En yakın arkadaşlarım en yakın arkadaşlarım mı?

biz 3 arkadaşız son zamanlarda birbirimize dostane konuşmuyoruz yaklaşmıyoruz gibi geliyor. kendimce mutlu olduğum bir haberi onlara söylerken onlar benim mutlu olduğum şeyi benimle paylaşmıyolar hatta mutlu olmuyolar gibi geliyor bazen empati kuruyorum ben nasıl davranırdım diye ben böyle davranmazdım diyorum. zor zamanlarında yanlarındayken onlar benim zor zamanlarımı farketmiyorlar. hatta bazı şeyler de dalga geçtiklerini farkediyorum. bu iki arkadaşım için geçerli değil ikisininde farklı ama aynı duyguları hissettiren tarafları oluyo. bazen kendim gibi bir arkadaş bulmalıyım diyorum ama öyle bir an geliyor ki keyfimize diyecek yok. ama sonra gene aynı uzaklaşmalar. mesela ikimiz konuşuyoruz üçüncümüz geldiğinde yakınlaşmamızdan tedirgin olup samimi davranmaya başlayabiliyor herşeyin çok net farkındayım. onlar kendi sorunlarını anlatırken sürekli tavsiye veriririm hatta çok iyi gelir huysuz hallerini çekerim gıkım çıkmaz. ama benim mutsuz olduğum bir günde tek başımayım. nerde hata yaptık diye soruyorum ben çok mu alttan alıyorum tavrımı koymammı lazım bu olayları onlara anlatamam çünkü yanlış yerlere gidecek kavga çıkacak diye endişeleniyorum çünkü sürekli bir tartışma olduğunda yatıştırmaya çalışan kişi ben oluyorum ama suçlu konumuna da ben düşüyorum bu nasıl bir çelişki kim açıkalayabilir arkadaşlar? sürekli beraberiz konuşacak şeylerimiz kalmadı sanki yanyana geldiğimizde hep susuyoruz konuşmaya başladığımızdada illaki bir pürüz çıkıyor sürekli laf atışmaları kendini daha üstün görme emir cümleleri neden böyle oluyo ben anlamıyorum eskiden böyle değildik gurubun espiri manyağıydım ama artık espiri yapacağım o ortamı bulamıyorum artık samimiyetimiz fedakarlıklarımız kalmamış gibi ben hep eskisi gibi davranmaya özen gösteriyorum çokmu önemsiyorum acaba sorun bumu? bana lütfen yardımcı olun ben ne yapmalıyım ya da ne yapmalıyız?

Güncellemeler:
güçlü dostluklar hemen kopabilir mi?

0|1
2|1

Erkekler Ne Diyor 1

• kararı sana bırakyıorum

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Acikcasi yarisindan biraz fazlasini okudum ve gerisini okumama gerek kalmadan soyleyebilecegim tek sey su ; yanlis arkadas secmissin. cunku benciller. dostluk kurulamamis aranizda , eksiklik var cunku. konus bunu arkadaslarinla paylas , baktin olmuyor kendin gibi insanlar bul. deger verdigin kadar deger gordugun bir arkadasin olunca gercekten dostun ne demek oldugunu anliyorsun

1|0
    0|0
    • bunları onlara söyleyemem çünkü kırılabilirler. eğer böyle devam ederse zaten onlar gibi yapıp uzaklaşmayı düşünüyorum

• Eger zaten seni gercekten taniyorlarsa kirilmazlar. ben dobra biriyimdir ve arkadaslarima direkt istediklerimi soyledigimde hic kirilmazlar bana , cunku icimi bilirler

• enerji vampirlerini duydun mu hiç? bir araştır istersen. böyle insanlardan uzak dur.

1|0
    0|0
Yükleniyor...