Erkekler mi üstündür kadınlar mı?

Bence erkekler üstündür. Güç zeka. Kabul etmeyen etmeye bilir ama şöyle bir şey var kabul etmeyenlerde onlara muhtaç hiç kusurabakmasın.

0|4
26|37

En İyi Erkek Görüşü

• Kimse kimseden üstün değildir. Üstünlük bunlarla olmaz. Kadının doğası ve yapısı gereği bedeni narindir. Güç diyorsun mesela doğumdaki acı sence bir güç değil mi? Zeka diyorsun kısmen haklısın ama hani 300 Spartalı filminde kraliçe der ya : O aslan gibi savaşçıları Spartalı kadınlar doğurur. Zeka bebeğe Anneden gelen bir şeydir. Mesela güç konusunda Can Dündar şöyle demiş :
    Bir kadın güçlüdür aslında.
    Hatta erkeklerden çok daha güçlüdür.
    Ama bu gücünü her zaman ortaya koymasını sevmez.
    İster ki erkeğin gücü kendisine huzur versin.
    Kendi kendine yapabileceği şeyleri bile erkeğin yapmasını bekler.
    Böylece hem daha kadın
    olduğunu hissedecektir hem de erkeğinin ne
    kadar güçlü olduğunu görecektir.
    Ancak kadın gücünü göstermek istediğinde onu engelleyemezsiniz.
    Yapmak istediği bir şey varsa mutlaka yapar.

3|0
    0|0
    • Abi erkek kadından güçlü'dür.. siz şu konuda erkek güçlü diğer konuda kadın güçlü'dür diyorsunuz, erkeğinde kendi içinde güç ayrımları var, siz benden düşünce olarak güçlüsünüzdür yaşınız itibariyle, bende vücud gücüyle güçlüyümdür bu tartışılacak bir konu değil bence

• @1Crysania Fiziksel güç var bir de başka güç var. Mesela sen Rus çariliçesi katarina ve baltacı mehmet paşa olayını biliyor musun?
      "Allah, gücü erkeğe, güzelliği kadına vermiş. Ne var ki her şeyi yenen güç, güzelliğe yenilmiş."

• ben Rusya'da doğdum biliyorum :) benim dediğim şeyde o.. Erkek güçlüdür kadın'dan ama gücsüzlüğe tapar. Yani o kadar güçlüyüz ama herşeyin en narin olanını seviyoruz > kadın. Kadın saçının teliyle de erkeği yener o durum farklı :)

En İyi Kız Görüşü

• Üstünlük takvadadir

4|2
    0|0
    • Böyle mantıklı insanların sitede olması sevindirici :)

• Farkettiysen boş vaktim dedim 😊

• @ZEN1TH boş vakit diye birşey yok onları bir şekilde doldurmak elimizde 😊

Erkekler Ne Diyor 36

• Dinimizde kadınlar erkeklerden daha üstün varlıklar olarak kabul edilir. Bir varlığı gücüyle test edersen gorillerde erkekten üstündür. Zeka dersen kuşa taksan tersten uçmaya çalışır insan da çok dünya da. Sadece sizlerden daha donanımlıyız. Doğamız gereği dış dünyayı bir kadından daha fazla tanırız kadın bilmediği pek çok şeyi erkek arkadaşından babasından abisinde öğrenir dış dünyayla alakalı buda erkeğine biraz daha sygı duymasına sebep oluyor diye düşünüyorum. Yoksa en kıymetlilerimiz kadın erkek kardeşim gece dısarıda olsa umrumda olmaz kız kardeşim olsa kıyametler kopar nasıl yani tek başına mı diye anne ve eş için can veririz zaten ne üstünlüğünden bahsediyorsun bizim doğamızda bile canımızdan kıymetlisiniz nasıl üstün olabilirz ki Allah aşkına.

1|0
    0|0
  • Kadın, erkekten his ve manevi olarak daha güçlüdür. Erkek ise maddi olarak güçlüdür. Zeka olarak kıyas yapamazsın. Bedeni burada ama aklı başka yerde olan bir sürü erkek vardıe, yanında da kadınlarda vardır. Ve erkeği de kadını da yetiştiren yine kadındır.
    Erkek ve kadın farklıdır, eşit değildir. Yer yer kadın güçlüdür, yer yer erkek.. Sosyal haklar açısından eşittir.

1|0
    0|0
  • Kadınlar üstündür, erkekte bulunan gücü kadın yönlendirip şekillendirir, akıllı bir kadın kontrolün erkek de olduğunu hissettirir ama aslında kendisindedir

2|0
    0|0
  • İmani üstünlük takva ile olur. Takva Allah'tan korkma, derecesine göre değişir.

Fiziksel olarak erkekler üstün. Kadında olan erkekte yok, erkekte olan kadında yok.

Kanun önünde ise eşitlik vardır. Miras konusu farklı tabii. Çünkü adalet ve eşitlik farklı kavramlardır. O konuda eşitlik değil adalet tecelli eder.

Akıl ve zeka yönünden genele bakılacak olursa en zeki akıllı insanlar genelde erkektir.

0|0
    0|0
  • hiç bir insan diğerinden üstün değildir. cinsiyet farketmez. ataerkil bir toplum yapısına sahip olduğumuz için öyle sanıyoruz.

1|0
    0|0
  • Bence kadınlar daha üstün şu devirde vurmadan kırmadan kadına söz dinleten erkek cok azdir ama kadinlar tekbir bakış tek bir dokunuşla istedilerini yaptırıyorlar erkeklere

1|0
    0|0
  • Dünyanın en güçlü erkeği bile bir kadın önünde diz çöker... Güçlü olan kim?

3|0
    0|0
    • Vallahi tebrik edyorum ya 😄

• Üstün görmekten söz etmedim yahu 😄 Nasıl görüyorsan odur dedim. Görmek sana göre eşitse odur...

• Tamamdır 😄👍

• İkisi de birbirinden üstün

2|0
    0|0
  • kesinlikle kadın eş, anne olmak çocuğu yaşasın iye ölümü göze alır

2|0
    0|0
  • Zekânın cinsiyetle ne âlâkası var?

1|0
    0|0
  • Kadinin da kendi ustunlugu vardir. kadin ve erkek ayni haklara sahiptir (esittir) ama bazi konular var ki, o konularda kadinlar ustundur

1|0
    0|0
  • "Üstünlük" güç kuvvetle olmaz. Üstünlük takva ile olur. Ama fıtri olarak erkek kadından daha farklıdır. İsteyen kabul eder, isteyen etmez ama bu böyledir.

2|1
    0|0
  • haklısın erkekler çok güçlüdür ama kadınları onları yönetebildikleri için daha güçlüdür.

2|0
    0|0
  • Kadın üstündürrrr :D :D :D

1|0
    0|0
    • Süpersin 😄

• Hahahhah tamam diz çok 😄

• O ne alaka yaaa? :D :D :D
      Üstünsünüz dediysek niye öyle bişey yapayım :D :D :D

• bu senin acizliğin

2|0
    0|0
    • Böyle düşüben kadin cidden aciz abi. Ben böyle dusunmuyorum tepki ölçnek icin yazdim 😄✋

• erkek ya da kadın sanki biri insan diğeri uzaylı hangi çağdayız bir kafalar level atlıyamadı

1|0
    0|0
    • Hahahahha çok güldüm valla senin gibi düsünuyorum 😄✋

• Kimsenin kimseden üstünlüğü yok.

1|0
    0|0
  • Tartışılmayacak bir konu ve gereksiz kadınlar güçsüzdür tabi ki, dünya'yı inşa edenler erkek bir kere tüm icatlar erkeğin elinden çıktı, nedir bu ikidebir erkeklerin gücüyle rekabete girmek mantık işi değil, biz erkekler bile kendi aramızda kendimizden güclü olana, o benden güçlüdür diyebiliyoruz yapmayın artık şöyle kıyaslamalar. Kadın narin yaratıldı doğanız bu biz sizi böyle seviyoruz ne gereği var erkek gibi güçlü olmak istemenizin?

0|0
    0|0
    • Hani dedin ya biz bile erkekler arasinda kabul ediyoruz diye. O zaman senin su dusuncene gore ne guclu kadinlar var en guclu erkekten ustun ne pasif erkekler var en zayıf kadindan daha zayıf. Önemli olan insanlık. İnsanin kendisini nasil yetistirebildiği..

• Neyse tanimiyom hadi öptüm ✋

• öpme beni

• ikisinin de üstün olduğu özellikler vardır

1|0
    0|0
  • üstün olamaz kimse

1|0
    0|0
  • İnsan olan herkes muhtaçtır, kadınlar değil. Güç zeka hepsi erkeklerde varsa Kadınlarda ne buluyorlar? Bir Ferrari mi üstündür Ferrariyi kullanan mı? Ferrari erkek oluyor :)

0|0
    0|0
  • Bana sorarsan hakkaten eşit bana sorarsan bu eşitliği her iki tarafda bozuyor Allah bullak bişey çıkıyor ortaya

0|0
    0|0
  • Kuranda hukuk olarak erkeğin üstünlüğü söz konusudur ama kadınında çok üstün olduğu yerler vardır.
    Erkeğe göre sabrı 3 kattır.
    Nefsi 7 kat daha azdır.
    Acıya vucudu daha çok dayanır. Vs.

1|0
    0|0
  • Kadın aşağılıktır, cevap belli.

0|0
    0|0
    • Böyle düşünebilmek seni aşağilik yapiyor. Eksilerdesin..

• İşte evlenilecek kız ;)

0|0
    0|0
  • bence de erkekler ve kızlar erkeklere ulaşmak için her yolu deniyorlar, ama bir yerde tıkanıp kalıyorlar

0|0
    0|0
    • Kizlar erkeklerw ulasmak icin her yolu deniyormu hahahah güldüm valla

• seninle ugrayamicam, asla bir kızı kendimle eşit tutmam.

• Defolabilirsin o zaman tatlim suç bende insan yerine koydum ✋

• aferin kız gibi kızsın, düşüncelerinde dişilik damlıyor :)

0|0
    0|0
    • Tepki ölçmek için o yorumu yaptim. Senin gibikerin sayisi az oldugu icin mutluyum

• hiçbir dinin kitabında kadın erkek eşitliği görmedim, acı ama gerçek yaradılış gereği erkek kadına hükmeder, erkek daha üstündür. Kadının yanında erkeğin sözü geçer. Bu kadın değersizdir anlamına gelmesin. Kadın tabikide değerlidir ama güç kimdeyse üstünlük ondadır, bu her şeyde böyledir. Erkek beyniyle kadın beyni çok farklıdır, düşünce olarak bir kere. Kadınlar duygusal düşünür ama erkekler mantık ağırlıklı düşünür. Devlet işleri, askerlik, büyük işleri hep erkekler yapar. Kadın erkeğe tahammül etmek zorundadır, bu böyledir, cehalet geri kafalılık dediğin şey görecelidir, sana göre olan bir şeydir. Sen kadın-erkek eşitliliğini yanlış anlamışsın sana kalsa kadınlar erkekleri becerecek, çocuğu erkekler doğuracak

• Hangi kitapta erkekler üstün yazıyor peki? Erkekler kadınlarsız yasayabilirmiydi ya. Diyorsun ki biz size muhtacmisiz. Bal gibide sizde bize muhtacsiniz. Esitlik bu nicin bir üstunluk kurma derdindesiniz. Ya yok biz askere gidiyoz siz cocuk doguruyonuz biz sünnet oluyoz sin yemek yapiyonuz. Bu sınıflandırmaların hepsi kendini ispatlama çabası. Ya hepimiz insanız insan. Allah önünde eşitmiyiz? O zaman kapıycaksın çeneni. Hiç kusura bakama. Güclü olmadiginizi söylemiyorum. Ama bu devirde kimse atina binip kılıç kuşanmıyor. Eğer kendini bir insan olarak yetistirebilmissen üstünsündür benim gözümde. İyi bir meslek hayirli bir bireysen sözün geçer. Bu bu kadar basit. Ha kaldiki türkiyede oluşmuş bir algı var. Kadin erkegin yaninda susucak falan. Bunların hepsi gerici zihniyetten kaynaklanıyor. Ya allah askina boş konuşuyorsun ama Şu an atiyorum bir kadin milletvekilinin karsisinda ne gibi üstünlük kurabilirsin mesela. Dediğim gibi üstünlük kendini yetiştirenin.

• Kendi sormuş kendi cevap vermiş

0|0
    0|0
  • Aferin sen isi kavramissin

0|0
    0|0
    • Tepki ölçmek için o sekilde yazdim. Ne isi kavraması ya. Önünüzde boyun egicegimizimi düsünüyorsun hahahahahah

• Ya siz kimsinizki aşağılık kompleksli varlıklar benden uzak olun hepinizz

• Yaniliyorsun. yazdiklarim sakaydi
      Bu kadar ciddi amana gerek yok
      Ben de eşitlikten yanayim kibirim
      Yoktur insanlara karşı neyse sana
      Cevap yazmayacaktim ama her neyse

• Korunma kadınlara koruma erkeklere verilmiş bir özellik. Erkeğin 9 aklı kadının 1 aklı var derler

0|0
    0|0
    • Yalnız bir kadın kendini gayette koruyabilir. Eğer koruyamıyorsa dedeiğin gibi bir erkek ona saldırdığı icindir. Buda erkeklerin üstün degil ne kadar alçak olduğunu gösterir. Ve akıl meselesini kim uydurmuşsa artık hangi kafayla uydurmuşsa bilemiyorum saçççma sapan. Ama akılla ilgili bir söz var onu bilirsin bence. Allah akıl fikir versin.

• Erkekler Devam
    6

Kızlar Ne Diyor 25

• İkisi de birbirine muhtaç.

1|1
    0|0
  • Sen birilerine muhtaç olan asalak bir insansan kendini aşağı görmeye devam edebilirsin. Bütün kadınları öyle sanma çok rica ediyorum.

1|2
    0|0
    • Hahahah tepki ölçmek için o şekilde yazdım ya senin gibi düşünüyorum. Kesinlikle asalaklık

• Erkekler ve kadınlar farklı alanlarda birbirlerinden ustundurler , erkekler olmasa biz kadınlar böcekleri nasıl öldürürdük mesela (işin sakasi) ama şu var mesela kadın sevilmekte üstündür , erkek sevmekte

2|1
    0|0
  • Muhtaç falan değilim zekama güveniyorum kendi ayaklarımın üzerinde durabilirim ezik hiç değilim

1|1
    0|0
    • Kesinlikle vallahi senin gibi düşünüyorum 😄 tepki ölçmek icin yazdim. Bizim gibiler olduğu sürece ezilmeyiz zaten yürü be 💪

• Hahahah tabiki be ne yani kabulmü edicez bide manyak millet 😄

• Yoldaş proleterya...
      Pis goministler 😃😂😃

• Üstünlük diye birşey yok. yani bu sorduğun sorunun bir cevabı yok hepimiz insaniz

1|0
    0|0
  • Neden hep bir üstünlük kurma çabasındaysak...
    Cinsiyetle alakası yoktur bunun.

0|0
    0|0
  • Kimse kimseden üstün değildir.

1|0
    0|0
  • Bazi durumlarda erkek bazi durumlarda bayan üstün

1|0
    0|0
  • Herkes eşittir.

1|1
    0|0
  • Kabul etmiyorum ve erkeklere muhtaç değilim. Zavallısınız.

1|0
    0|0
    • Bencede zavallilik ven böyle düsunmüyorum

• kimse kimseden üstün değildir ama ülkemizde nedense hep erkekler üstün görülür..

1|0
    0|0
  • Böyle düşünürsek ben de kadın derim. Yapı olarak daha karmaşığız gayet zeki olan kadınlar da var. Böyle düşünürsek onlar da bize muhtaç hiç kusura bakmayın.. Bunu demek isterim ama biliyorum ki bu görüş de senin görüşün kadar yanlış. Güç zeka bunlar cinsiyetle alakalı değil. O kişinin kendisiyle alakalı şeyler ve ayrıca herkes herkese muhtac.

0|0
    0|0
  • Bence iki tarafta eşit. Ama bizim geri kafalı insanlarımız erkek kadından üstündür diye saçmalıyor.

2|0
    0|0
    • Kesinlikle fazlasiyla geri kafalilik

• Kadınlar

1|0
    0|0
  • Türk üstündür!

0|1
    0|0
  • Kadınlar daha zeki bence

0|0
    0|0
  • Kim ustun bilemem de erkek kadindan bir tik ustun olmalidir bana gore.

0|0
    0|0
  • Kimseyi ustun veya asagi gormem. simdi erkek dusmani gibi algilanmak istemem :) hayatimdaki erkege asiri saygi gosteririm ama ustun gordugum icin degil

0|0
    0|0
  • erkek bir tık öndedir her zaman. kim ne derse desin feminizm vs. saçmalık

0|0
    0|0
  • Kimse kimseden üstün değil

0|0
    0|0
  • Değil :))

0|0
    0|0
  • ikiside birbirine muhtaç kadın olmadan erkek olmaz döngüyü başlatan bu zaten

1|0
    0|0
  • Tamam abla kızma 😂 kadınlar daha zeki fiziksel güç olarak erkekler evet

0|0
    0|0
  • Şeyinle herşeyi alırım

0|0
    0|0
Yükleniyor...