Atatürkü sevmek zorundamıyız?

olmasaydı olmazdık. en büyük türk atatürk

şimdi bizler atatürkcü olunca çağdaş. medeni, sosyal, demokrat, ilerici aydın, elit tabaka atatürkcü olmayınca da gerici yobaz bağnaz arapcı bin ladinci irancı dinci örümcek kafalı bağnaz yobaz mı oluyoruz?
atatürkü sevmek farzmıdır ayetmidir hadismidir sünnetmidir şatmıdır zorunlulukmudur toplumdan dışlanıp hor görülmemek için zaruretmidir?

2|1
14|13

En İyi Kız Görüşü

• Oh be sonunda şuna itiraz eden bir genç. Nefretim yok benim. Ama sevmem yani.

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Aynı kafadayız. Adam sonuna kadar haklı

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 13

• Atatürk Türkiye'nin kurucusudur

2|5
    0|0
  • Kimse sev demiyor ama saygı duyacaksın

0|3
    0|0
    • en az kemalistlerin dine duydukları saygı kadar saygı duyacağımızdan emin olabilirsiniz

• Kemalistim, Elhamdulillah Müslümanım ve oruçluyum:)

• ist-izm boş ideolojiler yıkılmıştır artık

• Saygı duymak zorundasin

0|2
    0|0
    • en az kemalistlerin dine duydukları saygı kadar saygı duyacağımızdan emin olabilirsiniz

• Aslını inkar etme yazık olur.

• aslımı asla inkar etmedim etmemde mustafa kemalide inakr etmedim hiç bir zaman

• Hayır sevmeyebilirsin, ben de severim ama bu Atatürk diye yırtınanlar kadar sevmiyorum.

1|1
    0|0
  • tabiki değiliz. Olmasaydı olmazdık diyenler Kuran da öyle bii ayet mi var? o olmadan da biz vardık olmasaydı da var olacaktık

1|1
    0|0
  • Bu soru ''Beynimiz olmak zorunda mı? Yani kalp falan bizi idare etmez mi?''gibi bir soru.
    Barındığın vatanın daimi kurtarıcısıdır o.

0|1
    0|0
  • Atatürk'ü sevme, Erdoğanı sev sen bence bu arada elit tabakadan sonrasını okumaya gerek duymadım

0|2
    0|0
    • işte tedavilik bir ön yargı kefal atladı hemen yok ben atatürkcüyüm kesmeyen tahtakıçım kemale oy veriyorum gezide de en ön saftaydım hoşuna gittimi medeni özgür kız

• Özgür kız dediğin 38yaşında kekoli Sen önce senden 10yaş büyük biriyle nasıl konuşman gerektiğini Öğren sonra Atatürk falan tartışırsın.

• @Albattros_ :) :)

• Ama saygı duymak ZORUNDASIN.

0|2
    0|0

• Atatürkü sevmek gibi bir zorunlulugunuz yok fakat saygı duyulmalı

0|2
    0|0

• Sevmeyen sevmesin.

0|1
    0|0
  • Hayır sevip sevmemek sana kalmış birşey hakaret etme saygı duy yeter

0|2
    0|0

• hayır değilsin zorlamı sevcen

0|1
    0|0
  • Birincisi Türk ve Atatürk 'ü büyük yazmak zorundasın bu saygıdır. Nasıl Atatürk'ü sevmek zorunda değil ama saygı duymak zorunda olduğun gibi.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• ilk 3 cümlen tamamen doğru
    son cümleyide şöyle düzelteyim
    Dünya çapında Türkler Atatürk ü çok sever
    kürtler ve araplar başta olmak üzere yunan ingiliz fransız... genelde Atatürk ü sevmez
    ama normal bir şey savaşıp hezimete uğratıldığın kişi sevemezsin

1|1
    0|0
  • Sevmeyebilirsin ama saygı duyucaksın

1|2
    0|0
    • en az kemalistlerin dine duydukları saygı kadar saygı duyacağımızdan emin olabilirsiniz.

• Bu ülkede yaşayıp Atatürk fikirlerini sevmeyen insanlar genellikle yobaz düşüncelerin savunucuları olduğundan öyle bir algı oluşmuş olabilir. Ne olursa olsun, birini bir düşünceye zorunlu kılmak yanlıştır, faşistliktir. Ancak mesela senin soruyu sorarken ''Atatürk'ü sevmek farz mıdır, ayet midir, hadis midir sünnet midir?'' diye sorman da bence bir faşizm. Bu bahsettiğin şeyler kişisel inançlar ancak sen herkes bu düşüncede olmak zorundaymış gibi, herkesin bu düşünceye inandığını var sayar şekilde soruyorsun. Bu ülkenin kurucusunu sevmiyor olabilirsin (nedense?) Bu konuda da kimse sana saygısızlık edemez (sen etmediğin sürece)

1|1
    0|0
    • en az kemalistlerin dine duydukları saygı kadar saygı duyacağımızdan emin olabilirsiniz.

• Sevince şöyle, sevmeyince böyle olmuyorsun.
    Sevmeye de hakkın var, sevmemeye de...

Fakat önemli bir husus var; Atatürk dediğimiz kişi, tüm dünyanın saygıyla andığı, ülkesine büyük hizmetler sağlamış, zamanına göre ciddi ilerlemeler kaydetmiş, oldukça akıllı bir devlet adamı. Dolayısıyla "vatanımı seviyorum" diyebilen herkesin Atatürk'ü sevmesi en doğal sevgilerden biridir.

Günümüz siyasetçileri Atatürk'ü kirlettiler. Bak, burada parti adı vermiyorum; çünkü hepsi el birliğince Atatürk'ü kullandı ve kirletti. Bu durum yıllara yayılınca halk cephesinde bir takım fikir ayrılıkları oluşmaya başladı. Bir adama 40 gün deli demişler, sonunda deli olmuş misali; sürekli Atatürk üzerinden kirli haberler ve oyunlar yapıldı. E dolayısıyla gel zaman, git zaman "sevgisi daim olmayan kesimce" Atatürk sorgulanır, hor görülür oldu.

Atatürk, ilah yapılmıyor fakat o'na değer vermeyen kesim, öyle yapılıyormuş gibi göstererek yanına yandaş ediniyor. Bu tuzağa düşülmesin. Atatürk de hepimiz gibi etten, kemikten. En büyük farkı zekası, cesareti ve tam bir devlet adamlığı olması.

Uzun lafın kısası, Atatürk'ü; ülkeni bağımsızlığa kavuşturduğu için, kadına seçme ve seçilme hakkı verdiği için, dönem şartlarında fabrika kurup istihdam sağladığı için, eğitimi getirdiği için, din gibi yüce bir duyguyu kirli devlet işlerinden ayırdığı için, uluslararası alfabeyi sana kazandırdığı için sevmek istemiyorsan, bir şekilde saygı duymak zorundayım; tıpkı senin Atatürk'e sevmesen de saygı duymak zorunda olduğun gibi...

Selamlar,

0|0
    0|0

• Ben ev içi hayatını bilmiyorum. Ama bir söylentiler var. Latife hanım'la çok olaylar varmış gibisinden. Ama saygım sevgim sonsuzdur

0|1
    0|0
  • Zorunda değilsin

0|1
    0|0
  • Sevip sevmemek herkesin kendi görüşü. Yaptığı yanlışlarda olmuştur ki o şartlarda yapacağı başka seçenek olmadığındandır. Ama bu gerçektir ki mustafa Kemal Atatürk dünyayaya yarım asır hükmetmiş osmanlının yıkılış döneminde elinde kalan topraklardan hatta bölünmüş olan toprakları düşman almadan yaptığı milli mücadele ile Türkiye cumhuriyetinin kurucusudur. Onu sevmeyen dindardır vs gibi şeylere kapılmadan bilinmelidir ki dindarıda ateistide köylüsü şehirlisi eliti varoşu hepsi minnet duymalıdır. O ve silah arkadaşları bu ülke için hayatlarını hiçe saydı.

0|0
    0|0
  • Allah i bile sevmek zorunlu kilinmamis.

0|1
    0|0
  • semsiye ters döndü zaten artik

0|1
    0|0
    • mevsim icabı neylersin

• burada ekvatoral iklim olmadigi icin mevsim yine degisecek elbet :))

• çok beklersin gülüm:)

• Çocuğumun dinini seçmesine izin vericem diyenler
    Çocukken kendilerine zorla sevdirilen şeyleri unutan kişilerdir

Hicbir vakit bir insana aşırı baglanilmaz
    Vatan adına çalışmış herkesi eşit severiz

Sevdik diye de onun gibi yaşamak zorunda degiliz

Tarih üzerinde de koruma yasası çıkarılan bir başka lider yoktur

0|0
    0|0
  • Ya seve seve seveceksin ya da s... s... anladın sen.

1|1
    0|0

• Elbette hayir. isteyen sever istemeyen sevmez

0|0
    0|0
Yükleniyor...