5 tly le 3 hafta gecineyim mi yoksa gtu mu mu satayim simdi ben?

Ailem para yollamiyor biz seni baska ile gondermiycektik gtunu yirttin oku simdi nasil okursan diyolar. is bulamiyorum okula yuruyerek gidip geliyorum 1 er saat. yurtta kaliyorum 2 3 gun sonra kontorsuzlukten hattim kapanacak acaba gotumu satmali miyim yoksa acliktan geberip gitmeyi mi beklemeliyim yoksa Allahin daha belami vermesini mi beklemeliyim?

• Acliktan gebermeyi bekle
    19% (9)11% (7)14% (16)Oy Ver
  • Hayir zaten belani bulmussun Allah belani bir daha verecek
    6% (3)5% (3)5% (6)Oy Ver
  • Bizene bundan
    6% (3)3% (2)4% (5)Oy Ver
  • Ailenin mk
    49% (23)28% (18)37% (41)Oy Ver
  • Gtunu sat
    20% (9)53% (35)40% (44)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
14|52

En İyi Erkek Görüşü

• Ne kadar kendiliksiz insanlar var burada.. kendini sat diyenler vs.. tiksiniyorum iyice buradaki insanlardan.. is her zaman vardir.. okulun ordaki kafelere garson olarak girebilirsin. Ve part ya da full calisabilirsin. Ayip da degildir.. yanlis da degildir.. kendini satma lafinin sakasi bile igrenc, kendine gel.. ailene gelince.. ben burada ki basimayim ve beni pwrisan ettiniz hirsinizdan dolayi, paradizliktan burada basima bir sey gelirse , sorumlusu sizsiniz de.. bak nasil panik yapacaklar..

2|1
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Gönderdikleri parayı neden idareli harcamıyorsun?

0|1
    0|0
    • Ailem para gondermiyor yaziyorum ne okuyorsun acaba okudugunu anladigindan emin misin? Gonderseler hic harcamiycam gondermiyolar ama.

• Benim durumumda olsan polyannacilik oynamazdin sende. okulu birakip evleneyim mi milletin kazanmak icin can attigi bolumu yarilamisim

• Kimseye karşı bir şey oynadığım yok.
      Babasız büyümüş bir insanım ve benim üni dönemim de annem 3 çocuk okutuyordu.
      Senin gibi sıkıntılarını çektim , hem çalışıp hem okumuş biriyim hani bir çoğunuza zor gelen birşey ya hemen kendinizi satmayı düşünüyorsunuz.
      Baktın olmuyor bırakacaksın bu kadar basit bir şey.
      Onun munun altına yatmakla okusan ne anlamı kalacak düzgün bir hayat sürmenin.
      Rahat yaşamaksa derdin hiç okuma kardeşim.

Erkekler Ne Diyor 51

• Gerçekten böyle bir durumda yardım etmek istedim. Lakin hep başımı belaya sokmaya ramak bıraktılar. İş bulana kadar borç al arkadaşlarında ve part time iş bul. Bunu uygun dille burda yazssaydın yardım eden çıkardı. Ama bilmem neyimi satıyım demen üstelik uslubun hiç hoş değil. Unutma okumak bir kaç kitap dolusu formul ezberlemek ya da iç çap dış çap hesaplamak değildir. Kendini geliştir aynı zamanda.

0|0
    0|0
  • Kukunu sat.

0|0
    0|0
  • Abaza topluluğu tabi namus nedir bilmez. Babanda bilmiyor o koca yaşında. Millet kızı oğlu okusun ister ne bulur ne eder okutur aç kalmasını istemez ama nasıl bir ailen var anlamadım. Ve gerekirse kendisi aç kalır kızını okutur hadi erkek çocuğu bir yolunu bulur

1|0
    0|0
  • Bu kadar ümitsiz olma. Bende onlarca kez bu duruma düştüm. Mecbur gönderecek ailen ya da yüzsüzlük et akrabanın tekinden iste. ya da çarşıya in iş bulmadan eve dönmiycem diye şartla kendini girdiğin yerlere öğrenciyim günlük 4 5 saat çalışsam yeterli diyceksin 10 tl dahi alsan işe gireceksin. Zor gelir ama böyle yaparsan birkaç gün sonra rahata kavuşursun

0|0
    0|0
  • Okuldaki hocalarından para iste. Utanacak bir şey yok. Uzakta okuyorsun, durumun belli. Ailende kaya yüreği yoksa gönderir.

0|0
    0|0
  • Bedenini satarak para bulmak en kolayı.. Merak etme bizde bu kadar Abaza oldukça sen kazanırsın.. ama iş burda değil.. bir çok cafe vs.. part-time iş veriyor.. bulursun eğer çok istersen.. bence gtunle değil alın teriyle kazan..
    Bölümün ve üni hangisi? Burs bulabilirsin.. krediye başvur...

0|0
    0|0
  • Yazık lan git ayyy akbilimde para kalmamış yakışıklı basar mısın bana de otobuste
    Yemek işi dersen arkadaşlarından otlanabilmen lazım öyle bir durumda ciddi olarak acıdım ailene yazık türkiyede isteyip gönderemeyenlerde var gerçi ama 2 türlüsüde kötü :(
    bide yurtta kalıyorum dedin o yurtlar kadar iğrenç yer yoktur herhalde eylemlik yurt hallerini gördüm

0|0
    0|0
  • Bir an icin troll soru olmadigini dusunup cevapliyorum: En yakin polis merkezindeki bayan polislerle durumu gorus veya 183'u arayip yardim iste. Allahin da izniyle sorunu cozulur.

1|0
    0|0
  • Oclari ankette kendini belli etmiş hemen.
    Kredi veya burs alma imkanın yok mu?

1|0
    0|0
    • Burs alamiyorum malesef

• En son 5 ay once 100 tl gonderdiler 5 aydan sonrada 4 5 kez calistim is bulabildim 250 tl biriktirdim. yemek yememeye calistim ama yol yorucu oluyordu ona gttti cogu 5 tl kaldi

• Yok mu borç alabilegin yer. okuduğun yer küçük bir yer mi niye iş yok

• Bu kadar laf yapmasını biliyorsan internette makale yazarlığı yaparak para kazan. Ne diye kendini bu kadar kötü duruma düşürüyorsun?

0|0
    0|0
  • bulunduğun yeri kaymakamlığından ve okul idaresinde ayrıca aile sosyal palıtikalar ilçce müdürlüğü var kıyamet kopmadı

0|0
    0|0
    • Gittim kaymakama ailemin durumunu tespit ettiler vermediler bir bok

• adresini bulunduğun yere taşı ve yalınız yaşıyorum de

• mesai bitmeden aile ve sos palitikalr il veye ilçeyi ara öyle şey verme ile hayatın çekilmez olur

• Dediklerin doğru mu bilmiyorum ama doğru ise ailen muhtemelen iç anadolulu... Annene sadece şunu söyle;

Eğer bu şekilde devam ederseniz, bir şekilde bu okulu bitiririm. Ve okulum bitince de bir daha eve gelmem. Ölünceye kadar da beni göremezsin. Ve ölünceye dek de senden nefret ederim. Bunu bil...

Bunu söyle ve kapat telefonu...

0|0
    0|0
  • sana çözüm bulalım mı

0|0
    0|0
  • İnsanların samimi olduğunu bilsem gerçekten yarım ederim ama nerden bileceksin hiçbirşeyini satma ayrıca

0|0
    0|0
  • uyy hataylı hemşerim nasılsın :) sana nasıl yardımcı olabiliriz? İstanbul'da olsaydın bizde yer içer kalırdır. Hataylılar böyle değildir neden cezalandırılıyorlar seni

0|0
    0|0
    • fitremizi sana verek , yalnız anketrinde çıkan sonuç hiç iç açıcı değil yapmıyacaksın umarım

• Bence parttime iş bak

0|0
    0|0
  • Ben verim

0|0
    0|0
  • para için hemen kendinizi satmayın. bir iş bulup çalışabilirsin. ailen göndermiyor ya da gönderemiyor olabilir. İmkan meselesi , sen parttime bir işe girip hem çalışıp hem okuyabilirsin. en doğrusu bu olur.

0|0
    0|0
  • bölüm nedir

0|0
    0|0
    • Makine muhendisligi

• kötü bölüm olsaydı bırak derdin :( :( bölümün iyimiş ters işlere bulaşma güzel insan :(

• fazla yollayamam ama hesap numaranı bana at karınca kararınca bişey yollayım kardeşim

0|0
    0|0
  • öldür kendini sende kurtul , ailende kurtulsun , bizde kurtulalım :D

0|0
    0|0
  • Eve git kavga çıkar...

0|0
    0|0
  • yardımcı olmak isterim. samimi olarak söylüyorum

0|0
    0|0
  • Aileni dinleseydin sende.

0|0
    0|0
    • Sacma salak bir bolum okutup okul bitince evlendireceklerdi napsaydim?

• Ailenin durumu mu yok

0|0
    0|0
    • Var ama cins bir ailem var aklinca cezalandiriyolar

• O zaman sendeo dedigini yapma sakin cezalandirsalar ellerine gececek ki

• Bana ulaşırsan yardım etmek isterim

0|0
    0|0
  • töbe ya talip var mı?

0|0
    0|0
  • hadi kızlar yardım etsin burdaki namusunu korumaya başka şeylerde birbirinizi tutuyordunuz

0|0
    0|0
  • Yurt yemekleri karşılıyorsa kontörsüz dur sende

0|0
    0|0
  • Hangi sehirdesin ki markete işleri falan olur hafta sonlari

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    21

Kızlar Ne Diyor 13

• İş bulabilseymişsin iyimiş :(

0|0
    0|0
  • erkekler or*spuluğunu bir kez daha göstermiş oldu
    seninkilerde ne biçim aile, yalvar birşeyler yap?

0|0
    0|0
    • Neler yaptim bir bilsen ama illa okulu birakip doncekmisim okul bir bitsr yurt disina cikicam sonsuza dek

• Izmirde nerdesin?

0|0
    0|0
  • Bulasikci ol ailene de soyle bir sure sonra aciyip gonderirler. Bizimkiler oyle yapti. Günaha girme vebali kendi boynuna. Allah yardimcin olsun

0|0
    0|0
  • hangi şehirde okuyosun

0|0
    0|0
    • İzmir

• Ailemin amaci basit bir bolum bitirtip evlendirmekti

• hımm anladım , kredi faln almıyo musun , devlet yurdun da mı kalıyosun

• part time bir iş baksan

0|1
    0|0
  • Nasıl bir yerde yaşıyon sen ne demek İŞ YOK

0|0
    0|0
  • Devlet yurdunda mi kaliyorsin

0|0
    0|0
  • 4. Şıkkın hiç hoşuma gitmedi

0|0
    0|0
  • Nerde okuyorsun tanidik vardir illa ki yardimci olabilirim belki iş konusunda canım

0|0
    0|0
  • Sat gitsin hem de ailenin çevresi bunu öğrensin alımlarına öyle bir Karaçal ki evlendirmeye çalışmak neymiş görsünler

0|1
    0|0
  • o nasıl aile mk öyle ailenin

0|0
    0|0
  • Aylık ne kdr gönderdi ailen toplam

0|0
    0|0
    • En son 5 ay once 100 tl gondermislerdi

• Hatay

• Yani çok muhafazakar bir yer değil orası yakınızda senle. Ya ailenle kavga et ya para gönderin ya da bu işi ben kendim halletcem artık yeter de. Bir kız parasız bırakılırsa ne olur bilio musunuz siz de. Gözlerini korkut kısaca. Ki gerçektende kötü bir durum bir erkek her türlü parasını çıkarır ama bir kız öyle değil. bir yerde çalışmaya başlar hemen sarkıntılık yaparlar. Ben kızımı güvenmem yani. Hoşuma gitmese bile parasını gönderirim. Ailen çok yanlış yapıyor cahil davranıyor kusura bakma ama durum bu.

Yükleniyor...