Niçin birbirimizi yargılıyoruz? Hangimiz mükemmeliz ki?

Her olayda her konuda hep karşımızdakini yâni kendimiz dışındaki her şeyi herkesi yargılıyoruz..
Sahi biz mükemmel miyiz? öyle mi sanıyoruz şu üç günlük ömre sığınarak?
Aksine çok iyi biliyoruz ki ne sen ne ben, kimse kimse mükemmel değil.
Bence; insanlar her şeyde her konuda biraz mütevazi olsa meselâ çok bilmiş olmasa
Hayat herkese daha güzel olur daha bir yaşanılası olur gibi geliyor bana..

Siz ne düşünüyorsunuz? Hiç özeleştirinizi yapıyor musunuz? Yoksa kendinizi bir kutuya koyup başkalarını her şeyde hedef tahtasına mı çeviriyorsunuz?

• özeleştirimi yapıyorum.
    80% (43)72% (36)76% (79)Oy Ver
  • ben her zaman haklıyım.
    20% (11)28% (14)24% (25)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
8|14

En İyi Erkek Görüşü

• bunu yapan insanların %99 u ben merkezcil bencil insanlar olup özgüven patlaması yaşamış insanlardır yargısız kesin hükümle karar vermeye bayılırlar ama hiçbişeyin göründüğü gibi kolay zor acı veya tatlı olduğunu hiç düşünmezler bunu en çok günümüz kızlarında görüyoruz ortada bir yazılma yürüme durumu yokken merhaba dersin adın abazaya çıkar bu çocuk bana yürüyoya çıkar sadece tipine bakarak büyük kararlara devasa önyargılara maruz kalırsın bütün bunların bilincinde olup bunu yapanları farketmeye başladığın zamanda tam olarak suratlarına karşı utanmadan şu tepkiyi verirsin ;) https://www.youtube.com/watch?v=t96FmizNYPw ahmete kurala saygılar bu arada ;)

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Kişiliğe hakaret etmedikçe görüşlerin tartışabileceğine inanırım.

Tartışma eleştirme daha ileri götürecekse faydalıdır. Ağız dalaşına döner de seviye düşerse anlamsızdır. Tek tip insan değiliz aynı şeyi düşünmüyoruz aynı bakış açısında olmayabiliriz ama ben herkesin kendi doğrusunu ifade etmesini tercih ederim her şey toz pembe numaralarını sevmem zira her şey yolunda olsa memleket bu hale mi gelirdi.

Toplumca hepimiz çok iyi insanlar olsak niye gelişemiyoruz sahte tablolar çizip duruyoruz yeni ürün denemelerimiz para kaybı oluyor en basiti.

Büyük resmin küçük kareleriyiz biz ne kadar düzelirsek o kadar iyi bence

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• önce dönüp kendime bakarım birisini eleştirmeden
    çogu zaman eleştirmekten kaçıyorum yıkıcı eleştiri asla işim degil
    ama onun faydasına düşündügüm bir konuda söyler kararı ona bırakırım
    kimseyi eleştirmek haddime degil
    ben düzgün bir adam degilim ki

0|0
    0|0
  • "Biz kendimizin en iyi avukatı, başkasının en iyi yargıcıyız" derdi bir sözde. Toplum ve insan fıtratına yerleşen fıtri bir hal oldu sanırım bu. "Sadece ben haklıyım" ya da bir şey isterken "Karşımdaki mükemmel olsun" kendi kusurlarım bana aittir. Genel olarak toplumun gidişatı maalesef bu yönde. Doğru mu katiyyen değil ama hastalık mı alışkanlık mı var maalesef.

0|0
    0|0
  • Elestiriyle yargilamayi ayiramiyoruz

0|0
    0|0
  • Önce kendimi sonra başkalarını eleştiririm. Beni eleştireni de severim

0|0
    0|0
  • Hatalıysam hatamı kabul ederim.

0|0
    0|0
  • yaparım öz eleştiri ...

0|0
    0|0
  • Öz eleştirimi yapıyorum

0|0
    0|0
  • Herşeyin başından egitimsizlik geliyor

0|0
    0|0
  • Yargılatcak işler yapmayanıda çok yargılamazlar diye düşünüyorum

0|0
    0|0
  • Kız olsaydım her zaman haklı olurdum

0|0
    0|0
  • Özeleştirimi yapıyorum. Önce suçu kendimde ararım sonra başkasında aramaya başlarım

0|0
    0|0
  • Çok haklısın insan kendisini de eleştirmeli çoğu zaman

0|0
    0|0
    • Senin için doğru olan şey karşındakini kırıyor olabilir mesela :/ Gel gelelim hastasına sigara içme deyip kendi içen doktor konumundayım şu an :D

• Güzel yaklaşımın için tebrikler.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Hatalarımın farkındayım öz eleştiri yaparım

0|0
    0|0
  • Karşıdaki kişinin haksız olduğunu düşünüyorsam sonuna kadar savunurum düşüncemi b şıkkı diyorum

0|1
    0|0
  • tabiside ben her zaman haklıyım

0|0
    0|0
  • Özeleştirimi yapıyorum Allah'a şükür

0|0
    0|0
  • Çünkü bilgi eksikliği kimse bişi bilmiyo herkes herkesin haraketlerini yargılıyo bilmem bu bizim kulturumuz diil o da oyle yapmasaydı cart curt sanki onla aynı hayatı yaşadında bir de yargılıyolar

0|0
    0|0
  • kınadığın şey başına gelmeden ölmezsin zaten

0|0
    0|0
  • kimse ayranım ekşi demez...

0|0
    0|0
Yükleniyor...