Siyasi görüşünüzün uyuşmadığı insanları sevebilir misiniz?

Herkes siyasi görüşünün uymadığı insanlara saygılı olmalı zaten, peki sevebilir mi?
(Aşk anlamında değil)

2|0
31|42

En İyi Erkek Görüşü

• Hayır..
    Atatürk'e düşman olan ve ülkeyi aptalcasına çıkmaza sürükleyen insanlara sevgi değil ancak kim duyabilirim..

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Hepimiz aynı görüşte olmak zorunda değiliz, bu nedenle saygıda duyarım, severimde. Kaldı ki kendi ailemin içinde bile hepimiz ayrı telden çalıyoruz, bir çok arkadaşımla da aynı görüşte değiliz. Bunlar hayatın renkleridir, herkesin aynı düşündüğü ve aynı bakış açısına sahip olduğu bir dünyada yaşamak istemezdim şahsen, sıkıcı olurdu...

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 41

• Apocu ve tayyipciyle anlaşamam. Vatan bayrak sevgisi olan adamla anlaşırım.

2|8
    0|0
  • Kendi fikrime yakın insanlardan daha çok severim.
    Bu sevgiyide benim düşünceme saygılı olduğu takdirde diyerek kısıtlamam.
    Kimseden saygı, hoşgörü ya da anlaşılmayı beklemiyorum ve karşıtım olan her düşünceyi, düşünceyi üreteyen kişiyi seviyorum.

Bu bağlamda benim için iki şey söylenebilir.
    Birincisi çok hümanist hoşgörülü olduğum, ikincisi kendi düşüncemi sağlam temellendirdiğim. Hangisi olursa olsun karşıtlığı ve karşıtlık yapanlara karşı ayrı bir sevgi beslerim.

1|0
    0|0
  • Hdplileri bir de kızıl derece komunistleri sevmem. Bu iki zumreye saygili da degilimdir.. zararlidir onlar. neden saygili olayim?

1|1
    0|0
  • Dört arkadaş aynı evde kalıyoruz. Çocuğun teki ülkücü teki hdp li. Benim dinle pek ilgim yok ve çok abartılı olmasa da solcuyum komünizme ilgim var arkadaşımın birisi ise çok dindar sürekli namazını kılar ve akp li. Biz dördümüz beraber iki yıldır kalıyoruz ve hiçbir problem yaşamadık. Üçünü de çok seviyorum.

Önemli olan karşılıklı anlayış. Anlayışlı olduktan sonra herkes herkesi sevebilir...

1|0
    0|0
  • Aslında tek gereken saygıdır kabullenmektir evet siyasi görüş düşünce yapısını gösterir algılayış biçimini tepkisini falan yalnızca doğru bulmaz ve saygı duyarsan devam edebilir bu konuda muhabbet etmezsin edeceğin Zaman'da empati va anlayışla münakaşa edersin baktın olmuyor sarılır uyursun 😂👍🏻 illa ikna etmek zorunda değilsindir ben yapabilirim herkes yapar mı yapabilir mi bilemem

2|0
    0|0
  • islam düşmanı bir arkadaşım var. bende inançlı biriyimdir. birbirimize atar dururuz boyuna ama aramız çok iyidir. benim gibi de çok insan vardır eminim. farklı görüşlerden bir sürü insan var. illa karşı karşıya geliyor herkes.

1|0
    0|0
  • Severim elbette. Fakat akp seçmeni genellikle düşünmeyen kesim olduğu için engelliyorum.

2|1
    0|0
  • severim tabiki :D

1|0
    0|0
  • Aşırı zıt bir kutup değilse severim elbette...

1|0
    0|0
  • Severim

1|0
    0|0
  • Hyr...

1|0
    0|0
  • Evet severim ve yakın arkadaşlarımın hiç biriyle siyasi görüşüm aynı değil.

1|0
    0|0
  • herkesin vardır çevresinde farklı siyasi görüşü olan arkadaşları

1|0
    0|0
  • Hakaret etmediği sürece konuşurum

1|0
    0|0
  • Sevdiklerimle siyasi meselelere girmemeyi tercih ediyorum.

1|0
    0|0
  • elbette.

1|0
    0|0
  • Pkkyı desteklemedigi surece evet anlaşırım

1|0
    0|0
  • Anlaşabilriim tabi siyaset konuşmassak tabii ama kesinlikle apocu olmayacak veya tayyipçi benim için fark yok aralarında

1|0
    0|0
  • Severim önemli olan insanlığı

1|0
    0|0
  • Severim pekte bir önemi yok

1|0
    0|0
  • dostlarımla siyaset konuşurum arkadaşlarımla asla konuşmam

1|0
    0|0
  • HDP hariç hepsiyle anlaşırım

1|0
    0|0
  • Ben test ettim siyaset konuşmazsanız sıkıntı olmuyor :)

1|0
    0|0
  • Severim

1|0
    0|0
  • Evet severim

1|0
    0|0
  • severim hatta taban tabana zit olan goruste bir arkadas grubumuz var hep beraber takiliyoruz :D

1|0
    0|0
  • aşırı HDP sempatizanı ve aşırı komunist kişilerle uyuşmam.

1|0
    0|0
  • Anlaşırım her türlüsüyle. saygı da duyarım.

1|0
    0|0
  • Uyuşmasada insandır salla gitsin için temiz olsun yeter

1|0
    0|0
  • Zaten her bir b*ku hallettik karşı tarafla, tek sorun siyasi konu kalmıştı

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    11

Kızlar Ne Diyor 30

• Aşk anlamında imkansız da , tamamen zıt olmadığı sürece sevebilirim. Hatta arkadaşlarımın çoğu Akp'li :D Samimiler hariç tabi ^_^

1|0
    0|0
  • siyasi konulara girmezse severim

1|0
    0|0
  • birbirlerinin siyasi görüşlerine saygı duyulduğu sürece anlaşabilirsin ve sevebilirsin de :) benim de değişik uç görüşlerde arkadaşlarım var ama birbirimize karışmayız :)

1|0
    0|0
  • Destekleme sebebine göre değişir. Söyleyecek çok şey var ama sanırım açık yazmak doğru olmaz.

1|0
    0|0
  • En yakın arkadaşımla siyaset konusunda çok zıt düşüncelere sahibiz ama çok çok çok seviyorum 😇

1|0
    0|0
  • severim herkes benim gibi düşünücek değil

1|0
    0|0
  • Valla ben pek siyaset anlamam, konuşmam, yapmam. O kişi de bana saygı duyacaksa sıkıntı yok. Ama şimdi düşünüyorum da hdp falan tutarsa sevmem gibime geliyor

1|0
    0|0
  • Elbette hoşgörü sart

1|0
    0|0
  • Severim arkadaş olurum. hic sorun degil tabi benim gorusume saygi duyuldugu surece.

1|0
    0|0
  • Siyasi görüşümün uyuşmadığı çok insan var ve hepsini de seviyorum çünkü aramızda saygı var saygının olmadığı yerde de sevgi olmaz zaten

1|0
    0|0
  • Severim saygiliysa ve goruslerimiz hakkinda konusurken saldirgan bir tavri yoksa bu sekilde bir suru arkadasim var

1|0
    0|0
  • Siyaseti ve siyaset yapmayı sevmem zaten karşımdakini severimde saygıda duyarım sıkıntı yok :)

1|0
    0|0
  • En yakın arkadaşlarımla farklı siyasi görüşlere sahibiz.

1|0
    0|0
  • Bir yere kadar saygı duymakla birlikte evet. Ama konu benim ideolojime hakaret boyutuna ulaşırsa sevmek zorunda hissetmem..

1|0
    0|0
  • Evet

1|0
    0|0
  • Severizzzzzz

1|0
    0|0
  • Severim ama bir parti hariç :D

1|0
    0|0
  • sevilir tabi zaten insan sevdikleriyle siyaset konuşmamalı

1|0
    0|0
  • İnsan oldugu surece sorun değil

1|0
    0|0
  • genelde uyuşmayan insanlarla anlaşırım zaten

1|0
    0|0
  • Var oyle arkadaslarim 10 parmagin 10u da ayni olacak degil

1|0
    0|0
  • sevilebilir

1|0
    0|0
  • Karsilikli saygi ve sevgi cercevesi icinde neden olmasin

1|0
    0|0
  • Vatan bayrak sevgisi olmayanları sevemem

1|0
    0|0
  • Evet

1|0
    0|0
  • Evet sevebilirim öyle çok arkadaşım var ama siyasete girmiyoruz

0|0
    0|0
  • Sevilir :) Bence cok ucuk olmadigi sürece (Pkk) , hos bile olabilir 😄 Heyecan olur biraz hep ayni mi olcak hersey 😂

0|0
    0|0
  • Severim insanı görüşüne göre ayıran ahmaktır zaten herkes aynı dusunemez.

0|0
    0|0
  • Kişiliğinden başka hiçbirşey umrumda değil ne ırkı ne cinsi ne siyasi görüşü

1|0
    0|0
  • Sevgılım falan deılse sanmıyorum

1|0
    0|0
Yükleniyor...