktan ölen insanların halini anlamak içindir. Tabi her şey Allah ile kul arasında. Senin orucu ne niyetle tuttuğun bizi ilgilendirmez. Madem böyle bir niyetin var, sen dene yine de. Belki verirsin sevaptan bir mahrum.

0|0
    0|0
  • Versen bile bu çirkin bir kilo vermek olur. Vücudun sarkar, kasların erir.
    İstediğin buysa bir ay aç kal, derinle kemiğin birbirine yapışır.
    Ancak fit olmak için spor şart.

0|0
    0|0
  • Verilir

0|0
    0|0
  • Allah bilir :D

0|0
    0|0
  • alan da oluyor :D

0|0
    0|0
  • Benimde kilo sıkntim var veriliyorsa birlikte verelim :)

0|0
    0|0
  • Bu niyet seni arındırmaz, kirletir

0|0
    0|0
    • Oruç tutmak aynı zamanda sağlıklı beslenmeyi gerektirir.. Burdaki kötü niyet nedir? Yalnış beslenildiği için kilo alıp bedenimize zarar veriyoruz bunu engellemenin yolunu anlamaya çalışmak insanı kirletmez, ama tabi bir laf vardır kişi kendinden bilir kişiyi... Niyettt...

• Oooo küçük masum kılıflarımız, en sevdiğim

• Günah günah

0|0
    0|0
Yükleniyor...