Aleviler en çok nerede yaşar?

Bilmenizi istediğim bişey var ki, aleviler en çok Sivas’ta yaşamıyor. Bu fikri yok etmek istiyorum. Sivas'ın yalnızca iki ilçesinde alevi yoğunluğu var. Merkezde zor bulursunuz alevi. 😒

0|0
9|17

En İyi Erkek Görüşü

• Bn sivasliyim zara ve divrigide var genelde köylerde

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Şehirle falan bir alakası olduğunu düşünmüyorum yaşamanın.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• Evet

0|0
    0|0
  • bu soruda amacı ve niyeti hakkaten anlamadım 2 ilçesi değil sivasın bütün ilçelerinde ve merkez ali bba mahallesinde de alevi vatandaşların yerleşke ve köyleri var.
    Bir mezhebin nerede yaşadığı neden bu kadar merak konusu oldu sende.
    Türkiyenin her yeri kozmopolit bir yapıya sahip artık her şehir ve ilçede her etnik köken ve mezhepten insan yaşıyor.
    Bırakın artık milletin yaradanla arasında olan inancını daha mühim şeylere adapte olun , enerji harcayın.

0|0
    0|0
    • Hayır benim sorunum bazıları tüm Sivas ı alevi sanıyor. Ve bu yanlış merkezde zor bulursun aleviyi sayısı fazla değil. Hadi divriği vs için aynı şeyi söylemiyorum ama bu soruda bildiğin Sivas ı alevi şehri yapmışlardı hiç hoşlanmadım.

• adabını takıl edepsizlik etme eğer devam edeceksen gizli kullanıcıdan çık sıfatınla havla :)

• Diyorum ki sana daha uzatmayalım. Gayet düzgün bir şekilde yazmışım. Ne diye hakaret ediyorsun? İlla laf istiyorsun yemin ediyorum ya.

• Tunceli degil miydi?

0|0
    0|0
  • Ben sadece bunu sorma sebebini merak ediyorum
    neden sordun

0|0
    0|0
    • Soruyu sorma sebebim bazıları tüm Sivas ı alevi sanıyor. Ve bu yanlış merkezde zor bulursun aleviyi sayısı fazla değil. Hadi divriği vs için aynı şeyi söylemiyorum ama bir soruda bildiğin Sivas ı alevi şehri yapmışlardı hiç hoşlanmadım.

• allah soracaktır elbet hesabını

• Ya he he zaten ben alevi düşmanıyım ateşide ben yaktım dkdk. Ne saçma insanlarsınız ya. Soysa derdiniz bu soy hepimizin ben Türküm. Sizin gibiler derken tanımadığın bir insana bu şekilde bir cümle kuramazsın. Dmdkd

• tunceli , mersin , adana malatya , bingol

0|0
    0|0
  • Dersimde yaşar

0|0
    0|0
  • ee ne olacak ki her yerde varlar

0|0
    0|0
  • Ankara İstanbul ve İzmir

0|0
    0|0
  • dünyada yaşar :D
    tunceli
    malatya
    İzmir
    heryerdeler

0|0
    0|0
  • Hic bilmiyom

0|0
    0|0
  • Sivas tunceli malatya elazig

0|0
    0|0
  • Tamam Sivaslılar Alev'i degil anlaştık 😄Olsa ne olur sanki

0|0
    0|0
  • alevlerin içinde yaşarlar...

0|0
    0|0
  • tunceli

0|0
    0|0
  • Yani her yerde yaşarlar İstanbul vs.

0|0
    0|0
  • nevşehir

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Sivas'ta insan mı kaldı? Hepsi göç etmiş neredeyse. İstanbul, Ankara , İzmir'deler. Göç edenlerin 3'te 1'i Sivas'ta şu an.

0|0
    0|0
    • Aynen 300 bin küsür kişi kaldık zaten İstanbul da en çok Sivaslı varmış 😄😄

• Hz Aliyi seven bizdendir der susarım 😊

0|1
    0|0
  • Hataylı arkadaslarımın %95 i alevi

0|0
    0|0
  • türkiyede hatay/adana/mersin

0|0
    0|0
  • Diyarbakırda türk alevi çok doğuda kürt alevi

0|0
    0|0