Amerikan milliyetçisi olmakta haksız mıyım?

6 senedir amerikada yaşıyorum. Yeşil kartla geldim buraya geldiğimde yatacak yerim yoktu cebimde toplam 20 dolar para vardı. şu an 1 restoranım, 7 tane dondurma standım, 1 bisiklet kiralama dükkanım, 1 milyon dolar değerinde bir evim kapımda bir mustang bir cherokee var. Bunların hepsini amerikaya borçluyum. Bana eğitim, iş kurma, ev satın alma konularında sonuna kadar yardım etti bu ülke. Türkiyede olsam bir ömür çalışsam bunun yarısını kazanamazdım. Onu geçtim ülke savaş sanayisi, sinema sektörü, müzik sektörü, otomotiv, yapı, tıp bunların hepsinde muhteşem bir ülke. Kendi içinde adaletide çok iyi sağlıyor. Mutfak robotu alırken bile amerikan yapımı olanı tercih ediyorum çünkü burada üretilen herşey çok kaliteli. Bana hiçbirşey sunmadan hayatım boyunca vergilerle inek gibi beni sömürecek bir ülkede olmak istemedim, istemiyorum ben. Amerika şu an beni savaşa çağırsa bir saniye düşünmem giderim. Ama Tr bana ne eğitim imkanı ne iş kurma imkanı hiçbirşey vermiyor. Üstüne birde zorunlu askerlik yapacaksın diyor. Neden yapayım ki? Meclistekiler altından sarayda otursun diye mi? Kimse kusura bakmasın. Ben amerikanın üstün bir ülke olduğuna inanıyorum. Diğer ülkeleri kuşatıp petrolünü mü çalıyor? Demekki daha zeki bir ülke tabiiki yapacak dünya kurtlar sofrası. Petrolünü çaldıran ülkenin beyni yok mu?

Güncellemeler:
GOD BLESS AMERİCA

0|0
8|16

En İyi Kız Görüşü

• Herkes kendi çıkarlarını düşunüyor. Sırf kendi çıkarlarınız için, işinize geldiğinde milliyetçi olur işinize geldiğinde olmazsınız. Milliyetçi olduğunu düşünüyorsan değilsin. Yaşadığın ülkenin yalakasısın sadece. Bu arada Amerikanın pisliklerini tüm ülkeler biliyor. Yani o ülkenin kirli parasıyla geçiniyorsun.

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Verdiği eğitimin kalitesizliğini yazdıklarından anlıyorum... Öncelikle ABD bir millet değildir. İkinci olarak Sana verdiği o serveti senin ülkende, Libay da, Nijerya da, Filipinler de ve dünyanın daha bir çok ülkesinde döktüğü kanlardan sağlıyor... Aslında kazandığın her kuruştu dünya nın başka bir ülkesinde öldürülen insanların kanı var. Aksi halde beni ülkemde petrol 2 USD iken ABD de 50 cent olmazdı... Ancak yazdıklarından fikrinde samimi olduğuna inanıyorum... Çünkü ABD de yaşamaya başlayan herkes aynı duygulara kapılıyor... Bu da insanlarda vicdan denen bir şeyin olmadığının ispatı..

1|2
    0|0
    • Türkiye sevseydim vicdanlimi olacaktım bu ne sacmaliktir :D an itibariyle isidin en büyük destekçisi olan dikta ile yönetilen cumhurbaşkanınin aile hanedanligina dönüşmüş bir ülkeyi sırf icinde doğdum diyemi seveceğim. Milletcilik sevmek ugruna canını vermekmi tamam ben u. s için hissediyorum bunları. Yok aldigim eğitim kalitesizmis yok abd millet değilmiş. Evet tr de kafasina göre not veren hocalarin olduğu eğitim kaliteli degilmi? Us dünyanın en güzel milleti ulusu ve ülkesidir bunun vicdanla alakasi yok

• Eğitim seviyeni bir kez daha ispat ettin... IŞİD denen topluluk bir terör örgütü değil, ABD nin diğer dünyadan çaldıkları ile kurmuş olduğu gayrı resmi ordudur... Akıl var mantık var. Türkiye IŞİD gibi bir terör örgütünü destekleyip bu denli organize edebilecek güce erişmiş olsaydı, ülkemin gücü ile gurur duyardım... IŞİD açısından değil bu kadar güçlü bir organizsayona başarı ile imza attığı için. Ne yazıkki kazın ayağı hiç te öyle değil. ABD bunu Yemen de de yaptı... biraz daha geliştirip IŞİD adı ile piyasaya sürdü... Dar kafalarınızı batı kaynaklı haberlerden aldığınız bilgiler ile doldurup kabullenmeyin... biraz çalıştırın... acınacak hale gelmişsin...

Kızlar Ne Diyor 7

• Kendince haklısın ben de bazen ilerisi için Amerika olmasa bile Norveç, İsveç gibi iskandinav ülkelerinde yaşamayı düşünmüyor değilim. Türkiye yaşanılacak bir yer değil gerçekten bunu duygusallıktan uzak bir gözle bakınca görebiliyoruz. Ama tabi senin kadar uçlarda gezip doğduğum ülkeye kin gütmem. Çünkü Türkiye bugün bu haldeyse sebebi Amerika gibi emperyalist ülkeler bide bu açıdan bakmak lazım

0|0
    0|0
  • bir 10 yıl daha rahat et Abd'nin ekonomisi çökecek zaten

0|0
    0|0
    • o ekonomi bir türlü çökmedi gitti :D

• Ortadoğu'daki petrol sayesinde ayakta duruyor dünyadaki en borçlu ülke Abd'dir

• Amerika ha?
    Kapitalist bir ülke sana Türk olduğun ve oraya fakir gittiğin halde bu servetleri sağladı, öyle mi?
    İyi yazmışsın.

0|0
    0|0
  • Amerika'yı sevmekte haklısın ama milliyetçilik boyutuna getirmek saçma

1|0
    0|0
  • Haklısın sonuna kadar

0|0
    0|0
  • Bekarsan evlenek :)

0|0
    0|0
  • Ol tamam bize ne

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• Vatan vermeden alandır. Sen vatanın için ne verdin ki o sana versin. Tabiki Amerikayı sevecek savunacaksın ama bunu yaparken dedenin kan akıttıgı o topraklara saygısızlık yapmayacaksın eğer bunu yaparsan mezardaki atanın kemiğini sızlatırsın. İşlerinde başarılar dilerim sana Güzel Amerikalı , kendi vatanını bilmeyen evlatlar yetiştirmen dileğiyle.

1|0
    0|0
    • işte o vatan vermeden alandır hikayeleriyle kandırıyorlar sizi çok fena haberin olsun. Adamlar trilyoner olurken sen dünyanın en pahalı elektriğini, internetini, benzinini kullanıyorsun. Birşey diyecek olunca sana hemen "DEDELERİNİN KANI!" muhabbeti yapıyorlar sen hipnoz olup devam ediyorsun. Sizde insanlar vatan içini yerleştirmişler kafaya, bizde vatan insanlar için der herkes ki öyledir.

• Bırak trilyoner olsun hepsi görüyorum hepsini ben turizm sektöründe insanlıklarını kaybetmişler. Sana bedava bir poşet parçası bile vermez çoğu , sen verdiğinde de sanki bir çıkarın varmıs gibi süpheci yaklasırlar. Benim bir beklentim yok vatandan memleketten o öylece yerinde dursun yeter herkes ektiğini biçer. Bu Abd için Türkiye için değişmez. Eğer yaşadıgın ülkenin insanı zengin etme ile alakası olsaydı Dünyanın en büyük zenginlerinden biri Hindistanlı ya da Arap şeyhlerinden olmazdı. Ha senin zenginliğini korur ona Amenna. Milli duygularını kaybetmişsin umarım Manevi hissiyatların saglam kalabilmiştir. yoksa 15 sene sonra servetin içinde mutsuzlugu yaşamaya baslarsın

• benim trilyoner derken bahsettiğim sizi yönetenler yalnız. :D sanada uyanman dileğiyle öyle bir uyutmuşlarki sizi anlatamam :D

• Zekilikle alakası yok onun şerefsiz ne bilir şerefin ne olduğunu, ordaki yerlileri öldürüp öldürüp adamların köle ettiler sonra da başkalarına demokrasiden bahsederler, adalet diyorsun ama Petrol çalmaya gelince adı zekilik oluyor

0|1
    0|0
  • Adalet madgaskardaysa yaşasın tam bağımsız madagaskar.

0|1
    0|0
    • Madagaskar la isim olmaz bnim kalbimde u. s yatıyor

• Bana göre ise isim veya yer değil adalet önemli. Vatanım adalettir.

• Amerikan mandasını savunan Halide Edip de öyle diyordu baktı ki şerefsiz emperyalist bir ülke var karşıda özüne döndü geri

1|0
    0|0
    • Tüm dünyanın amerika tarafından kontrol edilmesini istemek oldukça anlasilabilir bir durumdur. Bazi ülkeler gibi dini kurumlara 6 milyar dolar harcamak yerine bilim ve kültürün lokomotif oldugu geleceğe dair umut veren bir ülkedir. Kim gezegen keşfediyor Şu an Diyanet mi? Hayır nasa.

• Diyanet alanen hırsızlara fetva veremedi o ayrı

• Yu es ey...
    Not: ulas bana.

0|0
    0|0
  • nasıl gittin kardeşim bana da anlatabilirsen bende şansımı deneyim

ve sana gelince gayet mantıklı dediklerin

0|0
    0|0
  • Sonradan görme bir Amerikalı ile tartışmaya gerek yok bence

0|0
    0|0
    • Tanri amerikayi korusun ve yuceltsin. Islami terörle savaşımiz sürecek.

• Hiç düşündünmüki bunları Amerika'mı verdi sana Allah mı?

0|0
    0|0
  • Dediklerinde haklısın. İyi bir birikimle ben de yurt dışına gidicem.

0|0
    0|0
  • Herşey iyi güzelde servetine inanmamızı bekleme bizden lütfen

0|0
    0|0
    • işletmeyi bırakıp gelmiştim burada bitirmem 2 sene sürdü. bitirden sonra hükümetin göçmen üniversite mezunu göçme girişimcilere hibe verdiği bir programa kaydoldum cv mi inceleyip beğendiler 100 bin dolar hibe artı tam vergi muafiyeti aldım. Restoranı kurduktan sonra 2 yatırımcı daha katıldı şu an 3 ortağın kişi başı hisse değeri 500 k değerinde. Restoranın income oldukça iyi. Ben kendime garantiye almak için araba kiralama dükkanı kurdum. 1 senede 4 arabadan 12 arabaya çıktı. Kurduğum sermayenin yakşaşık 2.5 katına sattıktan sonra. standları ve bisiklet kiralama dükkanını açtım. şu an standlar için yeni corner lar arıyorum. bu hafta sonuda 50 adet bisiklet alımı yapacağım. Önümüzdeki sene üniversitelilere yönelik karaoke bar açmayı düşünüyorum. İnanmaman bunların gerçek olduğunu değiştirmeyecek gizliyim şu an bana ne katkısı olur ki yalanın?

• Köpek, kendisine kemik atana sadıktir...

0|0
    0|0
    • Aslinda köpek kendisini ac birakan sahibine bile sadık olan aptal bir sadakat sahip bir hayvandır. Anlatabildimmi :D

• İnşallah canım ya

• SAĞLAM TROLSUN..

cebinde hiç para yok dimi eminim bir işin bile yok.. :D

0|0
    0|0
    • Dedi cebinde hic para olmayan adam :D

• Asıl bir Türk olarak türkçe yazarak Türklere Türkiye'yi kötülemen çok saçma. O tüm servetini iyi harcamalar. Ben Türküm ve Türklüğümü yaşamak istediğim Türkiye'de yaşamak istiyorum buna da kimse karışamaz

0|0
    0|0
    • Sirf annen baban beynini yikadi diye hayatını seni hic umursamayan bir ülkede geçirmek mi istiyorsun ok iyi şanslar :)

• annem babam beynimi benim adam ol diye yıkarlar. amerika seni savaşa çağırsa gidermişsin ya amerika Türklerin baş düşmanlarındandır ne yapacaksın Türkiye'deki kardeşlerine akrabalarına mı sıkacaksın?

• kasımdaki seçimleri kim kazanır sence başkan? :D

0|0
    0|0
  • La sen geçen hafta da Amerikan askeri değilmiydin? :))) Olm bir miktir git artık trolleme milleti. Amerika da 6 yılda restoran sahibi olmuş :))) hööööst

0|2
    0|0
Yükleniyor...