Kadına Karşı Uygulanan Şiddet Neden Son Zamanlarda Arttı?

şu an haberlere bakıyorum cani adam eşini diri diri yakmış 12 gün boyunca tedavi gören kadın hayata gözlerini yummuş. Sizce kendinden güçsüz birini dövmek, ona zarar vermek nasıl bir zihniyettir?

Bu kadına olan şiddetin artmasında ki sebep ya da sebepler nelerdir sizce? Nasıl bir çözüm yolu bulunmalı?

1|0
1|3

En İyi Kız Görüşü

• Çünkü böyle suçlar son zamanlarda daha çok gündeme getirildi insanlar gördü ki adam kadını öldürse yırtabiliyor korkmamaya başladı. Bu tarz suçlar için milletvekillerinin işlerini yapıp caydırıcı yasaları yürürlüğe sokmaları gerekiyor. Ama sen olsan sadece polemik yaparak maaş almak varken işini yaparmısın? Onlar yapmıyorlar.

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• valla başkan işin aslını bilmeden yorum yapmak mantıksız olur, şimdi kadın kocasından boşanıyor, başka birisiyle sevgili oluyor, ondan sonra kocasına mesaj atıyor, ''senden çok daha iyi tatmin ediyor'' diye, ben olsam ben de öldürürüm o kadını.

0|1
    0|0
    • Kendini bilmez insanlarımız var malesef. Bu tür şeyler insanı tetikliyor, en sakin insan bile bu vb. Durumda canilese bilir.

• geçenlerde bir kadının öldürülme sebebi buydu işte, kocasına böyle mesaj atmış senden daha iyi tatmin ediyor diye, bir erkeğe söylenecek lafmı bu?

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 2

• Siddet yapanların Allah cezasını versin

0|1
    0|0
  • Milletin oylarıyla iktidara gelenler halkı büyük ölçüde etkilerler, halk artık onlar gibi konuşup, onlar gibi düşünüp onlar gibi davranır. Lider denilen devletin başı/başları çıkıp ataerkil açıklamalar yaparsa erkek de karısını döver de öldürür de. İşte bunlar hep toplum mühendisliği.

0|0
    0|0
Yükleniyor...