Bir kıza tecavüz edilse, bir adam onu görüp tecavüz edenin başına yumruk atıp adam beyin kanamasından ölse? Cza alırmı?

Dİyelim bir kadın tecavüze uğradı. Bir genç onu gördü. Bu da Türkiye boks birincisi. Adam kızı kurtarmak için gelişigüzel tecavüz eden kişinin beyincik kısmına yumruğu çaksa.. Tecavüz eden beyin kanamasından sonra ölse o kızı kurtaran kişi yani tecavüzcüyü yanlışlıkla öldüren kişi hapse girer mi? Açıklamasında ''Yanlışlıkla yaptığını, bunun için çok pişman olduğunu'' söylese bile hapse girer mi? Hapse girse siz ne yapardınız?

0|0
8|6

En İyi Kız Görüşü

• Yaşandı mı yoksa

0|0
    0|0
    • Yaşanmadı. Sadece hukuken alacağı cezayı öğrenmek için sordum.

• Anladım

En İyi Erkek Görüşü

• Uğramış bir kızı kurtarmak garip bir cümle..

Uğramak üzere olan bir kızı kurtarmak için yapılan önleme saldırısında tek darbe ters yere geldiğinde ölüme sebep verirse bu nefsi müdafaadır , tutuksuz ya da tutuklu yargılanır ama beraat eder, çünki öldürme değil önleme saiki vardır.

Yok ceza keser gibi 10 15 darbe sonucunda öldürürse bu taksirle adam öldürmeye gider, 2,5 yıl gbi bir ceza isabet edebilir avukatın savunması güçlü ise. Ama tecavüze uğramış bir kızı kurtarmak olmaz , bunun adı intikam almak olur, buna da devlet varken kişiye izin verilmeyeceğinden alacağı ceza baya yüksek olur

Diğer ek soruların hakimin takdirine bağlı olur , yerse indirim yapabilir o da 5 te 1 olur

1|1
    0|0
    • Tecavüze uğramakta olan bir kız diyeyim orada anlatım bozukluğu yaptım hatırlattığınız için teşekkürler. Yani bizzat olayın yaşandığı sırada müdahale etmesi durumundan bahsediyorum. Bunun nefsi müdafaya girip girmeyeceğini öğrenmek isiyordum bende, teşekkürler hocam.

• Kelimenin fiil kısmı cezayı belirler. Uğramak üzere olan bir kızı kurtarırken kazara o " coşkun" u öldürürse, nefsi müdafaa iddia edilebilir. Uğramakta olan bir kızı kurtarmak için o " coşkun "u durdurmak için olası seçenekler ( her ne kadar mantıklı olmasa da yargıda ) karşı avukat tarafından hakimin önüne konabilir.

Kızlar Ne Diyor 7

• Zaruret hali dersek belki cezalandırılmaz veya indirime gidilebilir. ama öyle bir ülkede yasıyoruz ki zayıfları korumak günah.. o ara tecavüzcüyü kahraman ilan ederler ne oldugunu sasırsın.. Türkiye boks 1. si demişsin bu durumu etkiler.. Adaletin vicdanına kalmış olay.

0|0
    0|0
  • Burası Türkiye haklı olan ceza görür haksız olanıda kral yapılır

0|0
    0|0
  • girer buyuk ıhtımal adalet yok cunku hırsızı bıle evınde gorsen savunsan kendını ölse nefsimüdafaa ya girer aslında ama yıne gırer öldüğü için

0|0
    0|0
  • Alır ama almaması gerekir 😐

0|0
    0|0
  • yumruğu kim atıyor kaptan amerikamı?

0|0
    0|0
    • türkiye boks birincisi :D :D

• fantastiğe bağladı herkes :D

• Maiolaine arkadaş çok film seyrediyor sanırım.

• alır.

0|0
    0|0
  • Burasi turkiye herkesin dedigi gibi

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• öldürme kastıyla hareket ettiyse cinayetten bile hüküm giyer. insanların kendini savunurken birini öldürmesi durumunda bile mahkemeyi ikna etmesi o kadar kolay olmuyor. kurtarmaya çalış. polis çağır. sonuçta tecavüz denen şey birini silahla vurmak gibi anlık gelişen birşey değil. kızı tecavüzden kurtarıp adamın ceza almasını da sağlayabilirsin. kahramanlık yapacağım diye kendini harcama. ya da bahettiğimiz kişi her kimse kendini harcamasın.

0|1
    0|0
  • girer burası türkiye tecavüzcünün adı da caddelere sokaklara verilir mk. ayrıca bide olmuş şeyleri hikaye gibi sormayın mk. adam gibi böyle böyle oldu ne olur bu diye sorun.

1|1
    0|0
    • Bu yaşanmış bir olay değil, kurgu.

• Ne alakası var. Nefsi müdafaya girip girmediğini sordum bir şey bilmiyorsan konuyla alakasız görüş yazma !

• cahil ne sorduğunu bil önce sen adı üstünde nefs-i müdaafa kişinin kendini savunmasıdır başkasının kişiyi değil boksörü mü gıylıyo da müdaafa olsun.

• pişman değilim hakim bey siz yapsanız sizide döverim derim ama öldürmek amaçlı değil sadece kazazedeye mağdura yardım amaçlı

0|0
    0|0
  • Girer burasi türkiye

0|0
    0|0
  • girer.
    ne kadar yatar bilemem ama girer.

0|0
    0|0
Yükleniyor...