Ben artık bu aileden bu toplumdan sürekli düşünmekten bıktım?

Kendimi çok kötü hissediyorum. Biraz uzun olacak ama gerçekten ailemdeki kavgalardan sıkıldım onlar kavga ettikçe bunalıyorum günah işliyorum. Babam ile annem kavga edince babam anneme hakaret ediyor onları görünce erkeklerden tiksiniyorum ve evlenesim gelmiyor. Sabah uyuyordum yine kavgalarına uyandım. Hadi bunları geçtim evde babamın egemenliğinin üzerine ataerkil toplumdan bıktım. Erkeklerin bu kadar rahat yaşadığını gördükçe haksızlığa dayanamıyorum. Etrafmda beni giyimimi giydiğim pantolonu eleştirenler erkek kardeşime hiçbir şey demıyorlar.
Dinde de böyle hep bir erkeğe itaat etme zorunluluğu, çok eşlilik, onlara huriler. Tutunabilceğim tek şey din, namaz diyorum ama bunlar aklıma gelince ibadet hevesimde kaçıyor. 4 senedir ibadet ediyorum ama son 1 senedir hep tuhafım bunları öğrendikleriden sonra. Üstüne bide bir çok günah işledim bunlar aklıma geldikçe ağlıyorum. Diyorum bazen erkekleri bizden ayıran özellik ne ki bu kadar üstünler bizden çok hakları var. Şiddettin öldürmmenin abazalığın başı onlarken? Annem gidebilse gidicek ama gidemiyor. Okutmamışlar, ailesi kocanın yanı yerin kafasında. Oturim 2 ders çalışım diyorum onu bile yapamıyorum beni kimse anlamıyor artık sıkıldım bu yaşadğım durumdan bazen keşke hiç doğmasaydım diyorum psikolojim bozuldu bu sene sınava gireceğim geçen sene çalışamadım sorunlardan hala çalışammıyorum dayanamıyorum artık zor geliyor bana bunlar ne yapacağım ben?

0|0
0|5

En İyi Erkek Görüşü

• Allah yardımcınız olsun. Ama tam araştırma dan dinde sadece okuyup kendiniz yorumlamayin yoksa çok değişik sonuçlar elde edersiniz bence. Evet haklisiniz kadınlar ekonomi yönde erkeklere bağlı olduklarından bir zamandan sonra bağlı kalmak zorunda kalıyorlar o yüzden kadınların kendi ayakları üstünde durabilmeleri lazım bir kaç yıl sonra annenizin yaşadıklarını yaşamak istemiyorsaniz bence sınava iyi hazirlanin. Buda bir gerçek ki her erkek de babaniz gibi değil. Nasıl olsa bütün ipler elimde diyip bunu fırsata çevirip güçsüz bir insanı ezme ye kalkışmaz ki islamiyette de fırsatçılık haram ve yasaktır. Bu durum İslamiyetin değil islamiyeti bilmeyen biz Müslümanların suçu.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Kavga gürültü her evde var, maalesef oluyor..
    Erkek egemenliği konusunda haklısın..
    Sen elinden gelen gayreti göster ve sınavını kazanıp evden kaçmaya bak bence. En kolay kaçış yolu bu şekilde olabilir. İleride iş sahibi oldğuunda da anneni yanına alabilirsin mesela.

1|0
    0|0
  • Mallik sizde.. anan evlenmeseymiş zamaninda.. gorucu usuludur kesin mk. En uyuz oldugum sey.. koca olacak adayi kendiniz secmiyorsunuz ya da adam gibi secemiyorsunuz.. sonrasinda adamin gercek yuzu ortaya cikinca tum erkeklere isyan ediyorsunuz bir bitmedininz mk.. adam gibi yardim istesen bunda kizin bir sucu yok derim yardimci olmaya calisirimm ama sende yok erkek egemen yokerkek tecavuzcu evlenmeyin mk sakin kimseyle evlenmeyin..

0|0
    0|0
    • Annem zaten evlenmek hiç istemiyomuş ailesi evlenceksin diye tuturunca onu ağlatacak duruma getirince evlenmiş ne yapcaktı başka herkes senin gibi rahat rahat yaşayıp klavye başında mallık sizde diyemiyor.

• Intihar etseydi 😑🔫

• Bende düşünmüyorum

0|0
    0|0
  • Psikolojin berbat durumda

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...