Neden görmemiş insanlar herşeyi garipser?

Antalyadayım, devlet hastanesine gidecektim saat 12.00 civarı tabi hava çok sıcak ve bayağı yürümem gerekecek şehir merkezine uzak biryerde yani gölge yapacak binada yok bende yanıma şemsiye aldım yani şapka yeterli değildi sonra yürürken bakip gülüyorlar filan zekaları çalışmıyor mu acaba güneşte korunmak için kullandığımı anlamıyorlar mı dunyanın çoğu yerinde güneş şemsiyesi bile var neden bu insanlar herşeyi garipser anlamiyorum

0|3
2|12

En İyi Erkek Görüşü

• Antalya gibi bir yerde garipsememeleri lazım halbuki.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 11

• peki dünyanın yarısından fazlası aptal iken sen neden aptal insanlarla karşılaşmalarını garipsiyorsun :)

1|0
    0|0
    • Çünkü bu mantigi bir cocuk bile kurabilir yani gunes var sapka yetmiyor tum vucudumu korumuyor bende semsiye aldim yani galiba salaklar yagmur bekledigimi dusunduler

• insan eğitimsiz olunca 7 de de 70 te de aynı oluyor.. kapalı zihniyet toplumuz biz.. tüm bildiklerimiz mahallede veya cevrede duyduklarımızdan ibaret.. at gözlüklerimizde cabası.. zor yani..

• Mal, görgüsüz ve cahil oldukları için. Şemsiye Arapça'da güneşlik anlamına gelir. Araplar tarafından güneşten korunmak için icat edilmiştir. İlk kullanılış amacı buydu. Daha sonra yağmurdan korunmak için kullanıldı.

1|1
    0|0
  • Böyle aptalca insanları umursayanları anlayamıyorum bende.. İyi yapmışsın.. Tamam ben kullanmam şemsiyeyi ama kullananlara da bir şey demem..

1|0
    0|0
  • Kisin da gunes gozlugune boyle yapiyorlar. Bazilarinin gozunu alabildigini dusunmuyorlar.

1|0
    0|0
  • görmemiş değilde garip gelmiş desek daha iyi olur , çünkü o eşyanın o şekil kullanımı garip gelmiş olabilir. hindistanda anlına nokta koymanın doğal bişey , avrupada garip bişey olduğunu göz önünde bulundur kültür farkı da diyebiliriz.

1|0
    0|0
  • Şems= güneş demek arapçada.
    Şemsiye ise türkçede oluşmuş bir kelime yani asıl işlevi yağmurdan değil güneşten koruyan...
    Ama beyin düşünmeye değil taklite yetecek kadar olunca. ... Dert etme işini görüyorsa sıkıntı etme

1|0
    0|0
  • Benim elime ver şemsiyesi kafalarına vurim

1|0
    0|0
  • Çünkü görgüsüz oldukları için ☺️

1|0
    0|0
  • Özgüvensiz insanlar garipser boswer hepsinin canı... :)

1|0
    0|0
  • Cahiller işte semsiyenin ilk yapılış amacını bilmiyorlar ki.

1|0
    0|0
  • Cevabı sorunun içinde

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

Yükleniyor...