Sizi mutlu eden güzel bir Ramazan anınız var mıdır?

Kalabalık aile sofraları hepimizin hasreti...

Ramazan'a günler kala,  sizi mutlu eden güzel bir Ramazan anınız var mıdır??

7|5
86|89

En İyi Erkek Görüşü

• küçükken ramazan bayramının sonlarında davulcuya yardım edip evlerden para toplardım hey gidi günler hey :)

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Yazın yaylaya giderdik ve teyzemlerle evlerimiz yan yana olduğu için her iftarı birlikte yapardık ve ben bunu çok severdim.

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 88

• Bizim sahur vaktimiz hep kalabalık olur, bir keresinde Hakanlar yengemler amcamlar falan bir birinden habersizce bize sahur yapmaya gelmişlerdi. Annem şok tabi çünkü beklemiyorduk birden geldiler ayrı ayrı. Çok kalabalık ve çok güzel olmuştu. :D

0|0
    0|0
  • Evet küçüktüm kızılayda yeni otobüse binmiştik ezan okudu babam simit ve su almıştı yetişemiyecez diye. Kalabalıktı herkesin içinde su ve simidi verdi al orucunu boz dedi. Utanmıştım o an nedense. Ama ne kadar gurur verici bişey olduğunu geç anladım. Bunda en büyük etken artık orucun bir çok insan tarafından önemsenmemesi. Alanen açık yerlerde yenip içmesi küçük yaşlarda oruc tutmaya başlıyanlarda farklı bir etki yaratıyor. Sanki herkes yiyor bir ben tutuyorum ayıp bişey yapıyormuş hissine kapılabilir. Biz değil onlar utansın

2|0
    0|0
  • Esnaf lokantalarında hep yer olması acayip mutlu ediyor. Rahat rahat yemek yiyebiliyoruz.

0|0
    0|0
    • Gündüzleri? :D

• @gallantt Evet gündüzleri, gece vakti zaten evde falan oluyoruz ne işimiz var esnaf lokantasında?

Gerçi bizim orda esnafın ciddi çoğunluğu en fazla iki gün oruç tutup bırakıyor.

• nerde o eski ramazanlar

0|0
    0|0
  • Her ramazan.

0|0
    0|0
  • Herkes hayattayken anneannemgilin orda tüm mahalle iftar açmamız ve akşamları sokakta saklanbaçlar oynamamız büyük kücük herkes sonrasında gelen bayramda büyükleri ziyaret edip ellerini öpmemiz güzel günlerdi... artık cogu aramızda yok.

1|0
    0|0
  • Yoktur hiç oruç tutmadım
    http://i.hizliresim.com/7vXV8r.gif

0|0
    0|0
  • Ramazan açin halinden anlamaksa milet zaten aç 😂😂😂 hatta aclik sinirininda alti kendileri i anlamak icinmi oruc tutuyolar sacma

0|1
    0|0
    • İşte bu patronlar oruç tutarda işçinin halinden anlar belki diye tutuluyor ama patronlara sorsan işçiden daha çok açım der. Çünkü gözleri aç...

• @Kaçın_Kurası oyle

• Soba basi toplanma

0|0
    0|0
  • hayır yok

0|0
    0|0
  • öyle bir anım yok ama sahura kadar uyumayıp oruca başlama anları en sevdiğim anlar orucu açmayı söylemiyorum. :)

0|0
    0|0
  • Valla en son teraviye gitmistim abdest alirken avluda kucuk bir bebe sira bende diye satasti tokatladim gonderdim cingene mahallesiymis 150 kisi birden job, mincika satir felan dalmislardi cemaat ben dayak yerken ooow diye tepkiler gosteriyordu ramazanla hatirladigim en belirgin hatiram budur ☺

0|0
    0|0
  • En sevdiğim bu programı izlerken iftarı beklemek :) çok güzel yaa.

Herkese tavsiye ederim.
    TGRT HABER ve TGRT BELGESEL TV Kanallarında yayınlanıyor. Bu Ramazan ayında da olacak.

https://youtu.be/cEUlW0YWwhA

0|0
    0|0
  • Hayır yok

0|0
    0|0
  • İftardan önce rahatsız etmek yasak ve tehlikelidir kendimce

0|0
    0|0
  • Olumsuz.

0|0
    0|0
  • Başlaması

0|0
    0|0
  • Geçen ramazan bazı anlaştığım marketlere geceleri ve sabahları 2 sefer olmak üzere yaş ve kuru gıda temin ediyordum. Daha doğrusu şöförlük yapıyordum. İlk teslimatı yaptım ikinciye dönüyorum saat 3 e doğru sahura 1 saat felan var yolda bir arbanın benzini birmiş el kaldırdılar. Gİtik benzin aldık arabanın yanına geldik sahura 30 dk var bir geldik kilim sermişler meyve suları felan sahur hazırlamışlar yolun kenarında sahur yaptık o insanlarla böyle bir değişik anı :)

0|0
    0|0
  • Yokta küfür alışkanlığımı en aza indiriyor bu yönünü çok seviyorum.

0|0
    0|0
  • bizim mahallede topun patladığını bir tek bizim evden görebiliyoduk
    mahalledeki bütün çocuklar bizim eve gelirdi çatıya çıkar hep beraber topun patlamasını izlerdik
    top patlayana kadar ne güzel çocuk muhabbetleri dönerdi
    şimdi milletin birbiriyle alakası kalmamış çocukların birlikte toplanıp yaptıkları tek şey internet kafeye gitmek olmuş

0|0
    0|0
  • biz normalde evde hep beraber yemek yiyen bir aile olmadıgımızdan dolayı ramazanda ailem ile beraber aynı sofranın basında yemek yemek beni en mutlu eden şey oluyo

0|0
    0|0
  • varr

0|0
    0|0
  • Aileler toplanır yer sofrasinda yerdik bacaklarimiz uyysurdu kalkamazdik.

0|1
    0|0
  • Gittiğimiz iftar yemeğinde. İftara 15 dakika kala yan odada uyuyakalmışım. Bizimkiler eve dönmüş. Evde bulamayınca cepten aramışlar. Tel sessizdeydi. Duymamışım. Polise haber vermişler. Gece 3 gibi uyandım o gün çok yorulmuştum çünkü. Ev sahibini sahura ben uyandırdım. Evde hırsız var sanmışlar. 😀

0|0
    0|0
  • hayır yok

0|0
    0|0
  • belediyemizin 2005 yılında mahallemize kurduğu dünyanın en büyük iftar çadırı ve eğlence panayırı.

0|0
    0|0
  • Vardır

0|0
    0|0
  • birkaç yıl önce ramazanda trafikte herifin birini dövdüm

0|0
    0|0
  • Var hemde çok.. :/ Bir Keresinde Rahmetli Anaannem bir ara iftarda yemeği yakmıştı :) Ben de Rahmetliyi ve bizimkileri güzel bir lokantaya götürdüm zor yer ayırttık :) Allah Rahmet Eylesin :( Aklıma gelince fena halde duygulanıyorum :/ :(

0|0
    0|0
  • mavra bol oluyor hele iftar yaklasirken.. acikiyoruz beynimize oksijen gitmiyor... dili olan konuşur.. bizim yemek masasinin dili olsada konuşsa ben anlatamadim tam..

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    58

Kızlar Ne Diyor 85

• Sahurda yüzümle oynadığı için uyku halindeyken kuzenimi dövmüştüm. Hatırladıkça Mutlu oluyorum ne güzel dövdüm diye😄😂

1|0
    0|0
  • Her ramazan çok özel ve güzel huzurlu hissediyorum

1|0
    0|0
  • çok var güzel anılar hepsi

1|0
    0|0
  • Kiz kardeşle gidilen Teravih namazı ve salavatin belli kismini soyleyemeyip playback yapip aynı zamanda gülme krizine girmeyi engellemeye çalışmak en güzel anilardan bir tanesiydi :)

3|0
    0|0
  • çok küçükken bütün sülale aynı masada yemiştik iftar saatine kadar kuzenlerle halamın bahçesinde oynamıştık o günü hiç unutmam :)

1|0
    0|0
  • Ay var Çok komik kaç senelik mevzu ama bigün annem Babam ben kardeşim sahura kalktık annem kardeşim ve ben seviyoruz diye sucuklu yumurta yapmış neyse yiyoruz flan bende bu dibini sıyırma olayına hastayım kardeşimde çıkan sese deli olur bende unutmuştum bunu aldım çatalı nasıl kazıyorum tavayı umut sesi duyunca tabi bir kitlendi aynı şafak sezerin aslan kral dizisinde inme geçirmesi gibi, bende bir kahkaha patlattım umutun içine cin girdi diye Babam korktu oğlum oğlum diye annem aynı şekil ben gülmekten yerlerdeyim ama ben hayatta unutmam bu anıyı heralde 😄😄😄😄😄😄😄

0|0
    0|0
  • evet gecen sene arkadaslarımla gecen ramazanım :)

0|0
    0|0
  • sevdiğim özlediğim akrabalar spriz falan yapmştı ozaman süperdi ya:

0|0
    0|0
  • Evlendikten sonra bazi aksamlar annemde kalip sahura kadar oturup muhabbet etmemiz gulusmemiz babamin uykudan kalkip bize bagirmasi 😂😂😂😂 bes dakika susun yaa diye serzenişte bulunması 😄😄😄😄

0|0
    0|0
  • yok.

0|0
    0|0
  • Zamanında pide almak için sırada beklemiştim lise zamanlarımdı tabii. Eski bir anı da olsa eski günleri hatırlamak hoşuma gidiyor o günler tekrar gelmez.

1|0
    0|0
  • Annemle sahuru bekliyorduk markete ekmek almaya falan gittik dönüşte adamın biri içmiş sanırım amcanın birine oruç tutsamda yanıcam tutmasamda gibisinden bişeyler diyordu hangi kafayla emin değilim ama çok gülmüştüm rezil olmuştuk :D Tek mutlu eden bu hatırlayıncada gülümsüyorum istemsiz

1|0
    0|0
  • Yazlıkta iftar açmak çok eğlenceli ya :)
    Çimlerin üzerine yer soframızı kuruyoruz ve ezanı bekliyoruz :)

1|0
    0|0
  • ramazan şenliklerine katılırdık küçükken lunaparka giderdik iftardan sonra hey gidi günler heey özledim

1|0
    0|0
  • hep beraber dedemlerdeydik. 16 kuzen amcalar falan o kadar kalabalıktı ki bir sürü yer sofrası yapılmak zorunda kaldı :) o kadar özlüyorum ki o zamanları

1|0
    0|0
  • Gecen sene ilk orucumuzdu kuzenimle ikimiz tutmuştuk. Sabah sahura kaldirirken cok komikti baya eglendik. Cok guzeldi eglenerek gecirdik gunu varya hayatimdaki en guzel gundu diyebilirim keske bu Ramazanda da yanimda olabilse :)

1|0
    0|0
  • psikopat_hatun diyor Kİ:Ramazan ayı benim için her zaman güzeldi

1|0
    0|0
  • Ablam hamile olduğu için oruç tutamıyordu ve tek başına da yemek yiyen biri değil. Sahurda hazırladım herşeyi tam ablamı kaldırdım domates doğramamışım sofraya oturduğumda bir şey bırakmamıştı bana.

0|0
    0|0
  • Hayır yok

0|0
    0|0
  • 1-2 tane var

0|0
    0|0
  • Eskiden hep kalabalık sofralar olurdu ezanı beklerdik falan o yemek kokusu ah ah duygulandım dur.

1|0
    0|0
  • Yok.

0|0
    0|0
  • Var.

0|0
    0|0
  • Yanlışlıkla orucumu bozmuştum.

0|0
    0|0
  • hiç bizim ailede çoskuyla bir iftar yemeği olmadı annemde babamda tutmuyorlar ve ananem dedemlerden uzakta olduğumuz için sıradan bir ay gibi oluyor bizim için

0|1
    0|0
  • Evet. bir keresinde sabahın yenisine kadar uyanık kalmıştım. uyudum.. bu baktım vallahada ezan okunuyo. direk iftar. en kolay orucum olmustu😉😉😉😉😉

0|0
    0|0
  • hayır yok. kurban gelsin direk

0|0
    0|0
  • eski ramazanlar gibi şimdiki ramazanlar artık yok insanlık akrabalık kalmadı şimdi kimse kimseyi istemiyor..

0|0
    0|0
  • Çokk

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    55
Yükleniyor...