Üşengeçlik çağımızın hastalığı mi? Üşengeçlikle nasıl baş edilebilir?

Üşengeçlik çağımızın hastalığı mi ?  Üşengeçlikle nasıl baş edilebilir?

0|0
16|11

En İyi Erkek Görüşü

• Klasik bir cevap olacak fakat aslına bakılırsa üşengeçlik tamamen zihninde yapacağın eylemi büyütmenden kaynaklanıyor. Aslında ilk adım atılsa çorap söküğü gibi gelecek lakin o ilk adımı atarken çok fazla düşünmek insanı üşengeçliğe sürüklüyor. Bu konuda iki yöntem kullanmanı tavsiye ederim.

1- Delilik yapmak : Delilik yapmaktan kastım oturduğunuz yerden bir anda kalkmak ve içinizden sanki yapacağınız eylemi bölmelere ayırmak. Örneğin masanın üzerini toplayacaksınız. masanın üzerinde kaldıracağınız şeyleri belirleyin ve kafanızdan tahmini bir zaman dilimi koyun. Bu sayede aslında yapacağınız işin ne kadar kısa süreceğini anlayacak ve bilinç altınızı hazırlamış olacaksınız.

2- Kafanızda işleri belirleyip zaman dilimi koyun fakat bu konuda çok fazla beyin fırtınası yapmayın : Yapacağınız iş üzerinde çok fazla düşünmek işi gözünüzde büyütecektir. Bu bağlamda yapacağınız işi hemen düşünüp yapmanız üşengeçliğinizi bir nebze azaltacaktır.

Bunca şeyi yazdıktan sonra bana sorarsanız : Ben aslında pekte üşengeç biri deği...

1|0
    0|0
    • Bazen acayip üşengeç oluyorum baktım annem sinirli ve bana iş buyuruyor... Üşengeçligı atamıyorum üstümden. kalkamıyorum yani ordan sonra avazım çıktığı kadar çığlık atıyorum bazende kahkaha 😁 anca öyle kendime geliyorum ;))) ana her zamn ise yaramıyor tabi :) teşekkür ederim bilgilerin için 👋

• Ben teşekkür ederim o keyif bana ait. Okuyup bir de üzerine isteğimi kırmayan biri.. Oldukça da neşeli bir insan. Bu güzel eğlenceli anların hatırına demin istediğim isteği her gece tekrar etmen beni ayrıca mutlu eder. Bu gün İzmir'de sabaha karşı soğuk olacak üzerine hafif bir pike örtmeyi unutma. Gecen papatya koksun.

• Çok teşekkür ederim iyi geceler 👋 😇

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 10

• Amaan kim çözecek bu sorunu

1|0
    0|0
  • o kadar üşeniyorum ki berbere gidemiyorum millet de zevkten sakal bıraktım sanıyor

1|0
    0|0
  • Çok derin bir konu bu. Motivasyonla da çok yakın bağı var, mesela üşendiğin şeyleri yaz desem nerdeyse hepsi sevmediğin şeylerden oluşuyordur. Sevgilin (varsa) hadi kalk dünya turuna çıkıyoruz dese üşenmezsin mesela ya da sen açken önüne en sevdiğin yemeği koysam yemeye üşenmezsin. Üşendiğin şeylere motive olmaya, yaptığın takdirde sana ne getireceğine bak ve yapmaya çalış, baktın yine olmuyor ölüm kalım meselesi değilse de vazgeç herşeyi yapmak zorunda da değilsin.

1|0
    0|0
  • Galiba

1|0
    0|0
  • hastalığıı

1|0
    0|0
  • aynen öyle

1|0
    0|0
  • Resim sahane :D