Davalarla ilgili bilgisi olan?

Arkadaslar iki yakin arkadasimla bir kiz okulda birbirlerini yoldular kiz benimde dovdugumu söylemiş is dava acmis bende iftira atmasindan dolayi dava açtım dava açılırsa para oder miyim devlete ne kadar zamanda geri cekme hakkim var bilgi verin

0|0
0|2

Erkekler Ne Diyor 2

• Birilerinin okul rehberlik derslerinde okul kavgalarının sonuçlarını anlatması gerek.

Dövmek illa fiili şiddeti gerektirmiyor. O ortamda varsan ve bir tarafı tutup grup oluşturup çete imajına yol açıyorsan sen de şiddeti uygulayan kadar dövmüş oluyorsun , buna müteselsil suç deniyor. Yani fiilen şiddet yapan ne ceza alacaksa aynı sana da isabet edecek. Çunki genelde bktan bir sebep olur bu racon kesip okulda popi olma hevesleri.

Senin açtığın karşı iftira davası zaten onun açtığı dava ile birleştirilir beraber görülür. Mahkeme masrafının kendisi 600 tl civarı üzerine harçlar ne çıkarsa ama asıl mesele avukat tuacaksan ona odeyeceğin meblağki çoğu avukat sonu baştan kayıp olan davayı da almaz. Ya da kendini savunacaksın.
    Ceza alırsan ne olur dersen , eninde sonunda o da paraya döner eğer yaralama iddiası yoksa. Yolmak da vücut bütünlüğüne saldırıdır yani hakim yaralama olarak da görebilir ki , 18 yaşından buyuksen işin zor.

0|0
    0|0
    • Tam 18 yasindayim ama benim bir sey yapmadigimi herkes gordu onun kendi taniklari da gordu sesim cikmaz zaten sessiz sakin bir kizim ogretmenlerde herkes bilir guvenirler ben o kadar parayi odeyemem durumumuz kotu maalesef geri ceksem sonuc degisir mi kiz donradan ifadesini degistirmis docmedi o demis benim adima ne olur bilmiyorum

• Sana anlattığım gibi ; dünya sizin gözünüzle dönmüyor. Sitede birkaç böyle soru daha vardı hatta dayak atma taktikleri soran bile oldu, dahası boyle kız döven kızların erkekler gözünde nasıl gorundugunu , havalı oluyor değil mi diye peşinen hüküm isteyen ve ters cevaba da yardıran da oldu..

Sonucu sen yaşıyorsun , cevaplarım da örnek olması için özellikle senin için değil.

• Anlıyorum teşekkür ederim yanitladiginiz icin bugun kiz davayi cekicek o 19 yasinda bizde cekicez daha dava isleme konmadi Şu an ucuncu haftasinin icindeyiz onlar almazsalar bile ben alicam kiz benden sikayetci olmadigini soylemis onunla konusucam

• ooo sıkıntı byük

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...