Kürtaj hakkında ne düşünüyorsunuz?

Ben sinir sistemi oluştuğu andan itibaren yapılan müdahaleyi etik bulmuyorum. Bu andan sonra senin bedenin ve onun bedeni.

1|0
12|10

En İyi Kız Görüşü

• Taşıyan kararı verir ben olumlu bakıyorum

1|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• örf adet ve gelenekler, dini söylemler ve kuralları, egemenlik erkini kulanan yasalar, kişisel gerçekler ile söylemleri hep kendilerini savunur. hep haklı da çıkarlar. ancak burada daha doğmadan ölüme mahkum edilen; bir yaşama gelmek için savunması olmayan bir canlıdır. kürtaj işte bu canlıyı daha oksijen bile alamadan yaşama veda ettirir.

kürtaj kanımca sadece bu yanıyla bile hunharca bir cinayettir. bu cinayet için o canlı adayının savunucusu bile olmaz. o canlı doğmadığından topluma ait bir kişi değildir. toplumsal kurumlar nezdinde kimliği, adı bile yoktur. bu durumda cinayetin de adı sanı, varlığı olmaz zaten... cinayeti işleyenler ve işleten taraflar ise asla yargılanmaz. körler ile sağırların birbirini ağırlama diyaloglarında; "sanki kimliksiz aşkın içilmemiş kadehi biçiminde" kırıp atılır o meçhul "canlı adayı" hiç bilinmezlere, bilinemezlere...

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 11

• Kişisel olarak karşıyım masum bir can.

Herkes dilediğini yapmakta hür saygı duyarım ama en çok da savaş mağduru ülkelerde ya da tecavüz mağduru kadınların dünyaya getirdiği/ getiremediği bebelere üzülürüm o annenin ne hissettiğine yanarım anlayamam çocuğu doğursa her baktığında neyi hatırlar aldırsa acısını taşıyabilir mi?

Kadın olmanın zor yanlarından biri.

0|0
    0|0
  • Ben tamamen karşıyım çünkü Allah'ın verdiği bir can bunu senin aldırmaya ne hakkın var...
    Birinci o çocuk aaa ben burayı beğendim yerleşiyim demedi kendiliğinden gelmedi yani senin suçun Acısını doğacak bir melekten niye çıkartıyorsun
    Ikincisi o bir emanet ve sana verilen bir hediye arkadaşın sana altın kolyesini Parasını emanet etse sen onu yok edermisin çöpe atarmısın
    Yani hiç anlamıyorum madem çocuk istemiyorsun git dizini kır evinde hanım hanım otur öyle değil mi

0|0
    0|0
    • Tecavüz gibi bir durum başa gelmişse geciktirmeden aldırmalı aksi halde bence de cinayet

• Zaten öyle durumda bende aldırılmasından yana olurum çünkü bizim ülkemizde malesef tacevüz olayları da çok bu nedenle canını verende çok aile böyle şeyleri kabullenemediği için olsun kız kendi kabullenemediği için olsun yani Allah böyle durumla karşı karşıya gelenlere sabır versin ama aksi takdirde bir canın alınması çok yanlış

• Hamileliğin farkına varana kadar sinir sistemi oluşmaya başlamış oluyo zaten nerdeyse. Testler bile minimum 2 hafta içinde pozitif sonuç veriyo.

0|0
    0|0
  • Doğru değil.

0|0
    0|0
  • eğer kadın bakamayıp sokağa atacaksa kürtajda bir sakınca göremiyorum.
    hiçbir can doğduktan sonra annesiz kalmayı haketmiyo

0|0
    0|0
  • Gerekliyse aldırsın. Karşı değilim.
    Sen dişi bile değilsin, bir şey düşünmek sana düşmez.

0|0
    0|0
  • günahhhhh beeee

0|0
    0|0
  • Kürtaj bir haktır

0|1
    0|0
  • allah isteyene bu duyguyu yaşatsın o minicik şeyin canına kıymak... düşünmek bile istemiyorum

0|0
    0|0
  • Karşıyım onun yaşama hakkının elınden kımse alamaz annesı bıle.

0|0
    0|0
  • Kürtaj ilk 6 hafta yapılıyor zaten, sinir sistemi oluştuktan sonra yasak.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Olumlu bakıyorum. İsteğe bağlı olanı belirli bir süreye kadar olmalı tabi.

0|0
    0|0
  • Bence bir haktır.

0|0
    0|0
  • hacı bu teknik konu zaten yıllar önce çözülmüş... kendine göre yeniden mevzuya standart getirme.

0|0
    0|0
  • Vicdanımi katletmek zorunda kalmam inşallah bir ömür

0|0
    0|0
  • ne güzel elleri ayakları var onun kıyılır mı hiç

0|0
    0|0
  • Kesinlikle kürtaja karşıyım. Bence o işin günü münü yok. sonuçta bir can.

0|0
    0|0
  • Çok yazık

0|0
    0|0
  • aman allahım kürtajda ne demek ya bu naneyi yemeyecek ya da sonucuna katlanacak resmen CİNAYET bu

0|0
    0|0
  • Tatlı tatlı yaparken iyi ama hamilem kalınınca hemen aldır bari korunsun aşağılıklar Allah belasını tüm katillerin

0|0
    0|0
    • tecavüze uğramış olabilir bu kadın o zaman aldırmasın doğursun mu yani?

• yok ben kürtaja tamamen karşı olanlara karşı yazmıştım onu tek sana değildi yani

• @Kronikkararsız yok ya neden karşı olayım tamamen eğer tecavüz varsa çocuk sakat doğcaksa hayati risk varsa aldırsınlar ama zevk için seks yapıp birde daha fazla zevk için korunmayıp hamile kalıp o cana kıyanların Allah belasını versin işte zevk için bir cana kıyıyor pislikler yatacak yerleri yok

Yükleniyor...