Aleviler hakkında ne düşünüyorsunuz?

Aleviler hakkında ne düşünüyorsunuz?

Güncellemeler:
Ben de aleviyim. Toplumda cok buyuk bir onyargi var. Boyle nazik ve guzel yorumlar mutluluk verici

0|0
25|15

En İyi Kız Görüşü

• Tarih hocamız dersi bırakıp aleviler pis şöyle yok alevi kızları yabancıların önünde çıplak dolaşır gibi salak şeyler anlatırken tüm sınıf salak gibi onaylayarak dinliyordu bende sinir oldum çünkü babam bize tamtersi şeyler anlatmıştı alevi arkadasları var ve cok severdi överdi, bu hoca boyle aptal şeyler anlatıp çocukların kafasını doldurunca maydanoz olup adamın dediklerini yalanladım cok bozulmuş olacak ki tüm dönem benimle uğraştı hatta o dersten bıraktı beni. Bu yüzden alevi dedikleri zaman bu olay aklıma gelir. canım mahlûk 👇

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 24

• En yakın arkadaşımla bazen birbirimizi yeriz sen inanmıyon aman sen inanıyonda noluyo vs😂oruç tuttugum zamanlarda da elinde yemeklerle gelirdi canım ya işte biz Böyleyiz 😂😂😂😂

0|1
    0|0
  • Severim Alevi arkadaşlarım var

0|1
    0|0
  • Alevi arkadaşım olmadı. O yüzden bir şey diyemeyeceğim.

0|1
    0|0
  • Yarı Alev'i yarı Sünni yim

0|1
    0|0
  • Aleviler candır ..

0|1
    0|0
  • Bişey düşünmüyorum

0|1
    0|0
  • alevi oldukları için toplumun büyük bir önyargısı olduğunu düşünüyorlar bnce yanılıyorlar alevi olduklarından değil toplumun artık her kesiminin birbirine sabrı yok

0|0
    0|0
  • Bilmem bişey düşünmüyorum

0|1
    0|0
  • Hiçbir şey. Severim yani. Sevmediğim tek varlık Hdpliler. onun dışında herkese saygım var.

0|1
    0|0
  • Aleviyim mutluyum

0|1
    0|0
  • Alevileri seviyorum

0|1
    0|0
  • İnsan insandır ya. Ne sunniler var alevilerden kötü. Ne aleviler var herkesten daha temiz. Genelleme yapılcak olsakda alevileri kötü yapan onların içlerindeki kötü insanlardır. Başka türlü onlarda insan seviyorum. Sevmeyende saygı duymak zorunda. Haddini aşmadan.

0|0
    0|0
    • Insan insandir yorumuyla alevileri genelleme yaoarsak kotudur yorumunun ayni cumlede olmasi nasil bir ironidir (!)

• puffff kabahat bende özür dilerim nasıl düşünürseniz düşünün. ben burda alevileri kötüleyen insanlara seslenme amaçla onu demiştim. Ama yok gerçekten kimse haketmiyor

• Hicbişi normal insanlar işte

0|1
    0|0
  • normal insan olarak bakarım ayırmam yani herkese nasılsam ona da öyle hiç bir şekilde ön yargım olmaz

0|0
    0|0
  • Sen niye atmıyorsun ki alevleri. Hem insanların ne düşündüğünü bir önemi var mı

0|0
    0|0
    • Atmiyorsun derken?

• Ayristiriyorsun.

• Ne dusunduklerinin bir onemi yok. Alevi olmaktan da gurur duyuyorum. Sadece insanlar alevileri nasil biliyor merak ediyorum

• Bişi düşünmüyorum.

0|0
    0|0
  • İnsan evladı

0|0
    0|0
  • 6 senelik arkadaşım var çok iyidir..

0|0
    0|0
  • hiçbişey insan işte

0|0
    0|0
  • insanın her türlüsünü severim din şekil şemal mezhep farketmiyor

0|0
    0|0
  • Düşünmüyorum

0|0
    0|0
  • onlarda senin benim gibi insan başka bir düşüncem yok

0|0
    0|0
  • Yıl olmuş 2016 hala kast sistemi'''' getirtmeye çalışıyorlar :(

0|0
    0|0
  • Aleviyim kendimle ilgili bir sorunum yok oldugum kisiyi seviyorum

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• iki gozleri var, dusunup konusabiliyorlar, gunde ortalama 8 saat uyuyorlar, calisiyorlar, okuyorlar. bir insan alevi, sunni, ateist diye hakkinda farkli dusunmek tuhaf...
    insani insan yapan ozellikler dini, mezhebi, etnik yapisi degildir...

2|1
    0|0
    • Bir alevi olarak insanlarin alevilere hakkinda ne dusundugunu merak ediyorum.

• insan olsun yeter, inanc Allah ile kul arasindadir, baskasini ilgilendirmez... Alevi olmak bir ustunluk ya da zayiflik getirmez insana...

• Kültürleri gerçekten çok zengin. Özellikle de deyişlerine hayranım ama şu Kürt milliyetçiliğine alet olmasalar çok daha güzel olacak.

0|1
    0|0
  • Tanıdık bir alevi arkadaşım yok. Sadece buradan tanıdığım biri var o da Alevi. Öz Türk olurlar açıkçası iyi insanlardır.

1|1
    0|0
  • Hic birsey dusunmuyorum normal insan iste, siniflandirmayin insanlari

0|1
    0|0
  • Severim Alevileri.

0|0
    0|0
  • Aleviyim mutluyum...

0|1
    0|0
  • Atalarımızın coğu aleviydi ancak günümüz bektaşi aleviliği ve geçmişteki alevilik çok çok çok farklıdır. Günümüzdekiler genelde pis olur. ve islamı çok saçma yaşar.. Ali kırca.. kemal kılıcdaroglu. Bıyıklarına dıkkat et bunlar hep alevidir. Pek hazetmem iyileride vardır elbette ama bir alevi çokta iyi olmuyor malesef saldırgan tipler oluyorlar ve birşey biliyorum sanıyorlar.. iyi aksamlar

0|0
    0|0
  • Alevisine göre değişir

0|0
    0|0
  • aynı b. kun lacivertiyiz hepimiz. sünnisi alevisi cehennemde buluşacaz

0|0
    0|0
  • müslüman değiller ayrı bir görüşleri var benım ıcın sorun yok benım nasıl olsa hıcbırseye ınancım yok :D

0|0
    0|0
    • Bu düşüncen çok yanlış.

• Oruç tutuyorlar. Kim dedi "tutmuyorlar" diye? Fakat farklı zamanlarda tutuyorlar çünkü oruç İslamiyetle birlikte gelen bir şey değil, İslamiyetten önce de putperestler Zilhicce aylarında oruç tutuyorlardı. Bu yüzden bu durum İslamiyetin kesin olarak "Şu ayda oruç tutacaksınız" dediği bir durum değildir.
      Hacca da gitmezler ve İslamiyet de bu konuda onları suçlamaz. Çünkü Aleviler her yeri Allah'ın evi olarak görürler. Nitekim bizzat Kur'an'da Allah da bunu şu ayetiyle doğrular ve kimse de buna zerre bir şey diyemez: Bakara Suresi :142 -İnsanlar içinden bazı beyinsizler: "Onları, yönelmekte oldukları kıbleden ne çevirdi?" diyecekler. De ki: "Doğu da Allah'ın, batı da. O, dilediğini dosdoğru yola kılavuzlar."
      Yani her yön zaten Allah'ındır. Ezan Alevileri çağırmaz, çünkü onların mezhebine ait bir durum değildir. Onların zaten kendi cemevleri vardır, bu yüzden ezandan rahatsız olabilir.
      Zerre araştırmamışsın belli ki, önce araştır sonra gel, lafla peynir gemisi yürümüyor.

• @MrEGE belkı haklısın abı tebrıkler kazandın you win

• Çok alevi arkadaşı var iyiler

0|0
    0|0
  • onlarin hakkında çok yanlış bilgilere sahip olduğumuzu biliyorum

0|0
    0|0
  • Modern insanlardır. Severim.

0|0
    0|0
  • ah ulan şu pelin yıldırgan denen kızın hastasıyım. guru var ya o. alevileri seven kız. alevileri seviyorsa ailemi de sever herhalde.

0|1
    0|0
    • Ulan :D

• kanka sen güldün de bakalım o gülecek mi?

Yükleniyor...