Eşimi nasıl değiştirebilirim?

Eşimin bazı özelliklerini sevmiyorum. Kaç kez konuştum onunla. Ama değiştirmiyor kendini. Temiz, fedakar bir insandır ama çok küfür ediyor. Beni o kadar hayal kırıklığına uğrattı ki. Mesela yengesi ona değer vermiyor ama o abisinin hatırı için yengesine değer veriyor. Dışarıya karşı pasif ama bana karşı öyle değil. Artık yerini belli etsin istiyorum. Ben, bu adamdan çocuk sahibi olmak istemiyorum. Bana diyor ki ''yengemle tartışma. Allttan al. Biz aileyiz'' Ben niye alttan alayım. Babamın kızı mı?

0|1
12|17

En İyi Kız Görüşü

• Eşinle nasıl konuştuğun da önemli. Karşındakini irite ederek sen sen sen diyerek kuracağın her cümle seni amacından uzaklaştırır. Onun eksiklerini dile getirmektense o eksikliğin sana nasış hissettirdiğini açıklaman karşındakinde daha çok etki uyandıracaktır. Evet biz istiyoruz ki eşlerimiz de en az bizim kadar önce ailem önce eşim ve ben diyebilsin. Kendi söylesin ama dışarıdan müdahalelere asla müsade etmesin. Ama durum bazen böyle olmuyor. Eşin bunu sana değer vermediği için yapmıyor ailesine de değer verdiği için kimseyi incitmek istemiyor. Belki usulünce de olsa sınırları hatırlatması gerektiğini bilmiyordur. Nazı sana geçtiği için de sana çekinmeden hatırlatıyor. Sıkıntı gördüğün durum her neyse ondan hemen sonra ben senin şöyle yapmanı beklerdim tarzı cümlelerle ona tavsiye değil de senin ondan beklentini aktaracağın cümlelerlekkonuşabilirsin. Bu sabır gerektiren bir süreç yalnız. Evet onun akrabalarının hiçbirini sevmek zorunda değilsin bu senin tercihin ama bunu eşine sürekli yansıtman ilişkinizin zararına olur. Sevmediğin insanlarla aynı ortam paylaşmak mecburiyetindeysen sana düşeni yapıp görmezden gelebilirsin. Sonuçta sevmiyorsan onun ne yaptığı umrunda bile olmaz. Eşinde senden sevmeni beklemiyordur onun hatrı için görmezden gelmeni istiyordur. Bu adam senin eşin herhangi biri değil. Onun hatrı için bir şeyler yapmayacaksın da kimin için yapacaksın?

1|0
    0|0
    • Teşekkürler :)

• Asıl ben teşekkür ederim bu uzun yazımı okudunuz, anlamaya çalıştınız, yorum yaptınız. Çoğu arkadaş yazımı okumaya üşenirken :) siz vakit ayırdınız bana. :)

• Rica ederim ne demek :)

Erkekler Ne Diyor 17

• Yanlış anlama ama eşini başkasına ezdiren adama adam demem ve ayrıca şunu unutma dağların yer degistirecegine inan ama insanların huy degistirecegine inanma ne demek ya bana değer vermeyen birine ben eşimi kadinim i hayat arkadaşımı ezdircem öylemi bana ters adam olan adam böyle yapmaz sen alttan alacağına o alttan alsın vatmi böyle bir saçmalık

1|0
    0|0
  • eskisini getir yenisini götür Anladım önce değiştirmek deyince :-) töbü töbü valla Ne yapalım şimdi kısırlaştırılır mı adamı bir de sen şu ülkede değişen bir adam göstersene ikna etmeye çalış olmazsa az görüşürsün eltiyle

0|0
    0|0
  • Telefon mu bu? Begenmiyorsan ayril. Degistirecekmis. Sorsan o da seni degistirmek istiyordur.

0|0
    0|0
  • Oturun biryerde ciddi sekilde konus agirligini koymamissin ona.

1|0
    0|0
  • İçinde fesatlık seziyorum eşinin

1|0
    0|0
  • Dogru soyluyor eniste, o aynisini senin bacina yapsa hosuna gidermi?

0|0
    0|0
  • Kimseyi değiştirmeyin.
    Seviyorsaniz olduğu gibi sevin.
    Ya istediklerini değiştir ya da hiç bir şeye karışma. ;)

0|0
    0|0
  • onun yapısı o değişmez değiştirmeye çalışırsan sana zarar ver bilir

0|0
    0|0
  • Işte böyle herifler neden evlenir hiç anlamıyorum
    .
    Boşuna yorma kafanı canım adam olmaz o

0|0
    0|0
  • Kaynak kodlarına gir oradan hackle değiştir :D :D :D

0|0
    0|0
  • bir adam 7 neyse 70 odur

0|0
    0|0
  • fabrikasına iade et

0|0
    0|0
  • olduğu gibi kabullen diğer türlü kendini yorarsın üzersin

0|0
    0|0
  • Fabrika ayarlarına geri dön tuşuna bas sıfırlansın :)

0|0
    0|0
  • İnsanlar değişmez , olduğu gibi kabul et yoksa hep sıkıntı olur

0|0
    0|0
  • Evlenmeden önce göremedin mi bunları?

0|0
    0|0
  • eş değişmezzz

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 11

• Kardeş hanımları arasında yaşça büyük olan küçük olana böyle garip bir rütbe muamelesi yapabiliyor.. Ben ilk gözağrılarıyım yerini yurdunu bil mesajı gibi ;)

1|0
    0|0
  • O yengesiyse sende eşisin, önceliğinin sen olması lazım.
    Anlamıyorum bu evli erkeklerde eşinden başka herkese düşkün saygılı ve yardım sever olmak için verdikleri savaşı.

1|0
    0|0
  • En uyuz olduğum erekek modeli. Esini bile koruyamaz kimseye ayip olmasin diye..

1|0
    0|0
  • Dışarıda kedi evde aslan :) , öyle erkek erkek değil , çöp :)

1|0
    0|0
  • Sadece senin konusmanla olmaz birilerinin daha bu sekilde konusmasi lazim onunla

0|0
    0|0
  • boşan direk madem çocukta yok direk konuş boşan

kabul etmezsede sen git başvur

1|0
    0|0
  • Neden kavga dövüş istiyorsun ki? Neden eşin kavgacı bir adam olsun, neden saygısız olsun. Yazık yani

0|0
    0|0
  • Dogru haklisin bence.

0|0
    0|0
  • Degistirme , kabullen

0|0
    0|0
  • Boşan

0|0
    0|0
  • Tipik elti sendromu sizinki