#Goril Boş Yere Öldürülmedi mi?

Amerika'nın Cincinnati Kentindeki Hayvanat Bahçesinde 180 kiloluk, 17 Yaşındaki Harambe İsimli Gorilin Olduğu, Çitlerle Çevrili Hendeğe 4 Yaşındaki Bir Çocuk Düştü.

Olay Fark Edilir Edilmez Yetkililer Çocuğa Bir Zarar Vermemesi İçin Gorili Vurarak Öldürdü.

Öte Yandan Bu Olay Dünya Genelinde Büyük Tartışmalara Yol Açtı.

Kimisi Çocuğun Ailesini Suçlarken, Kimisi de Gorili Vurarak Öldüren Yetkilileri Suçladı.

Tabii Hayvanları Doğal Yaşam Alanlarından Alıp Bu Şekilde Hayvanat Bahçelerine Getirilmeleri de Yeniden Tartışılmaya Başladı.

#SerKan1923

@AsenaKrgzz @kaderimdesin @KntszmLq @siray @Tugbu

@mehcab @Bakırköylüm @Hüzün_Kovan_Kuşu @нейтральны @kaptanpırays @KurabiYe @RdvnSbs @TheKerim54

4|2
13|20

En İyi Kız Görüşü

• evet izlemiştim bu haberi , tabi ki çocuğu kurtarmak ilk önce düşünmeleri gereken şey ama farklı yerlere çekebilirlerdi gorilin dikkatini çocuğu hızlıca kurtarmak için biri inebilrdi oraya veya uyuşturucu silah ile daha erken müdahale edilerek etkisinin daha erken gösterilmesi sağlanabilrdi bence

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 12

• Çocuğa bir şey olursa tazminatla falan uğraşmak istememişlerdir. Yoksa onlar da öldürmek istemezlerdi. Bunlar hep para..
    Ama finans kısmını bir kenara bırakırsak, hayvanları doğal ortamından koparıp hapis haline getirip onlardan korkunca da onlara zarar vermeye hakkımız yok tabii ki!

0|1
    0|0
  • Çocuga sahip cikmayan aile de gorili öldürenlerde suçlu yani bayiltsalardi falan oldurmeyi yanlis buldum. Bir yandanda anne gibi dusununce cocugu koruma ic gudusu olur cocuk agliyor dev gibi bir hayvan falan annenin o an hayvanin ölup ölmemesi degil cocuguna kavusmasi umrunda olur.

0|1
    0|0
  • Ben başka bir videoyu izlemiştim goril çocuğu savuruyodu resmen burda aile suçlu yetkililer de suçlu birilerin ordan düşeceğini göz önünde bulundurması gerekirdi ama çocuk düştükten sonra gorilin öldürülmesi en mantıklı şey bence

0|1
    0|0
  • Burada genel olarak hem ailenin sorumsuzlugu var çocuğun elinden neden tutmazsın tehlikeli hayvanların bulunduğu bir yerde üstelik bu ne rahatlik? Bir diğer hatali da gorili olduren yetkililer , direkt öldürmek yerine neden uyusturmayi denememisler? onuda geçtim bu hayvancagizlarin neden doğal yaşam hakları elinden alınır bütünüyle bakacak olursak ben hem hayvanat bahcelerine hemde pet shoplara karşıyım burada yanlış zaten tamamen onların kafeslere konulmalıdır...

0|1
    0|0
  • Zavallı goril, canavarlar tarafından hapis edilip öldürülmüş sadece bu gözle bakıyorum. Ailesinin saIaklığının bedelini suçsuz gorile ödettiler. Cehennemin dibine gitsinler

0|1
    0|0
  • Ölenin arkasından konuşmamak lazım.

1|2
    0|0
  • O an etkisiz hale getiricek birseyler yapılması daha doğru olurdu,, yazık olmuş

0|1
    0|0
  • yazık hayvana ya.. daha çocuğuna sahip çıkamayan insanlar yüzünden hayvanı öldürüyorlar

0|1
    0|0
  • Hem de nasıl..

Bazı gorillerin bazı ebeveynlerden çok daha yaşamaya değer olduğunu görüyoruz..

0|1
    0|0
  • Maalesef..

0|2
    0|0
  • Bence bayitilica vurması lazım di bişey yapmadı anlamıyorum arkadaş ayı insam parcaiyorlar bişey yapmıyorlar ama goril bişey yapmadı öldürüldü

0|1
    0|0
  • Uyusturunun etki etmesi uzun sürüyormus bu sirada cocugun üstüne yığılabilirdi dogru karar bence

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 19

• Yani o anne baba ne b*k yer anlamadım.. Birde her hayvan yavruyu iyi bilir ve ona göre davranır yani uyuşturucu ile halledilirdi.

0|1
    0|0
  • İnsan hayatı her şeyden önemli bence ama bayıltıcı iğne de vurabilirlerdi.

1|2
    0|0
  • Okuduğuma göre goril o anda bebeğe zarar vermiyordu, aksine (muhtemelen) dışarıda çığlık insanların saldırdığını düşündüğü için bir içgüdüyle bebeği korumaya çalışıyordu. Ama bu bir kaç dakika sonra bebeği oradaki havuzun içinde boğmayacağını garanti etmiyor. Uyuşturucu iğnenin de etki etmesi uzun süreceği için bir bakıma doğru yapıldı diyebiliriz. Ama en doğrusu hayvanat bahçesi adı altında hayvanların doğal yaşamlarından kopartılmaması.

0|1
    0|0
  • Bence Goril iyi niyetli ve çocuğu korur havasında idi.

0|1
    0|0
  • Primat gorilla, Primat human ile oynamak istemiş sadece :)

0|1
    0|0
  • Çocuğun serbestçe dolaşmasına müsaade eden ebevenler suçludur bana kalırsa
    Şimdi olayı çift taraflı düşünmek gerekir;
    Çocuğa bir zarar verse neden vurmadılar diye yetkililer suçlanırdı
    Vurduklarında ise neden aile çocuğa sahip çıkmadı hayvanı öldürmek gerekli değildi sedatif ile uyuşturulabilirdi bla bla
    Bence çocuğun hayatını kurtarmak tabi ki gerekli ama aile bu olaydan kesinlikle suçlu taraftır

0|1
    0|0
  • Aile suçlu yetkililer suçlu bunlar ayrı konular. Anlık olan tek önemli konu çocuğun hayatı, goril zarar vermek istemese bile sağa sola sürükleyip duruyor yani 2 sn sonra ne olacağı belirsiz, vahşi hayvanların sevgi gösterisi istisnalardan ibarettir. Bunları göze alarak çok üzücü bir karar olsa da gorilin öldürülmesi en doğru karardır.

0|1
    0|0
  • Ailenin ve ayrıca hayvanat bahçesinin detedbirsizliği böylesine olaylar zamanla olur olan hayvanlara olur.

0|1
    0|0
  • bizim bilidğimiz ne kadar yırtıcı hayvan dahi olsa
    yavru olunca hayvanların zarar vermediğidir

tabiki oradaki ortamı görmedik. Halkın tepkisini bilmiyorum
    bana yanlış geliyor ama oradaki halkın tepkisini bilmiyoruz

0|1
    0|0
  • uğuşturabilirlerdi öldürmeye gerek yoktu ve çocuğa zarar vermezdi bence korumak istedi arkasına alarak

0|1
    0|0
  • Suç herkeste bence.

0|1
    0|0
  • Bana kalırsa mantıklı olan yapılmış. şüphesiz insan dünyadaki her varlıktan üstündür. Hayvanı öldürmek normal karşılanmalı fakat burada şahsın ailesinden çok yetkililer suçlu. Güvenlik önlemleri yetersiz.

0|1
    0|0
  • Hayvana uyuşturucu iğne yapılmış bayılmamış çocuğa zarar verebilir düşüncesi ile yetkililer vurmak zorunda kalmış. Orada esas vurulması gereken dosyası suçlarla kabarık olan sorumsuz ailesi. Hayvana da yazık oldu.

0|1
    0|0
  • Kesinlikle çocuğun ailesinin suçu. Görevlilerin suçu yok mecbur kaldılar çünkü bayıltıcı ok kullansalar, canını çocuk yaktı zannederek, çocuğa saldırabilirdi. Risk alınamazdı, tek atışta indirmekten başka çare yoktu.

0|1
    0|0
  • Vuruldugu iyi olmus ben olsam aynisi yapardim

0|1
    0|0
    • Uyusturucu birşeyler yapılması daha dogru değil mii

• @kaderimdesin simdi olayi bilmiyoruz uyusturucu icin vakit cok grc olabilir sonucta hayvan yani napacagi belli degil hrm insan canindanda kiymetli olmadiga gore vurulmasi dogru tercih kendi evladin ya da kardesin oldugunu dusun..

• Bencd insan canından daha kıymetli hayvanların canı

• Bence ailede suçlu gorili vuranlarda suçlu ulan o goril bişey yapıcak olsa çoktan o çocuğa yapardı ailesine zaten ne desen boş

0|1
    0|0
  • amerika bu tarz konularda katıksız oc bir ülkedir. orada hayvanat bahçesinde uyuşturucu iğne bilmem ne her şey olması lazım. Ama silah manyağı olduğu için çekip sıkarlar hemen. Birde bununla övünürler.

0|1
    0|0
    • Uyuşturucu vurulduğunu düşün. Etkisini göstermesi nereden baksan yarım saati buluyor. Peki o yarım saat süre zarfında çocuğa bişe olsa o zaman neden öldürmediniz demezmisiniz?

• Goril zarar vermiyodu çocuğa aksine korumaya çalışıyodu yavrusu gibi. Ama ademoğlu ikiyüzlü ve doymaz yaşar Ankara metrosu gibi egoyla

0|1
    0|0
  • Niye vuruyorlar ki uyuştursunlar direk saldırmaları ayptır

0|1
    0|0
Yükleniyor...