Zorunlu din dersleri kaldırılmalı mı?

Zorunlu din dersleri kaldırılmalı mı?

0|1
14|19

En İyi Kız Görüşü

• Seçmeli dahi olmasın, tamamen kaldırılsın.
    Gerçi ben ortaokulda söylediklerimle herkesi birbirine soktuğum için din derslerini eğlenceli bulurdum.

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Elbette tamamen kalkmalı. Din dersini seçmediğini düşünelim bir öğrencinin, sonuç ne olacak? Fişlenecek elbette.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 13

• Neden çocuğumu ateist olarak yetiştireyim?
    Bir ateist çocuğuna din dersi vermiyorken hemde.
    İstemeyen okulda din dersi aldırmayabiliyor. mahkeme kararı yeterli.

0|4
    0|0
  • Bence zorunlu kısmı kaldırılabilir, ülkemiz %90 dan fazlası Müslüman evet ama Müslüman olmayan kısmada saygı duyma açısından seçmeli olabilir, din dersi kalkmaz ama zorunlulugu kalkar yani isteyen Müslüman öğrencilere ders verilir ki bu orta okul-lise döneminde cok ise yariyor genelde herkesin din dersi 100 dür 😂 istemeyen Gayri Müslüman vatandaslarda istemiyorlarsa din dersi gormezler yani secmeli daha iyi olabilir

0|2
    0|0
  • Bilmiyorum ama etkili olduğunu da sanmıyorum.

0|2
    0|0
  • Herkesin ayni inanisa sahip olmasini bekleyemez kimse bu gibi seyler secmeli olmali isteyen faydalansin

0|1
    0|0
  • Kesinlikle kaldırılmalı. Sanıldığı gibi bu ülkenin %90 ı müslüman filan değil. Kimlikte yazıyor olması bunu göstermiyor. Tanıdığım bütün ateistlerin kimliğinde İslam yazıyor. Kimse buna zorunlu bırakılmamalı. Nitelikli bir bilgi de verilmiyor zaten o kitaplarda. Her sene aynı şeyler farklı cümlelerle yazılıp önümüze koyuldu.

0|1
    0|0
  • Kalkmalı

0|1
    0|0
  • Bence kaldırılmalı secmeli olarak olmali. İlgi alanında olan secsin

0|1
    0|0
  • Zorunlu olmamalı

0|1
    0|0
  • Evet seçmeli olmalı

0|1
    0|0
  • Kaldırïlmalı, insanlar istemedeği derse neden girsin, seçmeli olmalı

0|1
    0|0
  • asıl ana sınıfı yerıne dın egıtımı dort dortluk verılebılseydı tum sorunlar cozuludu

0|3
    0|0
  • Evet

0|1
    0|0
  • 13 14 yaslarinda seks yapan var din mi zorlarina gidecek

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 18

• kesinlikle kaldırılmamalı ama içeriği değiştirilmeli Hristiyanlık ve musevilige daha fazla yer verilmeli esas sorun üniversitelerde ilahiyat Fakültesi deniyor İslamiyetten başka bir şey öğretilmiyor ya adını değiştir İslami Bilimler Fakültesi koy ya da adına yakışır eğitim ver

ama din dersi kesinlikle zorunlu olarak kalmalı ideolojik bakmaya gerek yok bu Hürriyet meselesi değildir kültür meselesidir ama bizim insanımızda erken omuzda bu şekilde düşünmüyor Ona bakılırsa Adam çocuğunu okula göndermek istemiyor çocuğu da istemiyor Bu da onun Hürriyet mindir?

0|2
    0|0
  • Kaldırılması gereken aslında muzir nesriyattır. Tüm ateist ve gayri Müslim inançları, fikir akımlarını empoze eden yazarlar ve kitaplar yasaklanmalı. Din eğitimi 6. Yaştan itibaren zorunlu verilmelidir.

1|3
    0|0
  • Bu müfredattaki din dersi gereksiz..

Bir insana secde etmeyi teşvik etmeyen din dersinin kıymeti yoktur..

Efendimiz'i (asm) sevdirmeyen, özendirmeyen din dersinin kıymeti yoktur..

Müfredat adam olmadıkça gereksiz bir ders..

#Vesselam

0|1
    0|0
  • Din dersini zaten imam hatipler veriyor. Ekstra olarak normal okullarda okutulması yanlış. Ha bu arada din kültürü ve AHLAK bilgisi dersi olmasına rağmen tüm ders dini konular üzerine işleniyor. Dua ezberle geç... Millete önce ahlak lazım. (Ahlak lafımı sadece örtünme olarak anlayanlara zaten sözüm yok...)

0|2
    0|0
  • 15 yaşından aşağıdakilere dini ders verilmediği için büyükdükçe katil, tecavüz, hırsız, terörist oluyorlar...

1|4
    0|0
  • Din dersi kaldırılmamalı arkadaş.
    Öldükten sonra anamızın babamızın ardından ayet okumayalım mı?
    Evlatlarımız ardımızdan okumasın mı?
    Neyin günah,
    neyin haram,
    Neyin iyi/kötü olduğunu din sayesinde öğrenmeyen başka türlü öğrenemez.
    Kimse demogoji yapmasın, biz böyle gördük atamızdan...
    Geç olur, dönemeyiz hatamızdan...
    Allah muhafaza sürülürüz vatanımızdan...
    Vazgeçmeyiz Yaradanımızdan.

1|0
    0|0
  • acaba kaç kişi islamı tam anlamıyla tanıyor ki röportaj yapmışlar insanlarla 4 büyük meleğin ismini sormuşlar biri adem demiş biri isa demiş biri bilmem ne demiş

1|1
    0|0
  • Kimse adam akıllı dinlemiyor ki

0|1
    0|0
  • Zorunlu din dersi kaldırılmalı seçmeli din ders olmalı.

0|1
    0|0
  • Yeni doğmuş çocuğun kulağına ezan okuyacak kadar sapıtmışlar bunlar okuldan kaldırsan kuran kursuna gönderirler zorlar

0|1
    0|0
  • Seçmeli olsun, tabi seçecek olursa.

0|1
    0|0
  • Bence din dersi 4 5 yaşına alınmalı belki böylelikle daha duyarlı daha güzel bir toplum olabiliriz. Hayırdır ne bu din düşmanlığı senin Peygamberin ölürken bile seni beni düşünmüş Azrail a. s ümmetimin bütün ölüm acısını benden al demiş o kadar çile çekmiş senin bu tavrın ne böyle yazık gerçekten insanoğlu gerçekten nankör

0|0
    0|0
  • Gayrimüslimlere zorunlu olmasın fakat müslüman bireylere zorunlu olsun

0|1
    0|0
  • Hayır tabikide. Ama adam akıllı verilmesi lazım şu an ki gibi değil.

0|0
    0|0
  • isine gelmediklerine arti vermemissin

0|0
    0|0
  • kaldırılsın tabi aleviler var şii ler var, nusayriler var, dinsizler var. ayıptır günahtır, zulumdur

0|1
    0|0
  • Çocuğa din anlatılır mantıklı gelmezse kabul etmez zaten. Sanane?

0|0
    0|0
  • Dİn Kültürü Ve Trafik ve İlk Yardım dersi sadece öğrenim değil aynı zamanda eğitim. Sadece günah olduğu için kötülük yapmayan birçok birey var. Ayrıca birisi Müslüman olmasa bile genede bu dersi alsın. %99'u Müslüman olan bir ülkede yaşadığından İslam dinini de bilmiş olur. Genel kültür açısından bak.

1|1
    0|0
    • %99 müslüman mı :D :D :D hiç güleceğim yoktu.

Türkiye'deki ermeni nüfusun çoğunluğu hristiyandır, bazı kürtler zerdüşttür, 5 milyon civarında da ateist, agnostik vs var.
      %99 falan değil!

• Dostum bu sayımlar kimliğin arkasındaki din bölümüne göre yapıyor. İnanmayanlar da kimliğin arkasındaki ''İslam'' ibaresini kaldırsınlar o zaman. Yani bu istatiksel bir değer, tutupta yoldan millet çevirip sen Müslüman mısın diye sormuyorlar. Daha bir şey bilmiyorsun, konuşuyorsun.

Yükleniyor...