Nazar değmesine inanır mısınız?

Nazar haktır ve kaderin önüne geçebilecek birşey varsa bu nazardır diye okudum. internette araştırdıgım kadarıyla öyleymiş. bu konuda neler söyleyebilirsiniz? Nazar degen kişi ne yapmalı?

1|0
17|15

En İyi Erkek Görüşü

• Nazardan Korunmak İçin HZ. ALLAH'A, Sığınıp Dua Etmelisiniz.

Ayrıca, Kalem Suresinin 51 ve 52'nci Ayetlerini Okuyabilirsiniz.

Nazar Boncuğu, Vb. Objeler Halk Arasında Yaygın Batıl İnançlara İtibar Etmemelisiniz.

Nazar Haktır Nazara İnanmak Günah Değildir. Peygamber Efendimiz HZ. Muhammed (S. A. V.) ''Nazar (Göz Değmesi) Haktır. Eğer Kaderi (Delip) Geçecek Bir Şey Olsaydı Bu Göz Değmesi Olurdu.'' Buyurmuştur.

Parapsikoloji Dilinde ''Psikokinezi'' Denilen Nazar Yani Göz Değmesi Bir Çeşit Büyülemedir. Baktığımız Kişilerden Ya da Eşyalardan Gözümüzü Bir Çok Defa Alamadığımız Olur. Gözlerimiz Ruhi ve Beyin Gücümüzü En Rahat ve En Tesirli Şekilde Kullanabildiğimiz Organlarımızdır.

Göz Yoluyla Bir Çeşit Hipnoz Olayı Gerçekleşmektedir. Yılanların, Fareyi, Kuşu Ya da Diğer Hayvanları Böyle Yakaladığı Bilinmektedir.

Gözlerinden Gönderdiği Zehirli Şualar Yoluyla Avının Beyin Fonksiyonlarını Bozmakta ve Av Bir Anlık Göz Göze Gelme İle Donup Kalmakta ve Bunun Bedelini Hayatıyla Ödemektedir.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• Nazar dinimiz de var. İnanıyorum elbet.

1|0
    0|0
  • Felak ve Nas suresini, Ayetel kürsi'yi ağzından eksik etmemeli..

Mümkün olduğunca abdestle dolaşılmalı..

Mesela ben, sabah elimi yüzümü yıkarken 30 sn. daha fazla harcayarak abdest alıyorum ;) Fark 30 sn. ;)

#Vesselam

0|0
    0|0
  • bunlar nazarın olduğu ile ilgili hadisler (Nazar haktır.) [Müslim]

(Nazar insanı mezara, deveyi kazana sokar.) [İbni Adiy]

(İnsanların yarısı nazardan ölür.) [Taberani]

(Hoşa giden bir şeyi görünce, “Mâşâallah la kuvvete illa billah” denirse o şeye nazar değemez.) [Beyheki, İbni Sünni]

(Nazar neredeyse kaderi geçecekti. Nazardan Allahü teâlâya sığının.) [Deylemi]

(Kaderi geçecek bir şey olsaydı nazar geçerdi.) [Müslim]

0|0
    0|0
    • bunlarda ayetler arkadaşım nazar haktır : Okunuşu: Ve in yekâdüllezîne keferû lâ yuzligu neke biebsarıhîm lemma semî ûzzîkra ve yeku lüne innehü lâ mücnûn. Ve mâ hüve illâ zîkrun lil âlemin.
      Manası ; Ey resûlüm Muhammed!) O kâfirler, az kaldı ki, (çıkası) gözleriyle seni devireceklerdi. Sana çatlatacak gibi çok hain bir bakışla baktılar. Buyurdu.
      Nazar Değmesine Karşı Okunan Sûreler ve Ayetler:
      (1) Yukarıda geçen ayetler (ve in yekâdüllezî)
      (2) Fâtiha sûresi ve Âyetel-Kürsî
      -Sevgili Peygamberimiz (s. a. v.), Fâtiha ve Âyetel Kürsi hakkında şöyle buyurmuştur: Fâtiha Sûresini ve Âyetel-Kürsiyi bir kimse herhangi bir evde okusa, o gün o evdekilere insan ve cin nazarı değmez. (Deylemi rivayet etmiştir.)
      (3) İhlâs, felâk ve nâs sûreleri,

• kalem sureside benim bildiğim nazar için nuzül olan ayetti

• teşekkür ederim.

• Çok pis inanırım

0|0
    0|0
  • evet bir düğüne gittim, gözlerin çok güzel dedi bir kadın, ertesi gün gözümde kist çıktı, ameliyat oldum

0|0
    0|0
  • Inanmam

0|0
    0|0
  • Sana inanmam

0|0
    0|0
  • İnanirim masallah masallah

0|0
    0|0
  • var öyle bir şey

0|0
    0|0
  • Nazar duası arkadaşım ve sakin cenabet gezme

0|0
    0|0
  • nazar kötü bir durum

0|0
    0|0
  • Nazar vardır

0|0
    0|0
  • inananırım

0|0
    0|0
  • İnanmazdım deyince 1 gün yataktan kalkamayınca inandım mecburen

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 17

• Nazar var evet inanırım anneme derim bu bana nazar edecek diye enerjimi düşürürler bu yüzden kendimi belli etmeyen çerçeve modundayım genelde.

Uzmanlar gözdeki enerjiyi ispatlamış denemesi bedava şu şekilde : önünden giden ya da önünde oturan birinin omuzlarına konsantre olup bak, yapacağı iki şey var ya rahatsızlık belirtisi hareketlerle kendine dokunur ya da dönüp sana bakma ihtiyacı hisseder.

Dinen 3 gulhuvallah bir elham okuruz biz genelde kem gözlerden korusun Allah hepimizi tüm iyileri

0|0
    0|0
  • Evet evet

0|0
    0|0
  • İnanırım.

0|0
    0|0
  • Nazar duası oku bol bol. başkasına söyle sana okusun uflesin. kurşuna kadar yolu var

0|0
    0|0
  • Kesinlikle inanıyorum hatta nazar aldığımı direk anlayan bir insanım gidip babaanneme okutunca nerden bildin nazar aldığını falan diyo :D göz bu işte naparsin

0|0
    0|0
  • Var evet. Bende de çok var. Koruyucu taşıyorum üzerimde.:(

0|0
    0|0
  • İnanırım.

0|0
    0|0
  • İnanirim

0|0
    0|0
  • İnanıyorum

0|0
    0|0
  • inanırım

0|0
    0|0
  • Nazara inanirim, yildizim alcak oldugu icin etkilenirim... o durumlarda kendime dua okurum...

0|0
    0|0
  • Dua okumali. Bana çok nazar değdigine inanıyorum belki de psikolojik bilemem

0|0
    0|0
  • Evet inanıyorum

0|0
    0|0
  • Evet var bana cok degiyor felak nas oku

0|0
    0|0
  • inanıyorum

0|0
    0|0
  • İnanırım

0|0
    0|0
  • inanırım... annemin nazarı çok değer mesela... yolda bir araba gördü çok begendi diyelim "ayyy ne kadar güzel araba" dediği an arabanın kaza yaptıgını biliyorum ben :) annem güldür güldürde ki şevket gibi :D banada çok nazar değer. 2 aydır bisiklet kullanıyorum herkes ne kadar güzel sürüyosun diye diye en son araba çarptı... gerçekten var...

0|0
    0|0
Yükleniyor...