Kapat

Periscope nedir? Neden kullanılır?

Sürekli duyardım birkaç gündür meraktan bakıyorum abazalığın son noktası konuşmalar, sürekli bir beyenilme çabası. Merak ettim nedir bu periscope? Amacı ne? Kullananlat neden kullanıyorsunuz?

0|0
24

En İyi Kız Görüşü

• Geçen yüzyılda telefon icad edildiğinde Amerika'da tutuculsr ayaklanmıştı. O gün gazetelerde yazılan çizilenleri görsen, gözlerine inanamazsın. Telefonun aile kurumunun sonu olduğunu söyleyenler, ahlakın çökme sebebi olarak gösterenler, ev kadınlarının telefon ile başka erkeklerin sesini duyarak ve sesini duyurarak mahremiyetin biteceğini söyleyenler...
    Günümüzde telefonsuz yaşayamıyoruz. Ama telefon sadece bir alet. Masum bir alet. Onu kullananlar ne amaçla kullanıyorsa ona hizmet eden bir alet.

Periscope de kişisel yayın yapma aleti. Sesini kalabalıklara duyurabilme aracı. Telefon gibi. Masum bir alet sadece. Onu kullananlar ne amaçla kullanıyorsa ona hizmet eden bir alet.

Tornavida gibi. İyi niyetli insanların elinde vida sıkmaya yarar. Kötü insan onu alır birinin karnını deşer, cinayet aleti olur.

Simdi tornavida mı suçlu?

Ezcümle: Periscope masumdur.

1|2
    0|0
    • Kullanıyormusun? Gördüğüm kadarıyla insanlar yayın yaptığında, özellikle kadınlar, sürekli bir taciz ve küfüre maruz kalıyorlar, bu saldırıya maruz kalmaya deyiyormu? Belkide bu sistemi icad edenler insanın beğenilme arzusunun gücünü biliyorlardır ve bu kadar tacize katlanmanın nedeni bu arzudur? Malesef masum olan faydalı şeylerin bilinçli ve sistemli olarak kötü niyete bir şekilde yönlendirildiği bir zamandayız. insanların bundan yıllar evvel "aa Ne kadar ayıp..! dediği şeylerden bu gün programlarda insanlar ödül alıyor.
      Bizim zamanımızda çizgi filmlerde sürekli bir hristiyanlık öğretisi aracıydı, onlar suçlumuydu asla çünkü adamlar bunları kendi ülkelerinde yayınlamaları çok haklıyken bizim idarecilerin bizde yayınlaması bence ard niyetliydi. Yani bizim zaflarımızamı yönelik bu icatlar acaba?

• periscope kullanmıyorum.
      kullanacağımı da pek sanmıyorum

• Çok mantıklı bir insan olduğunu bildiğim için bende öyle tahmin etmiştim. Benim sorum beğenilme arzusunun bilinciyle yapılmış bu icadlar bizim zaaflarımıza göremi yapılıyor?

En İyi Erkek Görüşü

• Bir uygulama..
    Canlı yayın uygulaması
    Burya soracağına Google amca daha detaylı cvp verirdi..

0|1
    0|0
    • Dikkat ettiysen baktığımı belirttim benim sormak istediğim kullananlar için ne ifade ediyor? Kullanım amaçları nedir?

• Ünlüler bazen yayın açıyor vs.. ama çıplaklık arayanda çok. Niyete göre değişiyor.

• Bu arada ben hiç kullanmadım. Çünkü bana hitap etmiyor

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 3

• Iki meme görmek için yükle

0|0
    0|0
  • Ben maç izlemek icin kullaniyorum 😊😂

0|1
    0|0