Yardım edin arkadaşlar ne yapmalıyım sizce?

Bugün pazara gitmiştim arkadaşlar yerde 100 tl buldum aldım direk fakat ne yapacağımı bilmiyorum camiye bağışlamak istiyorum bir yandan da almak istediğim bir kaç şey var onları mı alsam diye düşünüyorum ama haram etmişse o insan bu da çok kötü bir şey.. Lütfen yardım edin :(

0|0
5|3

En İyi Erkek Görüşü

• sahibi bulunabilir bir mevzu ise ara bul tabiki. bu tarz harama girer.. ama yerde bulmuşun yav. büyük bir miktar olsa neyse üç kuruş para. at cebe gitsin. yok gunahı.

0|0
    0|0
    • Üç kuruş para dediğin 100 tl :D

• Bana göre para valla öğrenci olduğum için

• sahibini bulmak için peşine düşülecek bir para değil yani. benim kadar zühürt değilsindir emin ol :)

En İyi Kız Görüşü

• kendin harcayabilirsin , sıkıntı olmaz , haram degil.

0|0
    0|0
    • Emin misiniz haram olmadığına dair? Araştırdım haram diyor

• hayır yaa , gidip sahibini bulamayacagına göre.
      ben haram degil diye biliyorum , o kadar büyük mıktar degıl cunku 100 tl sadece

Erkekler Ne Diyor 2

• aslında belki de bir fakirin son umut parası beklide bir kötü zenginin parası... işte bunları bilemediğimiz için en doğru seçim o parayı en çok ihtiyacı olan birine bağışlamak diye benim görüşüm...

0|0
    0|0
    • Haklısın kardeşim aynı fikirdeyim

• Kim olduğunu bilmiyor etmiyorsun bişey olacağını sanmam

0|0
    0|0
    • harama giriyor of ya

• Üzgünüm aynı fikirde değilim ben bunun vebalini üstüme alamam

• Aç madem bak nereye bakacaksan Kuran'a ayetlere hadislere sonra al amacım al çatur çutur harca demek değil belki lazım olduğu için sana gönderildi belki kaybeden inşallah ihtiyaç sahibine gitmiştir en azından vardır bir bunda da bir hayır demiştir müslüman inançlı insan öyle hemen Boğaz'ında kalsın haram zıkkım oldun demez benim bildiğim senin durumun için söylüyorum olmadı bildiğini yap yani nedir

Kızlar Ne Diyor 4

• Belediyeye götür derim

0|0
    0|0
    • Belediye napsın ki

• Sahibini bulurlar diye dedim ama sen o küçük yerlerde olur. Olmadı o parayla sokak hayvanlarına falan yardım et ben öyle yapmıştım

• Yerde bulduğunu harcamak da günah bağışla camiye

0|0
    0|0
  • Bagisla

0|0
    0|0
  • Bence birini sevindirebilirsin ihtiyacın varsa da kendin alabilirsin. Küçükken parka her gittiğimizde para bulurduk anneannem de Allah istemese onu sana göstermezdi derdi hep

0|0
    0|0
Yükleniyor...