Yapılacak nükleer santrale nasıl bakıyorsunuz?

2023 yılına kadar 2 nükleer santralı hayata geçecek belki 3 bile yetişebilir sizler nasıl bakıyorsunuz?

Ben yapılmasında sakınca görmüyorum önlem alındığı taktirde bence olması gereken bir şey deprem ülkesi olduğumuz için bunun önlemi fazlasıyla alınır.

• Nükleer santrale karşıyım
    60% (32)40% (19)50% (51)Oy Ver
  • Nükleer santrale karşı değilim.
    40% (21)60% (29)50% (50)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
9|17

En İyi Kız Görüşü

• Alternatif enerji seçenekleri varken yıl 2016 olmuşken hala nükleer santral düşünenleri anlamıyorum ya Türkiye'nin kriz yönetimi yeterli değil.

Büyük afetlerde falan doğru ve zamanında müdahale konusunda gerekli birikime sahip kurum ve kuruluşlar hala yeterli değil.

Böyle ağır bir konuda insan hayatlarını tehlikeye atmak ence doğru değil. Normal oluşu bir nebze de aksilik çıkarsa zararı kim üstlenecek dün Soma'da ne oldu bugün ne değişti?

0|0
    0|0
    • Ermenistan'ın bile kıytırık bir nükleeri varken biz niye kurmayalım? O alternatif dediğin seçeneklerin hiç biri nükleer'in yerini tutmuyor ve sağladığı katkıyı da sağlamıyor. Adı üstünde Alternatif.

• @SakinCoo görüşüne saygı duyuyorum farklı bakıyoruz.

Türkiye deneme amaçlı nükleer santral tarzı bir şeyler zaten var diye biliyorum. Ermenistan'daki Metsamor miadı dolmuş ve Iğdır'a zarar veriyor.

Nükleer santral sızıntılarında yer altı sularına, oradan hayvan otlaklarına oradan bize dolaylı yollardan geçiş var.

Çalışırken anlarım da bir problem çıktığında ben başa çırakırım işte çözümlerim diyecek adamlar ve ülkeler yapsın bence.

En İyi Erkek Görüşü

• Milletin terk ettiği teknolojiye biz yeniye geçiyoruz

0|0
    0|0
    • düşüncene katılmıyorum neden bir çok ülke bunu kullanıyor ve bir şeyi terk etmen için daha iyi bir şey bulman gerekir

• Zengin bir ülkeyiz diye biliyorum IMF ye borç veriyoruz

• Aslına bakarsan fakir bir ülke değil zengin aşırı zengin fakir aşırı fakir orta kesim yok oldu.
      :) ilerde nükleer gerek kalmayacak o kesin de

Kızlar Ne Diyor 8

• Kesınlıkle yapılmalı

0|3
    0|0
  • Tabiki yapılmasın.

0|0
    0|0
  • kARSI DEĞİLİM ENERJİ TÜKETİMİ NERDEYSE YARILANICAK

0|1
    0|0
  • yapılsın

0|0
    0|0
  • Olur da patlarsa Turkiye de yasam biter.

0|0
    0|0
  • Konuyu hiç araştırmadım bir şey söylemem doğru olmaz

0|0
    0|0
  • Karşıyım

0|0
    0|0
    • neden karşısın

• Doğaya ihtiyacımız var

• Çevre için zararlı olabilir ama ülkemiz için gerekli güzel bir enerji kaynağı enerji olarakta diğer ülkelere bağımlılığımızı azaltıyor

• Arkadaşlar hem enerji hemde nükleer silahlar bakımından yapılmalı ülkemiz diğer ülkeler tarafından tehdit ediliyor sürekli güçlü bir ülkeyiz ama yeterli kadar değil yapılmalı diğer ülkelerde yüzlerce nükleer silah enerji fabrikaları var türkiyede 100 yıldır olması lazımdı

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• Nükleer santral güvenlikli ülkelerde iyidir.

Bir işçinin 600 tonluk pres makinesinin arasında emeklemek suretiyle 2450 derecelik fırında sigarasını yakmaya çalısması sonucu öldüğü bir ülkede nükleer santral mı açacağız biz?

0|1
    0|0
  • millet nükleer santral kapıyor biz açıyoruz hey allahım birde daha elektrik su kesilmesini çözemediler nükleere gireceklermiş ulan sen daha kaçak elektriğii kesemedin nükleer senin neyine bide nükleer enerji için uranyum gerekiyor onuda satın alacaz kesin para tuzağı yenilenebilir enerji lazım asıl !

0|0
    0|0
  • Ortalıkta torpil patlatılıyor gibi canlı bomba patlıyor. Bizde nükleer istiyoruz şaka gibi ülkeyiz ya

0|0
    0|0
  • Çok faydası var kabul ama bugün dünyanın en iyi teknolojisine sahip Japonyada bile patlama olmuşken bizimkiler nasıl güvenipte yapıyo anlamıyorum.

0|0
    0|0
  • Karşı değilim

0|1
    0|0
  • olumlu bakıyorum

0|0
    0|0
  • Paris'te 9 nükleer santral var hatırlatayım dedim nükleer santral şart şart şart bağımsızlık için şart maval okumayın muhalefet olmak için mk beyinsizleri

0|0
    0|0
  • Cernobil hafızalardan nasıl silindi diye düşünüyorum

0|1
    0|0
  • Santralden sonra acilen nükleer silahlarda üretmemiz lazım

0|1
    0|0
  • enerji bir ülke için gerekli de bizim ülkemizde bu santrali yönetecek bir beyin yok.

0|0
    0|0
  • Nükleer Santrale karşı değilim sadece biraz korkuyorum. SOMA da yaşanan düşük güvenlik seviyesi (!) nükleer santralde de yaşanabilir mi soruları insanı biraz ürpertiyor.

0|0
    0|0
  • Çevre kirlenecek falan diye karşı olanlar var ama ülkemiz için gerekli bir şey çok iyi bir enerji kaynağı

0|0
    0|0
  • Maliyeti düşük enerji tek sorunu radyoaktif atıklar inşallah o atıkları düzgünce saklarlar

0|0
    0|0
  • butn guclu devletlerde varsa neden bızde olmasın

0|0
    0|0
  • Umrumda değil hiç :)

0|0
    0|0
  • Nükleer santrale karşı değilim.

0|0
    0|0
Yükleniyor...