Kapat

Katılıyormusunuz?

Katılıyormusunuz ?
Her sene aynı tantana. Alevilerin evleri isaretlenir sigara içenler dövülür tutmayanlar dövülür.

0|0
3|11

En İyi Erkek Görüşü

• Allaha şükür tüm aile tuttuğumuz için hiç sıkıntı yaşamıyoruz bir ay içmiyorum sigarayı

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 10

• İslam hoşgörü dini, Müslümanların çoğu hoşgörü dışı!

2|0
    0|0
  • yaşadığım şehirde çok alevi vardır hiç böyle birşey yaşndığını duymadım oruç tutmayanda tutmaz bence kişisel yanılgın

1|0
    0|0
  • Mahalle baskısı, boyun eğmek yok. ALLAH özgür bırakmışken kimsenin ibadeti yobazları ilgilendirmez

1|0
    0|0
  • tüm esnafın kepenk kapatması lazım o mantıktan gidersek Erzurum'da bu tip şeylere rastladım bende hatta ufak uşakları bile azarlayanı duydum yolda bişey yiyip içiyor diye

0|0
    0|0
    • Tutamiyorlar sonra sucu başkasına atiyorlar.

• aynen öyle o dövülen gayrimüslimde olabilir kimse bilemez kaş yapıcam diye göz çıkarmanın bir manası yok her türlüğü zorluğa engele rağmen sabredip kendini dizginleyip tutacaksın yolu yordamı budur bunun :)

• bu şaka amaçlı yazılmış birşeye benziyor daha çok :D

0|0
    0|0
  • Bu dinduşmalını nezaman bırakcaksınız gerçekte büyük kavgaların zararalısı siz cıkacaksınız adam şakayapmıs sizin gibi geri zekalılar citi anlamış beyin bedavada siz paralı bulabiliyorsanız kalitelisini alınız hiç çekilmiyosunuz?

0|0
    0|0
    • Benim sakami ciddiye alan sensin zira saka yaptığımı anlamayacak kadar ciddi okumussun.

• Alevilerin kapıları işaretleme olayından bahsetin saka gibi durmuyor gayet citiydi bir ifade simgede belirlememisin espirituer biri olmasan anlamıcan sakayı olup olmadını citti duruyor

• Bir kereden birşey olmaz

0|0
    0|0
  • kimseyi oruc tutmaya zorlayamazsiniz. ama oruc tutana saygi gosterilmelidir. gostermeyenlerin dovulmelerine karsi degilim..

0|0
    0|0
    • Hoşgörü uzak bir kelime belli ki.

• @watedar evet sana gak veritorum. oruc sabri guclendirir sabir ister nefsi terbiyedir. kimse kimseye zorla oruc tutturamaz ama en azindan saygi duyulmali. ayrica ben alevilerin tuttugu oruca saygi duymam demedim. bikmedigm birseyi umursamadigimi dedim. ve alevilerin oruc tuttuklarini da senden ogrendim. bir ay boyunca alevi orucu olsa inan onlara saygi duyar ve disarda yer icmezdim ki ayrica ramazanda disarda o yemek yiyip sigaralarini icenlerin yizde sekseninin kimliginde musluman yaziyor. ben bana saygi duy ben sana duymam demedim. keske herkez bir birine saygi duysa.. ama bu soruyu soran arkadas tam dayaklik. bak medeni bir sekilde bir birimize hakaret etmeden tartisabiliyoruz

• Bence aranizda bir iletisim problemi olmus yoksa o arkadasinda kotu niyeti oldugunu sanmiyorum bir gercegi dile getirmis kimlikte musluman yazmasina soyle bir cevabim var bir cocuk doguyor ve kimligine musluman yaziyoruz cocuk ilerde hiristiyan olamaya karar veriyor yani sadece bir kagit parcasi insaarin neye inandigini belirleyemez alevi vatandaslarin da kimliginde musluman yaziyor ve evet muslumanlardir en basidinden ibadetleri ya allah ya muhammed ya ali diye baslar ama oruc tutuklari zaman sunnilerden farklidir sahura kalkmamak oruc actiktan sonra cok fazla yemek yememek ozellikle et yememek gibi farkliliklari vardir ki taktir edersinki bu sekilde fakirin halini anlamak onlar icin biraz daha kolaylasabilir ama bir cok sunni vatandas bundan haberdar degildir ve onlar oruc tutarken sokakta rahatca yiyip icer ben de cesitli zamanlarda oruc tutum ve insanlarin bir seyler yemesi beni rahatsiz etmez cunku benim orucum sorumlulugu bana ait biraz uzun oldu ozur dilerim

• millet açık açık yiyo kim dayak yiyomuş be kardeşim senin attıgın twetin ben...

0|0
    0|0
    • Erzurumda sokakta sigara içtiği için Ramazan ayında nasıl sigara icersin diyip dalanlara sor.

• Şaka anlayisiniz hiç yok yahu ağlama tamam.

• sen şaka zannet yaşa

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 2

• nerede alevilerin evleri işaretleniyormuş hangi çağda yaşıyorsunuz siz

0|0
    0|0
  • Senin Alevilerin ne gibi sorunlar yaşadığı hakkında en ufak bir bilgin var mı acaba

0|0
    0|0
    • Elbette yok buda soru mu.

• o zaman onların şaşadıklarını basitede alamassın herkesin inancı kendine artık şu dar kafanızı açın isteyen istediğine inanır

• Kim bilir soruyu nasıl oludun. Aleviler ne alaka?

Yükleniyor...