Karadenizliler neden hep zengindir?

Arkadaşlar hep dikkatimi çeken konudur. Tanıdığım tüm Karadenizlilerin zengin olması gerçeği. Şahsen ben hiç açlık sınırında, fakirlik çeken ya da evine haciz gelen bir Karadenizli tanımadım. Sanırım sebebi çalışkan olmaları, inançlı olmaları vs. Ve Karadenizlilerin zengin olanları MÜTEAHHİTLİK, ARABA GALERİSİ İŞİ yapıyor, orta halli olanları ise FIRINCILIK, HAVALANDIRMACILIK, HURDACILIK, İÇ DEKORASYON (Kartonpiyer, Parke vs.) gibi işlerle uğraşıyor. Ama gerçekten para gibi para kazanıyorlar ve çalışkanlar ki hiç fakiri denk gelmedi...
NOT: Bilinenin aksine Türkiye'de şehirdışına ve yurtdışına en çok göç eden bölge Karadeniz bölgesidir.

0|0
11|12

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Deme öyle kızların hepsi KAradeniz'e gidecek şimdi.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• Zenginmiy mişim?
    İyiymiş😂

1|0
    0|0
  • Çalışkanlar ondan. Genelde kadınlar çalışır erkekler kahvede okey oynar ama sanırım bu dediğim eskide kaldı.

0|0
    0|0
    • Oýle bisey yok o tamemen hurafe yalan rizede kadı ve erkekler genellikle beraber calisır atta erkekler daha cok calışır kadın bağ bahce isini fazla yapar dikme islerini filan ondsn oyle gorunur kadın ot keser mesela hergun ot hafiftir kolaydır haftada 3 kere yapar diyelim ama erkekleri calisir haftada bir gun izni olir ondads odun taşırlar veya baska agir isleri aparlar boyke durum yanii

• Trabzonluyum durumumuz iyi evet.. Cogu burdaki kisininde durumu iyi ama istisnalar var tabikide.

0|0
    0|0
  • çalışıyoruz hepimiz ya oturarark başarıya ulaşmaya çalışmıyoruz... yaşlılar bile köylerde fındık bahçelerinde çay bahçelerinde çalışıyolar

0|0
    0|0
  • Yoo biz zengin değiliz :D

0|0
    0|0
  • Rizeli Trabzonlu kimi tanidiysam babası mutahitti başka işte yapmıyorlar:D

0|0
    0|0
  • Fakir değiliz Allah'a şükür. Ama zengin de değiliz ☺

0|0
    0|0
  • Allah a şükür :D

0|0
    0|0
  • benim gördüğüm hep kürtler zengin oluyor , haram para kazanıyorlar gerçi orası ayrıda çoğu kaçakçılık yapıyo fabrikaları felan var , 5,10 tane çocukları oluyor bide

0|0
    0|0
  • Çok aşırı tutumlular çünkü

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• "Müteahhitlik" .. Jip i ya da lüks arabası olan bir müteahhit görürsen sor memleketin ne karadenizden bir yer söyler.

0|0
    0|0
  • İstanbul'un yarısı Karadenizlidir.
    Ve dediğin gibi çoğu, müteahhitlik Fırıncılik vb ile meşguldür. Zik kafalo devletin, devletlik yapmayi beceremedigi ülkelerde, emlak işi uğraşıp da zengin olmayan olur mu hiç? Bkz; Ali Ağaoğlu gibi gömgök sonradan görme zenginler...

0|0
    0|0
  • Valla ofluyum öyle ahım şahım zengin biri değilim orta halli aileyiz çevre var mı var ama bizde para öyle çok değil yani borç bile var :D

0|0
    0|0
  • Allah daha çok versin doğuluyum ve en sevdiğim bölge. İnsanlarını da çok seviyorum vatanına bayrağına herkesden çok sahip çıkıyor. Ve dediklerinden cidden haklısın kafamda soru işareti oldu şimdi :D

0|0
    0|0
  • sen trol falan mısın fakirlik dünyanın her yerinde her bölgesinde mevcut çok uçuk çevrelerde yaşar isen duymazsın bu soruyu sormak için gizli olmaya ne hacet?

0|0
    0|0
    • Sevmeyenler beni de Karadenizli zannedip küfür filan ederler sandım abi yaa :) Konyalıyım halbuki. :D Ama genel olarak bakınca Karadenizli fakir çok zor yani.

• kardeş kötü söz sahibinindir kendini gizlemenin bir anlamı yoktu ama olmuş her neyse dediğim gibi dünyanın en güzel yerlerinde olmasa da hemen hemen her yerde fakirler mevcut işte...

• Çalmayı seviyorlar uyanıklar

0|0
    0|0
  • Reklamları verdi sevgili hemşehrim :) Ama yanıldın... Ege hakkında ne biliyorsun?

0|0
    0|0
    • İzmirde oturuyorum. Burda 5 gün çalışır haftasonu içkiye yatırırlar genelde parayı. Ondan ne zengin olabilir çoğunluk ne de paraları bereketlidir.

• abi vallahi eğer ksk da oturuyorsan bilmelisin k iizmirin %80 i orta gelirli aileler ve gençlerin yegane eğlencesi cumartesi gecesi alsancak gazi kadınlar sokağındaki barlar. ve uzanıp kısalamayan hayat stabdartları :)

• o harcanan para yastık altında mı büyüyor..

• Rizeliyim müteahhitlik yapıyoruz. Çalışmayana sağ el bile yok.

0|0
    0|0
  • Zeki olduklari için

0|0
    0|0
  • Varsa oyle birisi benimle evlensin ya.
    Banada zugurtu denk geldi:)

0|0
    0|0
  • kanumuzda var :D :D

0|0
    0|0
Yükleniyor...